Споделена история от Тинейджърски

Има ли нещо към мен?
Здравейте! От тази година съм в ново училище с нов клас. Осми клас съм, на 14 години. По мнение на мои приятели съм хубава, лъчезарна, симпатична със страхотно излъчване. Много често при първи разговор с даден човек ми казват, че съм страшно интелигентна. Срамувам се от тялото си, защото съм пълна. Опитите за отслабване са успешни и продължавам.
Нека карам по същество.
Харесах си едно момче/А/ още в първия момент, в който го видях. След известно време разбрах, че е много мил, добър, свестен- не пие и не пуши. Доста често го забелязвам да ме гледа, даже мои приятелки ми казват. Винаги с изключение на 2-3 пъти застава с приятелите си срещу входа на училището и гледа към тези, които излизат. Точно когато аз и приятелките ми излезем или тръгва или изчаква да минем покрай него и тръгва малко след нас. Когато го погледна почти винаги ме гледа. Приятелите му също. Постоянно ме следят с поглед. В двора застава до една караванка, а аз излизам от двора на училището. Като се връщам трябва да мина покрай него. Последния път беше седнал със приятелите си там и още от стълбите когато ме видяха всички се вгледаха в мен и ми стана много неудобно. Минах покрай тях, изчаках едни приятелки и те ми казаха, че още преди да дойдат, демек когато съм била сама, отдалече са го видяли, че не си е свалял погледа от мен, а само аз бях пред тях.
Един път се качих до неговия етаж, за да говоря с едно момче. Докато говорех с въпросното момче не бях забелязала, че А. седи на един стол във края на коридора в който съм и си мести главата напред-назад и ни гледа. Неговият приятел/Б. / също.
Един друг път, Б, беше на двора с някакво момче. Минах с една приятелка покрай тях и отидохме до караванката, тя да си вземе нещо. Аз се правих, че не виждам Б. , но го гледах. Той ръкомахаше на някой със знаци показващи, че има някой долу. По време на въпросното ръкомахане ту гледаше в мен ту някъде нагоре към сградата на училището. Приятелките ми си мислят, че е ръкомахал на А.. И смятат, че и А. ме харесва, защото ме гледа толкова много.... Харесал ми е само 3-4 неща във социалната мрежа 'Facebook' и то наскоро.
И двамата сме доста високи. Аз 1, 80 а той дооста повече. Неговите приятели са по-ниски.

Тези погледи значат ли нещо? Има ли някакъв шанс да има нещо към мен? Много съм комплексирана от това, че съм пълна и просто немога да си повярвам, че някой би ме харесал. Какво да правя?
Съжлявам за допуснатите грешки!

Коментари

1.   Може да те харесва, но сте още малки ти си на 14 къде е тя да пораснеш и т. н. дори, и да се получи нещо имам впредвид, че ще е кратко, защото си малка.
Връзките са за по големи вашето сега е харесване само няма любов и т. н. ще пораснеш няма само това момче да те харесва а, и доста други.
Но както и да е ние не гадаем, но най-вероятно не си му безразлична а както казах дори и нещо да се получи ще е за кратко.

2.   Може би наистина има нещо към теб, защото тези погледи наистина значат нещо... защо не се опиташ да се сближиш по някакъв начин с него... например чрез приятели (общи).. или ако сте в един клас да го попиташ за домашни и нещо от сорта... тъй като каза, че отслабваш и ти се получава би ли споделила ''тайната'' си :).. мерси предварително

3.   От авторката:

Номер 1: Прав/а си. Аз съм още дете. Дори и да е за кратко..!
Номер 2: Имаме общи познати, които предложиха да ме запознаят с него, но мен ме е срам. Може би да не се изложа или нещо от сорта. Той е две години по-голям..!
За отслабването:
Спрях газираното, зрънчото и храните от закусвалните- 'фаст фуд'. Сладко ям много малко и то рядко. От време на време хапвам нещо тестяно, но това се случва рядко. Пия много вода. Вечерята съм я изключила от менюто си. Не ям след 16:00. В менюто ми присъстват много плодове и зеленчуци. Също така тичам, ходя много. Изисква се постоянство. За някъде година и половина отслабнах с 23 килограма.

4.   Пак съм номер:1
Значи не се запознавай с него чрез твой познати в това те съветвам.

Ако искаш да завържеш контакт с него примерно отиди и го попитай когато сте в междучасие и го видиш дали е видял къде е отишла някоя твоя приятелка, че я търсиш а неможеш да я намериш или колко е часа, че искаш да идеш до лавката за нещо и да не закъснеш за час.
Ако пък скоро си била болна и си пропуснала нещо може да го попиташ дали знае да ти помогне или в някое междучасие като си сама да идеш при него да го питаш какво прави, че примерно твойте приятелки са отишли до някъде и няма какво да правиш сама.
При първи завързан разговор може да се запознаете с някой от неговия клас при, който да ходите до тяхните стай и съответно като го видиш да му се усмихваш така дори да няма интерес може и да се получи. Пък и поне няма да се криете, и той да гледа теб ти него и т. н., но аз ти казах малки сте всичко е за кратко.

Пък и като гледам момчето проявява интерес към теб такаче завържи разговор с него после може, и на него да му е по лесно да говори с теб а нищо чудно и нещо да се получи между вас все пак може, и него да го е срам.

5.   1 и 80 и си пълна? Горко му на момчето.. :D