Споделена история от Тинейджърски

Ами сега... ?
2 години заедно... Раздяла... 8 месеца без Него... През 8-те месеца излизах с кой ли не на кафе (приятелски от моята страна), само и само да намеря нещо, което да ми на помня за Него... Накрая зарязах всичко, защото знам, че никой не притежава Неговите качества... От една страна съм студена към Него, защото му дадох ВСИЧКО мое, а накрая се разделихме. От друга - все още го желая.... Аз бях тази, която поиска раздялата, защото ми омръзна да правя компромиси на Неговите изневери. От това следва, че Той е в началото на раздялата ни, но според Него виновната съм аз. Минаха 8 месеца не мога да Го забравя... всеки момент жадувам за Неговите прегръдки. Липсва ми парфюмът и даже дъхът Му.... Къде са миговете, в които бяхме щастливи с Него... О Боже, само като си помисля, че вече няма да Го притежавам в ръцете си душата ми се разкъсва на парчета..... Не искам да Го забравям, но и без него болката е мъчителна... Наистина бях и продължавам съм влюбена в Него.....

Споделям тук, с надеждата да ми поолекне малко... :)

Коментари

1.   Минавал съм през този път. Знам какво ти е, и че съвети от типа на "продължи напред, да не е само той" и т.н са лесни да се кажат, но когато човек не го иска... не става. Така, че... един лек съвет - звънни му и го потърси просто за кафе. дръж се с него както си се държала с него преди. Не му показвай колко много ти липсва (знам, че е трудно и че ще искаш да му се нахвърлиш). Накрая си кажете чао и не плачи! Мога да ти гарантирам, че колкото и да не иска да се сеща за теб и да не те обича много ще се замисли след това и ще започне да мисли за теб. Давам му най-много седмица преди да ти звънне и той за кафе. А след това ако се стигне до това да се съберете В НИКАКЪВ случай не му показвай колко много го искаш и да започнеш с приказки от рода на "за това ти звъннах, ти си човекът, не спрях да мисля за теб..." - знам, че ще искаш да го кажеш, но не трябва - това ще му даде причина да си помисли с извинение "О тая ми е в кърпа вързана, влюбена, загубена по мен, ще стои и ще трае". Но не се дръж прекалено студено, просто нормално малко по-весело и това. Той сам ще се разкая. След това ще имате криза в любовта ви, когато отново стане сериозно, защото той ще се оплаши, но ще мине с малко зор и от двете страни. Не хвърлям боб, просто съм минал това 1:1 и знам. :) Поздрави и пиши някой ден дали съм бил прав. :)

4.   Ще мине и това,мила!Не се обръщай назад!

5.   Споменаваш, че искаш да го притежаваш?
Ако наистина е така, това ти е грешката. Сигурна съм, че за тези 8 месеца, на моменти си мислела, че не ти е нужен, но тези дни ти е леко носталгично. По принцип човек е устроен така, да иска каквото няма. Ако приемеш, че това е клопка на съзнанието ти, може би ще е по-лесно. Все пак това са 8 месеца раздяла, а и въпросният явно не настоява чак толкова да сте заедно, иначе вече щеше да си склонила. Така си мисля.
Времето лекува всичко де, колкото и банално да звучи.

Бамби

6.   Автора:
Номер 1 мерси са съвета. Както разбирам си мъж/момче. Така ли би искал да постъпят с теб, ако си в ситуация като моята?
Лично за мен целият този любовен сценарий е написан много сложно и се отказах - слезнах от сцената. Може би няма да мога да го забравя, тъй като ми беше първата любов (казват, че е незабравима) и бяхме много сериозни - 2 години заедно. В интерес на истината аз не искам да се съберем отново, но дали някога ще го преодолея не знам. Да си имаме едното "Здравей" ще ми е достатъчно. Бях се сприятелила с един и много хора знаеха за него. Мислеха, че ще се обвържем по някакъв начин, тъй като много често ни виждаха заедно, но като приятели. Все повечв го опознавах и сравнявах неговите качвества с тези на бившия ми. Това сравнение става несъзнателно - просто в един миг се досещаш и си казваш "Ако беше той така щеше да постъпи" и много подобни ситуации. Това сравняване и ''търсене на него'' в другите ще ме побърка. Няма как да започнем на чисто отново. Причините са много... Офф..., от всичко това мога да си направя извод, че не знам какво искам, но не искам постоянно да ми се върти в главата само Той, Той, Той...

7.   Радвам се, че съветът ми ти харесва, но не е нужно само да ти харесва. Да, момче съм и съм минал по този път обаче виновна беше тя. Постъпих точно така както ти казах и имаше ефект. Веднага се кротна като малко коте. Звучи грубо, но накарай го да те иска точно така както ти казах. Ако бях момче (това, което ме пита) точно по този начин бих се върнал при теб, а не ако ми се молиш и т.н - така бих избягал. Казвам ти го като съвет от момче на момиче (не знам на колко си точно :) ), през моите очи седят така нещата, минал съм по този път и ти казвам как да си го върнеш. Казваш, че не го искаш, но много добре знаеш какво казва сърцето ти - мечтаеш отново да си в неговите прегръдки и да го целуваш и всичко останало. Това ти липсва и го искаш знам това, но не можеш да си го признаеш. Направи това, което ти казах пък ако искаш когато той се върне го карай по-бавно, за да видиш дали ти самата го искаш. Много мога да ти пиша по този проблем - адски много. Жалко, че не мога да ти дам данни да се свържеш с мен, защото всичко живо ще го види. Ако има нещо пиши всеки ден ще ти преглеждам темата. Между другото това е първият път, който пиша в сайта, а го посещавам от година. Пиша, защото съм сигурен, че мога да ти помогна. Ще чакам да пишеш.

8.   Автора:
Поздравления - съветът, който ми даде, при теб е бил успешен. Радвам се за теб. Това, което пиша виждаш, че е публикувано в "Тинейджърски" - нямам голям житейски опит. Едва на 16 години съм. Сега ти си решаваш дали искаш да продължиш по моя детски проблем. Благодаря за съвета, но аз няма да го пробвам. Първо, защото не искам да го върна и второ, защото вярвам, че няма да мога да го направя... Просто искам да не мисля за него - толкова ли е невъзможно? Често го сънувам и това ме влудява. Ето, например миналата вечер пак отвори вратите на съня ми: бях с 2-3 приятели. Отивахме на кафе. Измежду приказките някой ми беше казал, че Той много често посещава това заведение. Отидохме там и наистина той също беше там. Бяха 4-ма - 2 влюбени двойки, т.е. той беше с новата си приятелка и неговият приятел с приятелката си. При първия поглед не успях да видя, че до Него е приятелката му. Изглеждаше адси щастлив. Защо в този момент не се събудих, а трябваше да сънувам още? Той също ме забеляза, но не се загледа много. После като за на пук я прегърна и я целуна (по устните). Бях шокирана от това, което виждах. Даже и в съня си усещах, че го ревнувам. Такова чувство изпитах, че не знам как да го опиша... Може би щях още да сънуван, но усетих, че ми се схвана крака и се събудих с болки. :)) Общо взето искам да престана да го сънувам и да мисля колко ми липсва. При всичките тъжни песни, балади веднага се сещам за него. Когато гледам любовни филми - също. Искам да го променя това нещо!!!! Не желая така да продължавам...!!! :(

9.   Доста ти е объркано. Историите ти не са детски определено. Щом не искаш да пробваш този мой съвет ще помисля и пак ще пиша. :)

10.   От автора:
Нормално е човек да греши, но колко е нормално да повтаря грешките си? Той така ми се втълпи в главата, че не знам какво да правя. Така силно го искам, но в същото време знам, че не трябва да съм с него - поехме по различни пътища. Всеки живее за себе си с тази разлика, че аз живея със спомените за него.

Скоро получих един интересен sms от него, в който ми честити годишнината. Това означава, че наистина съм била (или съм) нещо за него, за да не забрави годишнината и като мъж пръв той да честити. Насълзиха ми се веднага очите, разбира се. След което ми написа друг sms: "Ако си свободна можеш да влезеш в skype да си чатим". Възможно по най-бързия начин намерих начин и влезнах в скайп. Початихме си малко (общи приказки - как си?, добре. ти? и аз.). Радвам се, че ми писа sms, но защо точно сега? Това желание в мен става все по-голямо и не знам как да 'наситя' желанието си. Не искам да съм с него. Вече поехме сами, но... не мога да не мисля за него и да не му пиша sms'и. Продължавам да повтарям грешките си.... Искам да променя това! Скъсахме отдавна, а аз все още не мога да се спра...