Споделена история от Тинейджърски

Кога мога да започна работа?
Здравейте. На 14 години съм и от скоро имам проблем. Не съм единствено дете и когато реша да изляза с приятелка на кино или на сладкарница (което според мен е нормално за моята възраст) и помоля родителите ми за пари пог
олучавам следния отговор: "Мила, сега нямаме парички за глупости. Кажи на момичето, че нямаме парички за кино. " На този отговор аз не се и осмелявам да отговоря все пак: "Ако всяка сутрин искате пари от мама и от тате, не се правете на важни. " аз много харесвам и уважавам този цитат. Това беше историята ми, а проблема ми е следния. Моля ви да ми обясните кога и каква работа мога да започна. Не искам да питам родителите си, защото може да си помислят, че са лоши родители или нещо такова, което аз не го мисля. Благодарна съм им за всичко, но искам да разполагам с мои пари, с които да не им тежа. Благодаря ви за отделеното време. Ще се радвам да прочета съветите ви. Надявам се историята ми да бъде одобрена, защото това ме измъчва...

Коментари

1.   На 16 годишна възраст със специално позволение от родителите си можеш да почнеш работа, но не по-рано. На 14 г, можеш нерегламентирани неща да извършваш като да помагаш в събиране на реколти от плодове (идват например ябълки, грозде), за което ще ти плащат. Аз съм брала ягоди на тази възраст и добри пари си изкарах. Можеш и да разнасяш флайери или ако си в града да чистиш входове, но трябва да не те е срам - например звъниш на вратите на няколко домооправителя и си предлагаш услугите
Но като цяло те съветвам да изчакаш 2 г. и да се лишиш действително от тези неща.

2.   Номер 1 ти го е обяснила най-точно. Напълно съгласна съм с нея. :)

Аз съм на 15 и аз искам да работя и ще зоря мама да ми позволи да работя като сервитьорка. Надявам се да си намеря работа. До края на годината ще имам вече навършени 16. Изчакай и ти да станеш на 16 и тогава работи. :)

3.   ами може да учиш повече и да взимаш стипендия другата година...

4.   Много ви благодаря, особено на номер 1 ще се поразтърся за нещо такова..

5.   Да единия вариант е със стипендията. А другия е с бригадите (бране на кайсии, ягоди, сливи, праскови и грозде) сега е сезона на прасковите, а след това е гроздето, аз лично си изкарвам около 300 лв за 15 дни и после имам джобни за няколко месеца напред..