Споделена история от Тинейджърски

Не ми стига времето
Здравейте! Проблемът ми е, че не ми стига времето. Втора смяна съм (6 клас), ставам в 8, но навивам алармата постепенно и накрая ставам в 9 (това не е винаги). Като стана уча, но попринцип идва най-добрата ми приятелка уж да учим заедно, но все се разсейваме или с лаптопа или се смеем. Тя ще тръгва на занималня и може би после по ще ми стига... Прибирам се от училище в 7 и започвам да играя на телефона и лаптопа, след това ям, в момента гледам повторения на Teen wolf от 22 и то става 11 без 15, след това още на лаптопа и после се оправям и си лягам след 12 (затова и става това с алармата). Събота и неделя също не ми стига. Попринцип гледам Teen wolf с приятелката ми, постоянно имам някакви неща за купуване през уикендите. Проблем ми е също, че като се захвана с нещо го свършвам за доста дълго време и после не ми остава време за домашни, камо ли излизания, а и искам малко да си почина и понеделник пак не ми стига времето сутринта и преписвам домашни и т. н. Кажете ми как се справяте и как ви стига времето и ми дайте някакви съвети.
Моля модераторите да публикуват историята ми, защото е важно за мен!

Коментари

1.   Не кани приятелкята си сутрин и готово обясни и че искаш да учиш сама и ще излизате едва след като сте готови с домашните иначе по този начин се разсейвате и си пречите!

2.   Ужас! Направо нямам думи! Значи ти ни казваш, че вечер до 12 дремеш на лаптопа или на телефона си, после ставаш в 9 часа и се лигавиш с приятелката си и ни питаш защо и как не ти остава време? ! Ти остави, че другата година имаш изпити, но и ти като ученичка си длъжна да си пишеш домашните, а не да не правиш нищо цял ден и после да ги преписваш. И на всичкото отгоре искаш събора и неделя да излизаш и да си почиваш. Не съм хейтър, а просто ти казвам замислени неща си написала :/ а как да ти стигне времето-учи! Стига си дремала цял ден, а просто взимаш учебниците и учиш!!
Ж15

3.   Абсурдно е това, което си написала. Чудя се дали да се смея или да се чудя как не разбираш. Ще ти кажа ОТНОВО да си прочетеш ежедневието. Значи как очакваш да ти стигне времето като ти се занимаваш с приятелката си или се смеете заедно или правиш съвсем други работи, които са на заден план. На теб проблема ти е, че вместо да учиш ти си правиш твои работи и после става 13:00 и се чудиш защо все още не си научила уроците си. Някой път трябва да се замисляте преди да пишете!

4.   Здрасти, аз също съм 6 клас. При мен винаги ми стига времето, само не и сряда, но тогава програмата ми е само разказвателни предмети. Препоръчвам ти да не викаш приятелката си, телефона и лаптопа ти да са в друга стая. Телефона да е без звук. Също така ти препоръчвам да не гледаш teen wolf или да го изгледаш (знам колко е зарибяващ, любим ми е). Също така след като научиш по някой предмет си почини малко 5-10 минути на мен ми помага. Също така мисля, че е по-добре да си напишеш домашната и след това да учиш по разказвателните предмети.
(Извинявам се, ако има правописни грешки)

5.   Знам, че ти е трудно. Ти просто си малко мързелива, до колкото разбирам от написаното. Всеки има такива моменти, но все пак трябва да се концентрираш върху образованието си, защото, колкото и глупаво да звучи, много възрастни хора биха искали да се върнат в училище.

6.   "А и искам малко да си почина".. Доколкото ти прочетох историята, ти само това правиш. Играеш си на лаптопа, цъкаш ли на телефона, гледаш някакви сериали. Аз съм 10 клас и също съм втора смяна. Ето аз как си уча:
1. Прибирам се от училище в 19:30.
2. Вечерям.
3. Започвам да си уча в 20:00 и си лягам в 24:00 без да спирам да уча.
4. Ставам в 08:30 и си уча, докато не свърша (най-често към 10:30)
5. Гледам телевизия или си играя на телефона до 13:00, след това отивам на училище.
И цикълът се повтаря. На твое място бих спряла с тези почивки и бих се стегнала, защото ти предстоят матури другата година, а материалът от шести клас е включен.
Относно приятелката ти, кажи й да не идва вече у вас, защото само те разсейва допълнително.

7.   Е, как очакваш да ти стигне времето като гледаш повторение на повторението и умишлено си губиш времето? ! Играя на лаптопа, "уж" уча с приятелката си... достатъчно е да прочетеш какво си написала и сама ще видиш защо не ти стига времето, а си само 6 клас... ами като станеш 11 или 12? Как си го представяш?

8.   Опиши заниманията си, кое колко време ти отнема. Всичко по минути- училище, седене пред компа, подготовка на домашните и прочие, включително и сън. Така ще имаш нагледно режима и начина на живот, който водиш в момента. След като видиш 24часовата си заетост си направи график, който ти се иска да спазваш и направи всичко възможно да го спазваш. Нарича се самодисциплиниране. При мен помогна безотказно. Стига ми времето за всичко. При висока степен на желание успехът е сигурен. Успех!

9.   Ще започна с това, как протичат нещата в моето ежедневие: 7-ми клас съм, тази година имам матури и се старая много повече. По принцип съм отличничка, но математиката и химията ми куцат. Та... ставам в 5:30 и в 7:10 мече съм в училище. След часовете имам допълнителни занимания - тренировки по баскетбол и пеене. в 16:00 се прибирам, започвам да пиша домашни(около час и половина, ако не се разсея с нещо) а после си уча уроците. ПОВЯРВАЙ МИ - същата като теб съм. Не ми се става рано, а когато започна да върша нещо, винаги остава недовършено. Не знам как самата ти да се справиш с това, но може би ти трябва повече концентрация.. и НАЙ-ВАЖНОТО - погледни малко реално. Живота ти не се състои от интернет и филми, нужно е и учене.
14г. Ани.

10.   На теб не че не ти стига, а си губиш времето.

11.   Опиши заниманията си, кое колко време ти отнема. Всичко по минути- училище, седене пред компа, подготовка на домашните и прочие, включително и сън. Така ще имаш нагледно режима и начина на живот, който водиш в момента. След като видиш 24часовата си заетост си направи график, който ти се иска да спазваш и направи всичко възможно да го спазваш. Нарича се самодисциплиниране. При мен помогна безотказно. Стига ми времето за всичко. При висока степен на желание успехът е сигурен. Успех!

12.   Момиче, ти шегуваш ли се с мен :D Аз съм момиче на 17, ходя на училище, уча, тренировки, уроци и излизам. Да винаги има моменти, когато трябва да компенсираш с нещо, дали е то сън или да не си научиш урока за следващия ден :D И на мен ми е трудно все още, но ще се свикне... а за теб!? Не ми стига времето, искам да си почина :D:D:D От кое? От смеха с приятелката ти или от тийн лолф. Не хаби толкова време в този виртуален свят. Някой ден той няма да ти плаща сметките

14.   От авторката:
Благодаря за съветите. С приятелката няма да се виждам сутрин, няма да се разсейвам с лаптопа и телефона, когато уча и си направих график, така че се надявам да го спазвам и да стана по-организирана. И да, признавам си, че съм и малко мързелива. :D

15.   Понеже се грижиш само за себе си, организирай нещата си така че да не си пречиш сама.
Поставяш си цел - да учиш и да завършиш с най - високия възможен успех.
Всички неща които те разсейват ги махни от полезрението - телефони, лаптопи, телевизори, пазаруване - не се ръководи от тях.
Направи си предварителна програма - ставане, закуска, учене, упражнения, училище, почивка, приятели, развлечения като не променяш реда на програмата - първо ученето(работата) после удоволствията(те са ти награда).
Самоорганизирай се.
Събота и неделя, когато си по свободна може да се отдадеш на повече релакс и не забравяй да си постоянна в плана си. Като ти стане навик ще разбереш, че няма невъзможни неща и времето ще ти стига и няма да искаш съвети от интернет.
Сама си владей живота, не оставяй приятелки да те водят за носа.

16.   Здравей, момиче съм на 14 години. Аз съм от малък град и при нас няма първа и втора смяна. Ще ти кажа аз как си разпределям времето: училището започва в 8 часа. Ставам в 7 часа до към 7:50 се оправям и излизам(училището ми е буквално на 5 минути път от нас) Прибирам се в 13:00 часа. До 14:00 вече съм обядвала и съм си починала. Започвам да си пиша домашните и уроците и до към 17:00 вече съм приключила. Останалото ми време е свободно. Направи си и ти график и повярвай ми така ще имаш време за всичко :)