Споделена история от Тинейджърски

Непълнолетна
Здравейте! Пише ви момиче на 16. Имам един въпрос, на който дълго търсих отговора, но винаги намирах различни. Ето го и моят въпрос: ако момиче на 16-17 прави секс с момче на 18 това смята ли се за педофилия от страна на пълнолетното момче и подсъдимо ли е? Искам да уточня, че говоря по принцип. Ако си имам приятел, който е пълнолетен дали би било проблем да правим секс ако съм на 17 примерно? Търсих в наказателния закон, но не можах да го намеря и ще Ви помоля след като изкажете мнението си да ми покажете точно къде се намира в закона.

Благодаря предварително :)

Коментари

1.   Отговорът е НЕ.
У нас сексът с лица, НАВЪРШИЛИ 14 г. е легален.
Чети чл. 149 и следващи на Наказателния кодекс.
Ти не си дете и можеш да си правиш секс. Дори в най-рестриктивните държави възрастовата граница е 16 г.
Най-важното е да не забравите контрацептивите - в случая само противозачатачни или кондоми са за вас подходящи. Спрете се на единия метод. Ако ползвате кодноми знайте, че трябва да ползвате при всеки полов акт кондоми БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЯ и четете опаковката. След като момчето свърши в кондома докато е още в теб, трябва да изкара члена си все още еректирал, за да махне кондома без да се изхлузи. Ползвайте лубрикант поне в началото. Кондоми се късат изключително рядко, но веднага ще видите - разкъсва се направо и се взима Ескапеле. Причините са общо взето две - сухота особено при интензивен секс или сте закачили с нокти кондома при слагане - затова по-добре това да е работа на мъжа.
Можеш да взимаш противозачатачни - имат и много позитивни страни като хубава кожа, дори отслабване при тези от 3. и 4. поколение, изключват риска от миома и рак на яйчниците при 6 г. непрекъсната употреба, но за съжаление увеличават риска от тромбози особено при пушачките. Ако се спреш на противозачатачни пий 2 литра вода на ден, за да намалиш и дори изключиш този риск и е задължително да не пушиш дори малко.
Успех и умната!

2.   Не, щом си над 14 не е педофилия и няма да има проблем. Има разлика между малолетен и непълнолетен.

3.   Не се счита за педофилия в този случай.

4.   Не.

5.   На 17 и с дядовци можеш да правиш секс, стига да не ги натопиш. Същото е и с момче на 18. Ако го изнудваш и натопиш, гази лука с двата крака. Затова е добре, да не се занимават с малолетни.

6.   Доколкото знам, ако и двамата партньори имат навършени 14 и е с тяхно съгласие, няма проблем. Тоест няма проблем да спиш с 18-годишен.

7.   Не. Ти не си малолетна, а непълнолетна, има разлика. Малолетните деца са тези под 14 години и те са под специален закон за защита на децата. Непълнолетните са между 14 и 18 години. Тези лица са с по-голяма автономност от малолетните, но все още са под опеката на наставник/родител. Въпреки всичко казано до тук съм виждал 18-19 годишни да излизат (и по всяка вероятност да правят секс) с 13-14 годишни, това обаче не е педофилия, защото акта е осъзнат и по взаимно съгласие. Педофилът е човек, който се заглежда по невръстни деца (много под 14 години), деца, които не са започнали да се развиват и в повечето случай акта там е насилствен.

8.   Педофилия си е отсекъде, и ще гориш в ада отгоре на всичкото. Покай се, и ми дай телефона на момичето да я кандисам да се покае и тя.

9.   Не помня къде точно се намира,но до колкото знам,момче/момиче над 14 може да води полов живот според българския закон...
Но не съм много сигурен,разрови и ще го намериш..

11.   Авторке и аз съм на твойте години и затова въпросите ти ми се струват доста глупави на тези години нима това дори незнаеш ще ти отговоря и ще споделя неща за да ме разбереш най точно :)

Сега по въпросите:
Педофил е човек който спи с малолетно лице ( лице под 14 годишна възраст)) дори и по твое желание ако ти нямаш 14 години а имате полов контакт (правили сте секс)) е педофил. НО попринцип това е за случай на изнасилване просто ако нямаш 14 години не искат да доказваш че е било изнасилване само трябва да вземат ДНК за да докажеш че е имало полов контакт от там насетне не ти е нужно да доказваш че е било изнасилване понеже си малолетно лице ти вярват просто не примерно че ако си под 14 ще дойде полицай да го хване и осъдят че ти си искала примерно.

Сексът на 16 и след 16 по закон е разрешен! Иначе никой за нищо няма да ви търси нито да ви каже дори да нямаш 16години както вече казах педофил е човек който спи с малолетно лице (под 14г.)) лице над 14г. до 18 е непълнолетно и от опит да ти кажа ако имаш 14 години тоест си вече непълнолетна дори полицай да ви види теб и който и да е пълнолетен само ако сте навън, в кола или сред природата просто ще ви направят забележка да идете на друго място нито на теб нито него ще кажат нещо друго освен да идете другаде.

Такаче можеш спокойно да го практикуваш.
Но няколко съвета преди това: използвайте презервативи понеже надали искаш деца на тези години а и без презерватив може да се заразиш с някоя болест ако партнйора ти е хванал а от една ако неразбереш навреме започват и други такаче по малко му харесвало стягало и т.н. хич не го слушай мой познати така хванаха разни неща а да неговорим колко момичета на нашите години са с аборти заради тези неща ;).
Също така не си мисли че само по време на увоация се забременява моя позната реши по време на цикъл да дава без презерватив на приятеля си е след няколко месеца наду корема по всяко време може да забременееш преди след няма значение а мъжете до колко могат да се контролират само те си знаят не разчитай на мъж ако иска без презерватив по добре му направи свир*а ако не си гнуслива понеже сексът ако не е безопасен понякога и 1 път е фатален :)

12.   Не! Педофилите са тези който спят с момичета/момчета под 14г. не случайно затова след като навършите 14г. почват да ви търсят батковци защото вече сексът е един вид позволен ;)

13.   Те 16-17 годишните спът с големи мъже над 30...ти за 18 годишен ми говориш :D

14.   Здравейте, аз съм авторката.
Много Ви благодоря за отговорите. :) С един приятел си говорехме по тази тема, а той е на 19 и каза че не би го направил с мен(ако нещата се обърнат в тази посока някога), би изчакал да стана на 18 и тогава. Питах го защо и той ми отговори, че щели да го съдят ако спи с непълнолетна, аз реших да не се разправям, защото съм попадала в същата ситуация и с други пълнолетни момчета и не съм излизала на глава с тях :D Само му казах да си помисли колко малолетни даже момичета ходят с батковци на по 20 (които ги използват за секс, но те не го осъзнават. Аз го знам и са ми го казвали, но това е друг въпрос) и вече са правили секс.... казах му само да си помисли, усмихнах му се и излязох.
Аз по принцип пия противозачатъчни от месец вече. Бяха ми предписани от гинеколог по други причини. Все още съм девствена и не съм тръгнала да правя секс(все още хах). Но ако се изследваме примерно с моя партньор и няма болести може ли примерно няколко пъти да го направим без презерватив?

15.   А за номер осем: не знам какво си разбрал кой е написал коментара, но аз съм момичето.... момчето дори не знае, че има такава тема от мен :дд И не бих си дала телефона
п. с знам, че се шегуваш, но все пак да си кажа хахах

Авторката

16.   13, ми спът, щото ония знаят какво правят! А 18-годишните още не знаят е. е ли им се, пикае ли им се.

17.   Авторке, просто си купи един Наказателен Кодекс от всяка кнажарница за 5 лв и отвори членове 149 и следващи, за да показваш на такива хора. Има и онлайн кодекса, но нали на книга е по-достоверно.
За мъжете, които чакат до навършване на пълнолетие си има причина. След 14 г. ти можеш да правиш секс и това не е педофилия, легален е такъв секс ако ще мъжът да е на 60 години, НО до 18 г. Законът ви защитава по-добре от при възрастните. Имам в предвид, че ДОБРОВОЛНИЯТ секс след 14 г е легален, но вие до 18 г. пак можете да вкарате за 5 г, баткото в затвора само твърдейки, че не сте били съгласни - доказва се, че е имало полов акт, но не и че е бил насилствен - тоест ти ако имаш свидетели, че сте били заедно с баткото и сте се цункали, но ТВЪРДИШ, че не е било доброволно можеш да го осъдиш най-малкото за блудство и склоняване.
При жените над 18 г. не е така - ние трябва да доказваме, че актът не е бил доброволен - тоест не само, че е имало секс, а че не е бил доброволен.
И ето защо батковците не им се занимава - ще вземете да се скарате, да иска той да скъса и ще те лежи за изнасилване 5 г. само ако имаш негова сперма по спалното си бельо и ТИ твърдиш, че не си искала секс.

18.   Авторке съдя по коментара ти ама пиеш непиеш хапчета момчето да си слага презерватив как без винаги има шанс дори и минимален ти какво искаш деца на тази възраст ли??
и спри да бъркаш понятията малолетна и непълнолетна са две съвсем различни неща и няколко човека виждам са ти го обяснили особенно номер 11 ти го е повторил/а... малолетна си била до 14 годишна възраст докъто си направиш личната карта която ти я издават на 14 когато ги навършиш вече си НЕпълнолетна ако си минала 14 години де.. ако действително си на 16 сексът с теб от 14 годишна възраст е позволен както искаш така го разбирай имаш ли 14 год. можеш с който искаш на твойте години момичета както са ти казали спят с момчета на 20/30 години... приятеля ти е хлапак за това е така ако се огледаш твой връстнички ходят с момчета на 22, 23, 24 понеже вече са мъже наясно са с понятията и законите имат и акъл докъто този е дечко твоя приятел или какъвто е там момчетата по бавно се развиват затова и момичетата се ориентират към батковците.. ти си Непълнолетна това му го разясни и сексът с теб щом си на 16 вече от 2 години е напълно легален почти всеки ти го е обяснил

20.   Всяко момиче под 18 се пляска не е проблем важното е да си правите кефа и това е.

21.   След като си над 14 и актът е доброволен, не се води педафилия и не е подсъдно. Проблемът е, ако забременееш и трябва да правиш аборт, тогава вече можеш да му създадеш проблеми, но иначе няма проблем.