Споделена история от Тинейджърски

Твърде висока съм
Здравейте, момиче на 16 съм и вече цели 180см висока и съм толкова от 13 годишна. И от тогава не съм качвала на ръст и дано и да не кача. Доста хора казват че е хубаво едно момиче да е високо, с което съм съгласна, но горе долу между 170-174см. Това е високо момиче а аз на такава възраст да съм 1, 80-181 това си е вече гигант. Грозно е, чувствам се като мъж, прегърбвам се и знам че това вероятно звучи като много глупаво оплакване но наистна ми е тежко. Така че ще съм много благодарна ако някой ми даде съвет, който би ми бил полезен.

И много се извинявам ако съм допуснала много правописни грешки, но просто когато бях на 7 напуснахме България и за съжаление българският не го използвам много.

Коментари

1.   Не може да го промениш, вече си пораснала толкова. Най-лошото е да губиш самочувствие, заради това. Още по-лошо е да се прегърбваш. Само внимавай да не изпускаш килограмите си - това зависи само от теб. И горе главата. Знаеш ли колко ниски жени си мечтаят да са високи?

2.   здравей,
ще се чувстваш кофти докато си в училище. След това няма да имаш никакви проблеми. Има много мъже които са и по-високи. така, че няма да имаш никакъв проблем, особено ако си то голям град с намирането на приятел.
Поздрави!

3.   Здравей, на 11 съм и също съм висока, 1. 61-62см. Не се притеснявай от височината си. Не се прегърбвай. Много момичета искат да са високи и използват много методи. А ако носиш високи токчета, е добре да е рядко.

4.   Имай търпение, след няколко години височината ти ще бъде предимство, а не недостатък. Върви с високо вдигната глава, изправена, горда. Обичай себе си такава, каквато си. Неслучайно най-красивите жени по кориците на списанията най-често са високи, да не говорим за моделите :))

5.   Здравей мила! Напълно те разбирам, но трябва да погледнеш и от хубавата страна-височината е рядкост, а рядкото е търсено! С тази височина можеш да си манекенка! Много момичета искат да са високи като теб, затова се радвай! :)
Колкото до изгърбването има упражнения за изправяне на гръбнака, ако се интересуваш, ще ти пратя.
Обичай се за това, което си! Всеки е уникален и трябва просто да се приемем, такива, каквито сме!

6.   Ами няма какво да направиш по въпроса, освен да се възполваш от тялото си, можеш да станеш модел, волейболист, баскетболист, ще срещнеш много хора с твоя ръст, включително и високи мъже, харесващи високи жени :)

7.   Какъв съвет очакваш? Как да станеш по-ниска ли, не разбирам...

8.   Не си ти висока. Просто в желанието си да се харесаш на хората, си намираш недостатъци(комплексираш се). Всеки е така. И всеки мъж мечтае за дългокрака жена ;)

9.   Не си ти висока. Просто в желанието си да се харесаш на хората, си намираш недостатъци(комплексираш се). Всеки е така. И всеки мъж мечтае за дългокрака жена ;)

10.   Я не се подгърбвай, върви си изравено и хубаво, какво си ти виновна, че си толкова висока? А и това, че си 180 и си момиче, не означава, че е грозно, ако си поддържаш фигурата, косата и лицето всичко ще е точно. Не се комплексирай за глупости. Майката на моя любим също е г/д толкова, баща му е 190, че и повече, а и любимия ми е около 190 също, аз пък съм 154 :D

11.   Е какво очакваш да направим? Заври се в тясно пространство и чакай да се смалиш. Висока си, нищо не можеш да направиш, но поне повече едва ли ще порастнеш. Много мъже харесват високи момичета, не знам от какво те е срам.

12.   Спокойно :)
Различни хора, различни идеали- няма за какво да се комплексираш, започни да се приемаш такава каквато си.
Някои мъже предпочитат високи жени, а други по-ниски, въпреки, че в любовта ръстът няма значение. По- важно е да имаш добра пропорционалност на тялото си- спортувай и се храни здравословно. Аз съм момиче на 13 и съм висока 155 (ниска съм),
но се научих да се приемам такава каквато съм, а и" за всеки влак има пътници"!

13.   Къде живееш? В Бългaрия сa си по принцип по- дребни мъжете, но ти не си тaм.
Кaкво ти пречи гордо дa изпънеш всичките си 180 см? Хaх, не си гигaнт, перфектнa си зa модел в Швеция примерно.

14.   Аз пък съм 1. 60 и бих дала всичко да бях 1. 80! С този ръст можех да стана баскетболистка или модел. Не разбирам защо трябва постоянно да НЕ харесваме себе си, вместо да се приемем каквито сме и да се обичаме.

15.   :Д тази история да я види момичето, което преди няколко дена се оплакваше че е ниско... ех живо, едни се оплакват че са високи, други че са ниски...

17.   Да не ти пука, ходи гордо изпрвена и тренирай здраво. Мъжете, които ниха е отбегнали заради ръста ти, най-вероято са комплексирани от своя си собствен.

18.   абе ние да не имаме способността да те смалим
стани баскетболистка, модел

19.   аз също бях много висока 178см на твоята възраст, но повече не израстнах и сантиметър. Преди много страдах, а сега (вече на 33г) слагам дори 10см токчета и ми харесва. Не се притеснявай ще видиш как недостатъкът ще се превърне в предимство. 180см са си ок, аз съм виждала и по-високи мадами

20.   Здравей, ръста ти си е перфектен тук където аз живея доста от момичетата са по-високи от мен а аз съм 1, 80 см няма за какво да се притесняваш. А за изгърбването прави йога упражнения.

21.   Олеее, ти си луда! Такъв хубав ръст, та ти си като манекенка. Ако си и 50- 60 кг си направо върха! В никакъв случай не се прегърбвай обаче, това е грозно! Старай се да ходиш максимално изправена.

22.   Споко, всички след 94 са маркучи.

23.   Само ще ти кажя че и да искаш неможеш да се промениш ти си такава не е грозно просто ще трябва да гледаш за по високи мъже/момчета също така можеш да бъдеш манекенка нали се сещаш онези слаби високи красиви жени който носят красиви дрехи и вървят по подиума колко жени искат да са високи а според теб е грозно все пак там търсят високи момичета ако ти харесва и на теб това а иначе обедена съм че си супер просто за това с прегърбването гледай да не го правиш че ще е грозно изправяй се и да не ти пука за всеки влак си има пътници.. ти си висока други са ниски трети са пълни нормално е просто какъвто човек си трябва да търсиш такъв като теб не се притеснявай това са твой мисли :)

24.   От авторката: Искам да благодаря на всички които отделиха време да прочетат и коментират историята ми. Наистина някой от коментарите ме накараха да погледна от добрата страна на "проблема си" и мисля че с времето ще се науча да се приемам.
Колкото до баскетбола и волейбола за съжаление да започнеш да тренираш какъвто и да е спорт и да се състезаваш в него трябва да почнеш поне от 4-7 годишен на 16 (почти 17) съм изпуснала влака. А колкото до моделството наистина винаги съм го искала и доста хора са ми казвали че трябва да се пробвам но отново за съжеление този път родителите ми са проблема. По думите им само през трупа им ще се приближа до модна агенция и нали може би са прави. Много труден бизнес е като остарееш дори малко ако не си вече доста успял те захвърлят и си има и казване че моделите са "високоплатени проститутки", не знам до колко това е вярно, но вероятно ми правят услуга като не ми дават да се пробвам, но не знам отнесох се.
Отнова благодаря на тези които отделиха време да ме посъветва. :)

25.   Мило момиче, хич не се притеснявaй. Aз нa 12 години бях 1, 75. Кaто излизaх с бaщa ми ме мислехa зa негово гaдже хaхaхa :-) Сегa дъм нa 24 и съм високa 1, 79 и съвсем спокойно си нося токчетa (не от нaй-високите де). Рaдвaй се че си високa и стройнa, недей дa се прегърбвaш. Високите девойки винaги привличaт внимaнието, дa не говорим че повечето дрехи ще ти стоят добре. Сaмо внимaвaй дa не нaдебелееш, зaщото тогaвa нaистинa е неестетично. Идеaлното тегло зa теб е между 68 и 74 кг. Прaви гимнaстикa зa дa поддържaш фигурaтa си и се нaслaждaвaй нa крaсотaтa си. Aз никогa не съм се комплексирaлa зaрaди ръстa си, имaлa съм гaджетa по-ниски от мен (с единия бяхме зaедно 8 години) a и с по-високи бaтковци ми е било хубaво. Вaжното е дa си имaш сaмочувствие и дa си симпaтичнa. Успех!