Споделена история от Тинейджърски

Помислих, че е като мен, но се оказа, че неговата стеснителност идва в повече и даже си граничи със "сдуханост".
Излязох с момче, което се оказа един от най-свестните и разбрани хора, които съм виждала. Мненията ни съвпадат почти на 100%. Забелязваме неща, на които други не обръщат внимание и реагираме по подобен начин. И двамата сме по-стеснителни, което беше и една от причините, поради която го харесах в началото. Помислих, че е като мен, но се оказа, че неговата стеснителност идва в повече и даже си граничи със "сдуханост". А човекът е не само много умен, но и доста забавен, постигнал е доста, но за разлика от други момчета, които не могат да му стъпят а малкия пръст, стои свит и с далеч не токова отракано държане.

Мисля, че има потенциал, но това му поведение не ме привлича много. Мислех си, че е човек за мен- разбирам се с него, умен е, надежден и отговорен, а и мисля, че сериозно се интересува от мен. А и не съм убедена дали положението е чак такова или просто се притеснява от мен(но сме излизали вече някоко пъти) и след време ще се успокои. Не вярвам, обаче, нещата да се променят много. Въпросът е, че не зная дали да пробвам да бъда с него при това положение и ако задълбоча нещата мога да го нараня повече от колкото ако сложа край сега, но от друга страна не помня да съм срещала някой, с който да се разбирам толкова добре.

Коментари

1.   А може би с времето той би ти се доверил и би се отпуснал повече. Явно е чувствителен човек, не го наранявай ако не си сигурна в себе си. Макар, че мисля, че и сега ако се отдръпнеш вече ще го нараниш.

2.   От цялата история ми изпъква факта, че се имаш за стеснителна, но пък искаш по-отворен и нахакан пич.
Получава се малко "аз не бачкам, ама ще си купя Мерцедес"..

*Syndrome

3.   Можеш да се опиташ да го промениш

4.   Остани с него

5.   Авторката
Благодаря за коментарите.
*Syndrome, не харесвам толкова нахаканите и отворени, но и прекалено стеснителен човек не е за предпочитане. А това, че аз съм като него- човек не е само стеснителен или само отворен, нещата не са черно-бели. Мисля, че той е доста по-затворен от мен. И не го мисля, за нещо по-малко, от който и да е друг, само защото не е толкова нахакан. Не съм на мнение:"Да се задоволя с това, защото не мога да намеря по-добро.", защото такива хора като него се броят на пръсти, според мен. Но тези негови качества му пречат. За това се чудя какво да направя.

6.   Имаш две възможности.

1. Оставаш с този прекрасен човек, който ще те обича от сърце.

2. Късаш с него и се отдаваш на " гъзарите ", които ще искат само тялото ти.