Споделена история от Тинейджърски

Може ли от много грим да си състаря преждевременно кожата на лицето?
Здравейте аз съм на 14 и от 13 годишна възраст си слагам фондютен спирала молив и си исправям косата всеки ден. Незнам обаче много съученички също го правят, но има един проблем. Всички ни казват че не е е хубаво от толкова малки да го правим, и че като порастнем ще сме били сбръчкани и вече ще сме останали бес коси и като по големи ще сме били грозни.

Според вас това вярно ли е ? Моляви помогнете и ако има някои момичето които го правят да пишат.

Коментари

1.   Определено след 10,15 г когато ще ти е нужно да си свежа и хубава,ще изглеждаш изхабена от гримове,фондютени,преси..и др лайна.Решението е твое.
Остави пресата,малка си още,бъди естествена,слагай малко сенки и червило и ще бъдеш супер.
Ако продължаваш,на 20г ще изглеждаш на 30-това ли искаш!?
Ева

2.   Ами разбира се, че е вярно...като за начло си изживейте детствот и не бързайте толкова да пораснете.
От този Фон дьо тен порите ти се запушват, не позолява на кожата ти да диша и тя се захабява..следователно, да- състарява кожата. Сиг съм, че дори нямаш нужда от него, нали?!

За косата няма смисъл да ти казвам, как мислиш, че като си гориш косата всеки ден на 200 градуса няма да се изтощи и да опада?!

Така както сте почнали, след години ще си търсите косите, ама то тези неща не се връщат...След 1-2 години сигурно ще започнеш и да си боядисваш косата и какво ли още не..после "мамо купи ми треса"...

Мег*

3.   Миличка аз съм на 18 и от 13 годишна го правя. Няма нищо по-хубаво от това една жена да се поддържа и подчертава красотата си. За фондютена ще те посъветвам да изполваш качествена марка, като например Avon, Oriflame и др., защото поне знаеш че слагаш нещо сигурно на лицето си, а не някакви боклуци. За косата също ще те посъветвам да не я гориш всеки ден с пресата, защото наистина се отразява. Няма да останеш без коса, но започва да оредява, косъма се накъсва, цъфти.. а кой би искал косата му да е в това състояние. Но не се притеснявай, че ще остарееш по-бързо, това зависи от много неща, най-малко от грима! А и с времето сама ще имаш много по-важни неща от това да си изправиш косата и да сложиш молив! така, че сега ти е времето да го правиш, разбира се умерено! :))

4.   И аз се гримирам от 14 годишна, в момента съм на 17 и кожата не ми е същата като преди,доста се е изменила и все към лошо. Но от друга страна знам, че фон дьo тена помага за кожата и нейното запазване от вредните лъчи. Иначе наистина не е хубаво от толкова малки да се гримираме, нали краостата е в младостта.

5.   ЕХ, бях забравила колко са глупави 13-14 годишните деца.Има гугъл за всеки въпрос.Всеки тормоз които прилагаш в/у косата се отразява.Гримът е същата работа,само че ако е качествен влиянието не е толкова бързо,но се съмнявам да даваш примерно 50 лв за горе долу хубав и качествен грим.Пожелавам ти на 20-25 все още да имаш някаква коса,за да не се налага да ходиш с перуки и да не се налага да ползваш крем против бръчки,и да не приличаш на 30 годишна лелка

6.   Здравей,да ти кажа има някаква истина в тея твърдения.Когато бях на 13 се навивах с маша и се гримирах всеки ден в които беше възможно това-на мене ми ги говореха същите работи ама аз естественно не слушах:(Сега се опитвам да задържа остатъка от косата си с много маски и др.процедури.Та съветът ми към теб е да избягваш на тоя етап пресите и сешоара, както и фон дьо тена(кожата не може да диша).По-скоро почиствай кожата редовно и без това на тая възраст е красива от само себе си,Колкото до грима-няма да навреди но обезателно след 20г когато имаш нужда от него няма да ти се занимава-с една дума колкото по-рано почнеш толкова по- рано спираш:) Наблягай на естественната си красота! Дано съм помогнала .Успех!

7.   Вярно е косата много си изтущава, а порите се запучват. И аз го правя това, но истинате е че не е много хубаво.

8.   Е,ТИ НЯМА ДА ПОСЛУШАШ СЪВЕТИТЕ ТУК,ЗАЩО СА ТИ?

9.   Слагам молив от 15 годишна, за фон дю тен не помня, но сега, за съжаление, ми се налага да ползвам всеки ден заради акне. Косата си къдря с преса за обем от както бях на 19, до колкото помня. Сега съм на 22 и мислят, че съм в гимназията, но аз съм си младолика по принцип, а и когато почнах да ползвам грим бях в гимназията, все пак и бяха основни неща. Сенки започнах да слагам по-късно, но рядко можеш да забележиш кой знае какъв грим по мен. Не трябва да се прекалява. А косата не е добре да се гори изобщо, та какво остава за всеки ден.

10.   По принцип е до кожа, но е истина, че така се състаряваш. Лошото е, че акъла на почти всички идва към 20 - 21 и тогава наистина осъзнават. Мило момиче, не се мажи така, една хубава дама е готина и без грим, а ако не е хубава и грима не и помага - даже обратното - прави я смешна. Сигурна съм че имаш детска красота като за 14г. момиче, и че нямаш абсолютно никаква нужда от тези мацила, които те карат да стоиш като статуя за да не ги помажеш по дрехите си...

11.   Аз съм на 15 и не нося никакъв грим, но въпреки това всички ми казват, че съм много хубава, дори красива. Така че, красотата е в младостта. :) Понякога само слагам (рядко) гланц за устни или балсам. Косата - различно.

12.   Горката №5..:))) , да не приличала на "30 годишна лелка.".., ма малката, та то 30 годишните изглеждат много по-добре от повечето от вас. Така, че правете си изводите!

13.   До номер 3 - ако под качествена марка имаш предвид точно ейвън и орифлейм, то тогава представям си какво смяташ за долнопробна козметика. Качествените фон-дьо-тен-и НЕ падат под 30 лв. минимум.
Момичеее на 13 си, мисля че само леки сенки и гланц са ти достатъчни, ако толкова държиш да се гримираш, но на този етап няма нужда да подчертаваш нищо, защото дори не може да се каже, че си красива. Тепърва ще ставаш красива дама, тепърва ще се разхубавяваш, има време, не бързай.

14.   Виж какво номер 13, успокой се! Знам, че има фондютени над 30 лева, не обърна ли внимание, че съм написала "и други..." Според теб всички 13, 14 годишни момичета, могат ли да отделят такава сума пари и то само за фондюден, да не говорим за останалите неща. Посочила съм тези марки като пример, защото СПОРЕД МЕН не са лоши и са на много достъпни цени! Няма да коментирам повече, защото само по правипоса ти съдя, че не си достатъчно интелигентна!

Дума, която е от чужд произход пишем слято само да ти кажа, да не се излагаш пак с тези тиренца. Пунктуацията на "Момичеее на 13 си, мисля че.." е също доста различна, ето така - "Момичеее, (обръщение) на 13 си! Мисля, че.."
Но както и да е, всеки е прав за себе си! Не искам да ставам груба миличка, така че си мери думите!
И повярвай ми, може да се каже дали си красива, без значение на каква възраст си! Явно си искала да кажеш "женствена" ми се струва!

15.   14-ката що не иде да скочи от някъде по-високо :-)? Няма козметика за масова употреба, която да е качествена и на достъпна цена. Това го учат икономистите във втори курс, ама като гледам май познанията на тебе ти се ограничават само до правопис и пунктоация. И за мен ти си простата, а не 13, след като се хващаш за такива неща. Нарича се още дребнавост, слабост и т.н. Що не вземете да разберете, че хората тук не пишат научни дисертации, а добавят коментари. И след като дечурлигите не могат да си го позволят няма да се гримосват. Понеже гледам логиката също ти е слаба ще ти обясня част от коментара на 13 - казаното по отношение на цените имаше за цел да поясни, че вредите, които нанася качествената козметика са в по-малък мащаб. За разлика от тия боклуци, които ти посочваш (но всеки с мението си, ама като гледам твойто...оставям без коментар). И за да не се излагаш и ти повече ще ти кажа, че в думата фондьотен никъде няма Ю ;-) След "не обърна ли внимание..." се пише ето този символ/знак - ?. Видя ли го добре?????? И моля да научиш повече за обособените части на изречението преди да изнасяш непоискани уроци на другите :-) О, и още нещо - интелектът няма (запомни думата няма) нищо общо с правописа, а е съвкупност от едни други неща, коити на теб очевидно ти липсват. Пък и след като по 100 пъти влизаш в една и съща тема...бая скучно трябва да ти е :-) Айде със здраве и не си мисли, че само ти можеш да си груба, най-много да се изложиш още повече.

16.   15 изгрубява ли кво?!? И ти не отстъпваш с коментарите си, повярвай ми! Сигурно също ти е скучно...! Виж какво всеки си има мнение, мен твоето НЕ МЕ ВЪЛНУВА, но то си е ТВОЕ! Съгласна съм с това, което каза: "вредите, които нанася качествената козметика са в по-малък мащаб." Но ще те помоля по-възможно най-цивилизованият начин да престанеш, защото ако продължим, няма да се изложи само едната! Хайде със здраве и без лоши чувства! ;)

17.   СТ1: Това вече ми е една от великите мистерии . Зашто млади хубави момичета които бръчки ще видят след няколко десетилетия си слагат 1 тон грим . Много е глупаво заштото нямат никаква нужда от него тои на 24 не ми е ясно зашто го слагат а кво остава за 14 годишните.

18.   Миличка малка си още за толкова много грим, но решението си е твое и едва ли ще се повлияе от нашите мнения по въпроса. Според мен, най-добре е само спиралка, гланц и малко руж, ако пък толкова държиш да ходиш с грим по лицето си. Ако имаш проблемна кожа (акне например) най-добре да се лекува, вместо да запушваш порите си с фондьотен. Истина е, че след време оказва влияние. А защо не се харесвате естествени?
До №16 Не, че искам да се меся или да взимам страна в спора, но май ти се излагаш. Това, което виждам е, че предишните коментиращи са влезли по веднъж, оставили са коментар и толкова, а не се занимават като теб да отговарят старателно на всеки който се обърне към теб и редовно да проверяват кой какво писал. Не правиш особено добро впечатление.

19.   ами и аз го правя опитах се да се откажа от пресата и гримове но не мога не всички всички все пак имаме естествена красота ;

20.   Аз съм на 14 години, но не си слагам гримове.. Единствено очна линия, спирала и черен молив.. Косата рядко я изправям или къдря - все пак наистина съм съгласна с тези твърдения..

Фон дьо тена запушва порите..Лицето ти не може
да диша и се "изхабява"..Започва да "увяхва" и й
изчезва красотата..Дори и да използваш медицинска козметика,не бъди сигурна - дали и те не са същите..Те са химии,които вредят..

И наистина - дай малко почивка на косата си..Прави си подхранващи маски , защото след време ще съжаляваш за това, което си направила с косата си..

22.   Да наистина е така многото слагане на фондиотени състраява кожата колкото по късно почнем да се мажем толкова по добре!

23.   Номер 4
абе как фондутена
е добър за лицето.. като запушващ порите си
без грим е най добре... станали на 20 30 години
и жените приличат на баба ми вече ;)

24.   Бизнеса с козметика е толкова голям, че никой няма да си признае какви боклуци продава. Но факт е че фондьотена запушва порите и какво ли не още, че спиралата си я слагаш на очите и молива също и да не изреждам още. Качествените и безвредни гримове (не говоря за полезни, а за безвредни) са на космически цени. Като дадеш 3 лева за молив очакваш да е полезен ли, или 10-15 лева за спирала? Това са долнопробни химии, само си представете какво си причинявате на лицето и на очите.

Аз съм момиче на 17 и си признавам, че ползвам грим, но само молив и много рядко нещо повече. Има някаква мода всички да си слагат маска на лицето, което не одобрявам особено, но избора си е техен. Кофтито е, че от всичко това се появяват 13 годишни момичета, които им подражават. И съм виждала момичета, които си вярват, че са грозни без грим и не излизат без такъв, тоест самочувствието им зависи от грима.

Има неща, които обществото налага и е трудно да кажеш не и да рискуваш да не те приемат, но тази мания всички да са по калъп барбита с изправени коси и 20 химии по себе си е абсурдна.

25.   Аз съм момиче на 13 /почти 14/, грим почти не слагам. Казвам почти, защото си слагам малко черен молив на Нова Година :). През останалото време слагам само един гланц за устни, защото устните ми много се напукват, а пък и знам, че червилото и гланцът са дори полезни за устните. Те не вредят изобщо, НО!! някои други видове козметика, като спирала, молив, сенки, пудра и най-вече фон-дьо-тен, може сериозно да ви навредят на лицето и очите. Например, от моливът и спиралата очите може да ви се подуят или заболят, но ако ги нямате тези оплаквания, може да ги ползвате, но умерено. Пудрата и фон-дьо-тенът запушват порите на кожата и тя не може да диша. Ако някоя се опитва да си прикрие кожните дефекти на лицето, като например акне, черни точки, петна, най-добре да се опита да ги премахне, ходейки на козметик, а пък ако проблемът е хормонален, с хормонално лечение, но не и да се маже с пудри, фон-дьо-тенове и руж, защото така само се задълбочават проблемите. Хората са казали, че най-добре е да се опитаме да си решим проблемите, а не да бягаме от тях :). В моето училище, повечето момичета носят по много грим, въпреки че не им се налага. Лично мое мнение е, че фон-дьо-тенът стои адски грозно на млади момичета. Така мисля, защото той най-много си личи и изглежда АДСКИ неестествено. Може би стои добре само на снимки, но не съм сигурна, а пък и ако не си го размажеш добре, е много смешно. Пресата също влияе зле на косата. Можеш да я ползваш, но по-рядко. Ако толкова много искаш да слагаш грим, най-добре сложи малко гланц или червило /може и двете/ и малко молив или спирала, но ако те заболят очите от тях, най-добре не ги слагай.

28.   Ако продължаваш да слагаш всеки ден фон дьо тен, кожата ти ще се сбръчка като порастнеш. И косата ти също ще е в лошо състояние. Според мен не е нужно да използваш толкова грим и да си изправяш косата и то на училище.
~•Isabelle~•