Споделена история от Тинейджърски

Как да заговоря момиче от училище
Здравейте аз съм на 14 и има едно момиче от класа ми което харесвам но не мога да я заговоря всеки път като тръгна към нея и мозъка ми направо спира. Понякога се поглеждаме и то за повече от 5-6 секунди после тя извърта поглед незнам защо. Мисля си че ако я заговоря и веднага ще ме отреже ако може и някое момиче да даде съвет а не само Дон Жуаните. Говоря с всички други момичета от класа ми (забравих да спомена че съм 8 клас) но като я видя свободна а не с цяла гвардия момичета и си мисля какво да и кажа и се отказвам просто ме е страх. Моля ви помогнете.

Коментари

1.   Ми питай я за нещо тъпо, примерно домашно или какво мисли за днешния урок по химия...

2.   Помоли я да ти обясни нещо по някакъв предмет или да ти даде химикал например, седни до нея ако е сама, а бе говори и каквото ти хрумне и ще завържете някаква тема.

3.   Абе отиди и й кажи нещо от сорта "кефиш ме, дай ми фейсбука ти", зависи какво впечатление правиш. Аз го направих това и г/д всеки ден си пишем и в даскало сме си партийка.. Късмет!

4.   Момиче -16-

Осмели се и я попитай. Виж повечето момичета са срамежливи. Аз също съм от този тип. И един ден случайно точно момчето което харесвах дойде и ме попита. Бях много изненадана. Но все пак не съм тук, за да говоря за моя живот. Искам да ти кажа, че понякога точно това, което искаш силно и се бориш за него го получаваш. В твоя случай трябва да се пребориш със страха си и да признаеш това, което ти е на сърцето. Кой знае това момиче може също да те харесва. Ако наистина събереш смелост да и признаеш го направи след училище, когато тя си тръгва. Тръгни след нея и след това я извикай кажи и всичко. Тя ще те разбере. Щом не те поглежда за толкова кратко време може би се срамува да не си помислиш нещо. Ако ще и признаеш го направи очи в очи кажи и точно това което изпитваш. Не и пиши във фейсбук или където и да е тези неща трябва да се казват очи в очи. Много се надявам всичко да е страхотно и тя да те харесва. :)

Be STRONG!!!

5.   Проблема е че тя е около ултраси и лоши батки а не с момчета като мен дето се бият само като ги ударят

7.   Значи виж кво.Отиваш и я заговаряш сега.Примерно "Здр,как си".Не играй ролята на срамежливото момче щот накрая вс ще изчезне..

8.   Просто отидия и я заговори. Това е най-лесния начин. Аз съм момиче на 16 години и съдейки по-себе си мога да ти кажа, че което и момче да ме заговори, независимо какъв е, дали го харесвам или не - няма да го отрежа веднага преди да му дам шанс. Разбира се тук говоря за себе си, не всички биха постъпили така, но е ако момичето е свястно, тя няма да има за цел да те злепостави или нещо такова. И нека да не те спират някакви задни мисли от рода на: "ама какво ще си кажат другите като ме видят че я заговарям", "няма ли да ми се подиграват после", ако наистина харесваш момичето не би трябвало да ти пука с какво впечатление ще останат хората около вас. И още нещо последно: ако нещата не се получат - не се разстройвай, може би е за по-добро така. Късмет!

9.   От автора: аз я питах дали иска да излезем но тя каза ще видим а не знам как да го разбера това ще видим