Споделена история от Тинейджърски

Как да се издължа на височина?
Здравейте, момиче на 16 години съм, висока 1. 65. Много искам да съм по-висока, защото аз лично харесвам високи жени - над 1. 75.
Бих искала да стърча над другите, не да съм тапа. Възможно ли е да порасна с 9-10 см? Знам, че баскетболът не издължава, баскетболистите са такива, защото са високи, а не обратното. Но пък много хора ми казват, че волейболът и висовете издължават... Възможно ли е да ми помогнат да порасна? Майка ми е висока жена - 1. 80, като я гледам се комплексирам, има мерки на модел (разбира се - не анорексичен). Баща ми е 1. 73. Имам приятелки с ниски родители, дето стават по 1. 70 - 1. 75. И аз искам така!
Има едно упражнение, висиш 3-4 минути на лост с увити тежести около кръста... възможно ли е да помогне? Аз не се харесвам такава.

Коментари

1.   Това е все едно да питаш дали може да станеш руса с тренировки... няма как - височината се определя генетично. Щом си на 16 ще дръпнеш с още няколко сантиметра, но едва ли ще минеш 1. 70, а и според мен сега имаш перфектният ръст за момиче, но едва ли това те интересува щом искаш да си висока. Спортувай - бягане, клякания и подобни упражнения за крака и дупе, като се стегнеш ще се харесаш много.

2.   Не можеш вече си спряла,
ако искаш провай някакви упражнения.

3.   Не може човек да стане по-висок. Но има хора, които растат и след 20 годишна възраст(рядко). Има един факт, че сутрин човек е по-висок с около 2 см, отколкото вечерта. Това се получава защото при продължително лежане лумбалните дискове на гръбначния стълб се отпускат. Това прави и всякакво разтягане, всякакво висене и т. н., а не че те прави по-висок.
Ако си наистина 165 имаш нормален, към среден ръст за момиче. Проблемът ти е в егото, защото искаш да си над всички останали, като го изразяваш с желание за по-добри физически характеристики.
Такъв филм, с определени методи, уражнения или спорт да израснеш просто не съществува. Все пак ще ти кажа откъде се получава. Доста често при давама братя, единият е по-висок от дугия с между 5 и 7 см. Ако по-високия е ходил на плуване, хората ще си кажат - "виж, тоя понеже ходи на плуване(баскетбол, волейбол) се издължи, а другия си остана нисък". Хората наблюдават само следствието на причинните връзки и си вадят заключение, оттам е и митът за спортовете.
До края на гимназията има още шанс да пораснеш.
Имай предвид, че невинаги висок ръст върви с хубава фигура - някой иска да стане висок, вземе че израсте, а в тялото не изглежда генетично добре.
П. п. Всичко е пробвано, от висене, до връзване на тежест за глезените, до висене надолу с главата всеки ден, абсолютно всичко, до подскоци, тичане, спорт. Не вярвай на тинейджъри таящи капка надежда какво ще ти напишат.
Мои наблюдения - При двама братя има разлика към половин глава, в някои случаи по-малко 3 до 5 см.
При двама братя близнаци разликата е 1/2 см винаги.
В повечето случаи по-малкият брат е по-високият, но има и изключения и то не малко.
В повечето случаи момчетата минават майките си с докъм 16 см(брадата им е малко над нивото на очите и)
В немалко случаи момчетата са или с 3 см по-високи от бащите си, или с 3 по-ниски. Но съм наблюдавал и случаи при невисок баща, когато разликата е доста голяма. Майка 167, баща 173, синът 183 примерно
Все пак всичко е доста относително.

4.   Не знам откъде си чула тази глупост, че баскетбола не издължава. Няма по-ефикасен и сигурен начин да порастнеш на височина от баскетбола. Волейбола може и да има някакъв минимален ефект, въпреки че силно се съмнявам. Най-добрия избор е баскетбола, но на 16 може да е малко късно. Баскетоболистите са толкова високи, защото тренират от много малки, както и по време на целия пубертет, което оказва огромно влияние. Все пак можеш да опиташ.

6.   Можеш. Взимаш 2 тежести по 20 кг. всяка. Връзваш си ги на стъпалата. Хващаш се за един лост и така висиш по 4 часа на ден в продължение на 6 месеца. Гарантирани 15 см.

7.   За съжаление няма начин. Всичко ти е генетично заложено. Точно както няма как да си промениш цвета на очите или на косата (нямам предвид с боя или с цветни лещи), така и няма как да увеличиш или намалиш ръста си по желание. За това се обичай такава каквато си! Иначе си спортувай, полезно е, но не разчитай, че със спорт или упражнения ще станеш висока. Вече си на 16, най-много още 2-3 см отгоре да станеш, но за 10-забрави.

8.   Момче съм. Такива като теб се лансират в пъти по-добре от жени по 1. 80. Почти всеки мъж иска по-ниска половинка. Ти ако си 1. 75 (примерно) с едни токчета 12 см, става 1. 87 плюс прическа някаква и си станала 1. 90. Колко мъже според теб има, които са над 1. 90? Аз съм 1. 85 и се извисявам над 90% от хората... Да беше 1. 55 и да се притесняваш - окей. Чудесен ръст си, само едно стегнато тяло да имаш и няма кой да ти откаже. Не ти го казвам с цел да те успокоя, наистина е така. При теб комплекса идва от майка ти, но недей да бъдеш глупава. Страхотна си такава, каквато си. Най-малко за височината си трябва да се притесняваш.

9.   Ако това ще те успокои, аз съм момче на 19 и съм висок точно колкото теб.

10.   Авторката: Но аз харесвам да съм даже над мъжете, колко мъже има по 1. 60-1. 65? Имам някакъв комплекс за величие явно, но предпочитам и приятелките, и гаджето ми да са по-ниски. Като цяло в нашето семейство мъжете за дребни, а жените - високи, с изключение на мен.

11.   Авторке, потърси йога асани, има начин да пораснеш още малко, ако го искаш.