Споделена история от Тинейджърски

Мога ли да стана гримьорка без да имам диплома за завършен курс?
Здравейте! Тази година завършвам средното си образование в родния си град и заминавам за София, за да работя и уча. Чудех се дали мога да си докарвам допълнителни доходи от гримиране? Нямам завършен курс, но съм много добра в това. Имам интерес към рисуването и може би и заради това се справям толкова добре в грима. Още от 14-15 годишна съм проявявала интерес към грима. Сега съм на 19, така, че в продължение на 4-5 години вече, гледам най-различни професионални гримьори от цял свят, в което предполагам е много повече от един курс, който е 4-5 месеца. Гримирала съм много приятелки, така, че много съм упражнявала уменията си върху различни лица, различни форми лица, различни черти... с една дума-гримирам като професионалист, макар да нямам диплома за това. Но има много неща, които не разбирам относно гримьорството, за да практикувам професионално. 1-продуктите. Тук може би могат да ми помогнат само хора, които също се занимават с това професионално. Как точно се случват нещата с фон дьо тен-ите? Трябва да имам многобройни цветове за всякакви момичета. Но има някои с по-лоша кожа и за тях трябва по-покривен и плътен фдт, има и такива с хубава кожа, които се нуждаят от съвсем лек фдт, който единствено да изравни тена. Та аз трябва да имам десетки различни видове, типове и цветове фдт, ако ходя по домовете да гримирам, как ще разнасям всичко това? То не куфарче ми направо една количка с колелца трябва да взема, за да побира всичко! 2-Наясно съм, че трябва да имам продукти за лична употреба, които да използвам само аз и такива, които да ползвам в работата си. Ако някой иска пробен грим той с по-евтини продукти ли се прави? 3-ако ходя по домовете да гримирам аз ли трябва да си плащам пътните или си ги хващам от цената на грима? 4-Задължително ли е всичко което ползвам да е висок клас продукти с безбожно висока цена? В козметичните магазини и дрогерии има страшно добри продукти, супер качествени и дълготрайни върху лицето и със супер добра цена. Но някак си хората си мислят, че щом е по-евтино не е качествено. 5-Може ли, ако някое момиче иска то да дойде в дома ми да я гримирам за повода й, като така цената да е по-ниска? Нали все пак когато гримьорът на крака е дошъл при теб да те направи ще ти вземе по-скъпо. Ако отидеш в салона му или дома му е по-евтино, аз така знам. Може би изпускам нещо, бих искала да ми обясните всичко, което трябва да знам, за да мога да работя това. Не възнамерявам да мамя и да лъжа хората, наистина съм много добра с грима, до сега никоя, която съм гримирала за специален повод не е останала недоволна. Но са били все приятелки, а те нямат такива претенции за продукти и т. н Чувала съм и за индивидуални грим консултации, които някои гримьори правят, срещу малко по-висока цена. За тези, които не знаят-това е за жени, които искат да се научат да се гримират сами и се нуждаят от помощ в избора на подходящи продукти и цветове за тях. Предполагам, че и аз бих могла да провеждам такива. Нуждая се от всякаква помощ, всякаква информация, съвети, препоръки, пишете коментари, ще ги прочета с интерес!

Коментари

1.   Най-добре започни като гримьор в салон първо. Има салони, които си търсят нови млади гримьори. Те там ще те запознаят по-добре с тази работа и ще ти обяснят. Аз също съм гримьор и работя в салон. Всичките продукти са подсигурени от самия салон, който всъщност е собственост на фризьорката тук. От мен се изисква само да гримирам хората - работим с няколко марки (повечето, от които аз съм ги избрала от личен опит и мнение на клиенти) и клиентките (и клиентите) нямат претенции. По домове не се ходи, всичко се извършва само и единствено в салона, изключение се прави за сватби и абитуриентски балове. Мога да ти кажа, че и заплащането никак не е зле.

2.   Кратко, точно и ясно: не.

3.   Едва ли можеш без връзки, а има един вид бели фон дьо тени, които се таковат според кожата. Успех :)
Alexia