Споделена история от Тинейджърски

Трябва ли да си пълнолетен, за да резервираш стяв в хотел
На 17 години и половина съм, през уикенда имам пътуване до столицата и трябва да нощувам там, та въпроса ми е дали мога да си наема стая в хотел при положение, че нямам навършени 18години. Който е информиран да сподели или да ми предложи някаква алтернатива, моля.

Коментари

1.   По принцип не би следвало да ти позволят. Но си мисля, че биха си затворили очите, ако им платиш кеш за стаята.

2.   Не. Аз още когато бях на 16 водих момичетата в хотели, защото в нас постоянно имаше хора :Д

3.   Аз работя в хотел и не, по закон нямам право да ти дам стая ако не си пълнолетен или не си с някой над 18. Може да е току що навършил 18, но важното, че е пълнолетен. Така, че или пътувай с приятел над 18 или отседни при някой приятел в София, защото в повечето хотели ще ти откажат стая. Знам, тъпо е заради няколко месеца, но такъв е законът и ще ме глобят.

4.   Абе, ако ще даваш пари, никой не те пита какъв си.

5.   Номер 2, това сигурно е било преди години и не в София, но сега покрай всичките тези "сирийци" са затегнали правилата и вече не става. Сега и един човек да не регистрираме ако ни хванат следват разправии. Същото важи и ако дадем стая на непълнолетен.

6.   Неможеш, трябва да си пълнолетно лице за да резервираш стая.
Иначе ако намериш някой пълнолетен да я резервира може, но пък при положение, че евентуално скоро ще ги навършиш в някой хотел може и да си затворят очите, но е малка вероятноста.
Просто регистрацията трябва да е на пълнолетно лице а кой ще е там е отделен въпрос.

7.   Не е нужно аз съм на 15 и резервирам хотели не им е проблем дори на хотели където единична стая е 70-90 лв

8.   Ее, язък, трябва ти спешно, а ти остава само 1 година.

9.   По-добре си набележи няколко хотела и звънни на телефона за контакти. Там ще им обясниш, че си на 17 и половина и ще ги питаш дали е възможно да си направиш резервация. В противен случей ако не може, имаш да се луташ от хотел на хотел.

10.   Като отидеш там с лична карта, ако не те допуснат да наемаш стая набери вашите на телефона и им го предай, те като законни пълномощници могат да дадът съгласието си за теб и не би следвало да представлява проблем. От там насетне ако не ти вярват, че това на телефона са родителите ти - накарай вашите да си продиктуват номера на личната си карта на лицето, което те обслужва. Това е напълно законова процедура и нищо нередно не се случва, пък и това е най добрия начин.