Споделена история от Тинейджърски

Характер
Здравейте, момиче на 16 съм. Тук искам да ми споделя за една страна на характера ми, която мисля, че голяма част от познатите ми може би не харесват и мислят, че съм доста превзета заради това.
Ще започна с един цитат който ми се вижда доста послдходящ - " Аз говоря на всички по един и същи начин на всеки човек, независимо дали той е боклукчията или президента на университета " - Айнщайн
Не знам дали е нужно всъщност да пиша повече за да се досетите за какво става въпрос. Докато други мои познати и приятели се държат като подчинени когато видят или общуват с някой по " известен " или пък ужасно с някое дете което е по- свито, аз преценявам това как да се държа с някой по това колко Добър човек е. Не мисля, че някой е повече от други когато има пари, които идват от родителите му, а той си мисли, че е постигнал много.
Преди две години имаше един случай, с две мои приятелки минавахме по коридора в училище и едно от тези по - известните момичета от по горните класове ходеше срещу нас при което всички които са на пътя и се отдръпва ха в страни. :D Когато стигна до мен мислеше, че и аз ще се дръпна, но накрая ме заобиколи. Та това да се подчиняват едва ли не на някаква си пикла ме шокира доста.
Иначе се държа мило с всички и много хора ми го казват. Други си мислят, че аз се мисля за голяма работа.
Интересно ми е вие какво мислите за такъв вид " властен характер", така го наричат повечето ми познати. Аз прасето не си представям мъст където някой може да ме подчинява и казва какво да правя.

Коментари

1.   Смело напред!

2.   Браво !!!
Един свестен млад човек , който има достойнство .
Такива тарикати дето много знаят и се праят всъщност са нищо . Никога не позволявай да те мачкат само напред !!!

3.   Евала и то мен!

Аз пък винаги някак реално съм се дразнила на тези, които скланят глава и правят път на въпросните "специални".
Всъщност смятам дори, че точно тези скланящите глава и правещите път превръщат "специалните" в специални.
Всичко започва от едно такова прекомерно възхищаване.. добре примесено със завист.
А на "специалните" единствения грях сякаш е, че се изкушават да се ласкаят повече от нормалното - кланящите се им създават усещане за самите тях, което не е съвсем свързано с реалността.. и ежедневно го похранват.. и така много от тези превърнали се в "специални" хора просто си създават усещането, че задължително трябва да останат на този пиедестал (който всъщност е въображаем, но малко хора го осъзнават това)..

Правещите път, подмазващите се.. мисля, че този модел го попиват от семействата си повечето, защото това е модел за оцеляване.. но е много порочен и много вреден.. за цялото ни общество.

Нека мислим положително, че с времето ще се излекуваме.. и от това.

А ти гледай себе си и ти да си добре и да напредваш в живота си, а тези работи недей много да ги вземаш навътре. Все ще свърши училището и ще имаш повече избор да подбираш хората около себе си.

4.   Подкрепям предните коментари - ти си започнала да осъзнаваш някои от по-неприятените човешки привички. За мен лично социалната йерархия винаги е била неефективна. Затова говоря на шефа си на "ти" сякаш си говоря със стар приятел, за разлика от много колеги. Мисля, че не съм говорил на "вие" от доста време, но дори когато го правя гледам бързо да превключа на "ти". Все пак гледам дори говорейки на "ти" да съм относително учтив.

Вероятно изглеждаш надута, защото не спазваш социалната йерархия на повечето хора. Но поврявай ми, щом на 16 проявяваш тези качества, вероятно си човек със стремежи и силна енергия, а това са неща, които много ще ти помогнат завбъдеще.

Просто трябва да приемеш, че повечето хора ще спазват йерархията, съзнателно или не и да не ги осъждаш, че го правят. Те просто не знаят по-добре.

5.   Здравей! Да ти кажа все едно описа мен. И мен не ме интересуват по известните да ги наречем хора. Писала съм си с известни български влогъри (Пример - Hiken Shtiken, Baby Mirelka, Stambini) и съм си писала нормални работи с тях, а не като другите с репликите "ОМГ Той ми отговори". Нито ги мисля за по нещо от мен. Не харесвам тия хора, които се мислят за нещо повече от мен. А за по свитите хора общувам по внимателно, за да се отпуснат в компанията ми и да почнат да се държат нормално, така че остани си такава. :)

6.   Приличаш досущ на най-добрата ми приятелка! Зодия лъв ли си?

7.   Номер 6, да лъв съм