Споделена история от Здраве

Моля за помощ въпрос за сероксат
Здравейте искав да попитам за въпросния антидепресант сероксат пия от години защото страдам от депресия и панически атаки бях изгонена от работа заради това състояния работех в шивашка фирма преди няколко пъти викаха линейка заради мен и накрая ме изкараха че съм луда и не става нищо от мен за съжаление хората които не са го изпатили незнаят какво е та въпроса ми за сероксата е дали се пълнее от него защото работата ми е такава че трябва да изглеждам добре а едно време пиех серопрам и риватрил и напълнях много сега минах на сероксат казаха ми на аптеката че от него не се пълнеело но от както го пия стоя си все на същите килограми но не мога да отслабна а не ям почти нищо много пъти съм била на диета но не свалям повече от килограм килограм и половина моля ви помогнете защото незнам вечекакво да правя всеки казва че докато не спра тия проклети антидепресанти няма да отслабна с какво да ги заместя та да се чувствам добре преди пияех ривотрил като ми стане зле но сега нямам здравни осигуровки и не мога да си взема зелена рецепта жена съм на 30 год имала съм много нещастен живот тот които стигнах до това състояние моля помогнете

Коментари

1.   трябва пак с лекар да се консултираш
ривотрилът вече не го внасят, има заместител - клонарекс
Как да ти изпрати човек, след като тук не дават да се публикува лична информация
Помоли джипито си да ти напише рецепта, но ривотрил не се започва и спира от раз
Намери начин да отидеш на лекар

2.   За съжаление от Сероката се пълнее. От Деанксита не се пълнее, но той е доста по-слаб и не знам дали ще ти е о полза. Ако иска пробвай. Дава се и без рецепта. Сероксата се взима 6 месеца без прекъсване. Така че щом си почнала не го спирай преди да минат 6 месеца. Аз качих доста от него и то след 4тия месец, че и чак когато почнах да намалям дозата също. Внимавай какво ядеш. Спирането става много бавно и плавно с намаляне с четвъртинка на по седмица, две. Аз лично съжалявам, че съм го почнала. Не съм била за него и само ми скапа метаболизма. С Деанксит съм си супер, но така и не свалих.

3.   да знам че трябва постепенно да се спре точно това и ще опитам пия го повече от 6 мес за сега съм качила само 1 кг но се страхувам че ако него спра ще станат повече вие като го спрете симптомите връщат ли се пак преди бях на серопрам него го бях спряла за няколко месеца не пиех никви антидепресанти но се почувствах зле а от него качих 20 кг и сега незнам как да отслабна пробвала съмс диети с хапчета за отслабване ама файда никва ако някой има идея как се отслабва докато се пие сероксат моля да сподели

4.   номер 1 знам пила съм ривотрил и лексотан но тях успях да ги спра аз искам да си го взема просто когато се почувствам зле а не за ежедневна употреба защото води до пристрастяване минала съм и през този ад с тия лекарства защо ги почнах толкова мее яд бях 45 кг ся съм 70 много съм отчаяна че не мога да отслабна

5.   от авторкта питах отново на аптеката за сероксата казаха ми че не се пълнее от него да не би при вас да е от нещо друго а вие да симислите че е от сероксат моля нека споделят и друго хоракоито са го пили как е при тях

6.   Пълнее се. Дори на листовката го пише. Аз от него почнах да пълнея чак накрая и когато го намалих. Много внимавай какво и как ядеш. Ти защо пиеш Ривотрил? Какви са ти проблемите точно? Аз съм номер 2.

8.   а когато го спрете отслабвате ли

9.   От самото спиране - не. От диета и спорт - да, но по-трудно от преди, което може вече да е и от възрастта.

12.   от авторката вече съм на една осминка на ден мисля скоро да го спирам ще мога ли да отслабна като го спра напълно при вас какво се получава след спиранието на антидепресанта моля споделете

13.   хора, хапчета се пият докато се реши проблема и човек се стабилизира. После уж най-добре би било да се спрат разумно и това е.

Ако имате проблеми с физиката - внимавате какво и колко ядете и се движите. по-разумно едва ли някой би го казал :)