Споделена история от Тинейджърски

Грижа за косата
Здравейте, аз съм момиче в пубертета, което от 1 година не спира да си реше косата по 10 пъти на ден. Това е като някаква параноя. На всичкото отгоре си мия косата всеки ден и от 2 седмица започнах да я изправям всяка сутрин. Утре съм на фризьор и ще се консултирам. Но все пак може ли да ми препоръчате накакъв шампоан за ежедневна употреба и някакъв защитен спрей за изправяне на косата? Много добре разбирам, че това е супер вредно, защото косата ми е наистина хубава и много се притеснявам за нея, а и покрай пубертета съм станала много суетна...
Надявам се да ме разберете и все пак ще съм ви ужасно благодарна!

Коментари

1.   Как ще си миеш косата всеки ден бе това много вредно. Косата се мие по два три пъти най-много на седмица. Изправянето е вредно както и да си опиташ да предпазиш косата пак ще се уврежда. Въпреки че ако косата ти е здрава и гъста няма да е особен проблем но все пак всяка сутрин да я изправяш е малко прекалено. Моята коса е доста гъста здрава и никога не съм имала проблеми с нея освен като се налага да я сресвам де :Д чуплива е иначе е сравнително права само в краищата има едни много синпатични за мен чупки. Използвам шампоани на Лореал и балсам на Ейвън (ти имат прекрасни продукти за поддръжка на косата ако искаш погледни нещо от там) и кристали за разресване гледам да не прекалявам с продуктите. Не мога да ти препоръчам точно конкретен шампоан или балсам защото не знам каква ти е косата и от какво точно има нужда но както вече споменах мога да ти препоръчам Ейвън аз лично много съм доволна от тях. И имам един въпрос и един съвет към теб. Въпроса е защо си изправяш косата? Какъв тип е къдрава начупена... И съвета ми е да се научиш да я оформяш без помоща на преси и маши а още след като си я измила чрез начин на сушене даречем, защото съм сигурна че естествено ще изглежда хиляда пъти по-добре от колкото изправена. Не знам до колко коментара ми ти е помогнал (надявам се да е ) написах каквото ми беше на акъла в момента. Успех. :д

2.   Повярвай знам какво ти е :D Спрей за топлинна защита не знам... дори не използвам, защото не третирам косата си по такъв начин, но тъй като се къпя всеки ден бих ти дала съвет да си вземеш шампоан, който ще ти даде нещо, не само да я измие... Имам предвид шампоани от яйце, коприва, лайка и т. н. Аз лично в момента съм с шампоан от коприва, който я хем подхранва, хем измива. Дано съм била полезна! :)

3.   Колкото повече си решеш косата тя се проскубва и пада. Не е препоръчително да се мие косата толкова много -омазнява се(мие се два пъти в седмицата). С това горене от изправянето се накъсва и гори косата. Вземи някакви кристали за коса, балсам, маска....

4.   Аз си взимам спрей за суха и изтощена коса виктория и съм много доволна, също така е и за разресване и се слага на суха коса без отмиване което е супер удобно! Купих го от Лекси и не е скъп околко 3-4 лв...

6.   До коментар 1, много ти благодаря за съветите и за отделеното време!
Косата ми е попринцип права, като я измия... но в краищата е леко накъдрена. Просто не ми харесва как ми стои. Бях на фризьор, понеже си пускам дълга коса малко над кръста(моята е точно на гърдите)... имам в предвид, че когато косата ми стане по-дълга тя ще стане по-тежка и вече ще е права и няма да имам нужда да я изправям. Дори според мен ще се омазнява по-малко... но кога ли ще порастне? Та... фризьорката ми каза, че миенето всеки ден сега в моята възраст е нормално и каза, че мога да си правя някакви маски и т. н., а за ресането въобще не е вредно, дори помага да расте по-бързо касата... има и специабни четки....
Но все пак много ти благодаря, извинявам се за неформулираният отговор... просто наистина бързам, защото след малко тръгвам на тренировка.

7.   До коментар 2, много ти благодаря ще пробвам препоръчаните от теб шампоани.