Споделена история от Тинейджърски

Как да се сближа с баща ми?
На 16 години съм, момиче. Сложно е да обясня, че ме е зарязал, когато съм била на 3-4г. След това сме се виждали няколко пъти и от 4-5 години се виждаме по-често. (веднъж месечно или по-малко)
Никога не съм го наричала, , татко'', всъщност не съм се обръщала към него по никакъв начин... и не мога, защото той за мен е като непознат, единственото, което знам за него е името му и това, че е луд. ( не в буквалния смисъл :Д ) Луд е, защото не иска да се видим ако няма пари, казва на мама, че така няма самочувстие пред мен. Проблемът е, че той винаги е безпаричен. Да, но на мен не ми трябват пари, а баща! :( Чудя се въобще дали се сеща за мен, дали му пука. Той има други деца, които е гледал цял живот и продължава да го прави, аз не съм важна. Имам прекрасна майка, за което съм много благодарна, но винаги съм искала да знам какво е чувството да имаш баща. Как да се сближа с него, да го опозная, да прекарваме време заедно? Не знам дори как трябва да се държа с него, не знам за какво да си говорим, какво би му било интересно. Много ми е мъчно, като си помисля, че може изобщо да не му пука, че има дъщеря, която страда, че не е до нея. Обичам го, но защо? Защо обичам човек, който не познавам и никога не е бил до мен?

Коментари

1.   Според мен трябва да му кажеш това, което написа тук. Възможно е в миналото като си била малка майка ти да му е натяквала за пари или да си мисли, че трябва да ти даде пари като се видите. И трябва по принцип - баща ти е, длъжен е да плаща издръжка. Сам вижда, че не успява и се чувства гузен и с право. От теб зависи как да го убедиш, че не ти е заради парите.
Жалка работа...

2.   Уоу. При мен е абсолютно същото... Само че, напоследък се виждаме почти всяка седмица. Не говорим повече от 5 мин. и то на обща тема. Той иска да отивам у тях, но на мен ми е некомфортно. Не знам за какво да говоря с него, той изглежди също не знае. Ще ми се да сме близки, както е близък с другата си дъщеря, но не става.. Ще ми е интересно да прочета коментарште по темата.
А на теб ще кажа само, че всеки присъства или отсъства от живота ни с причина :)

3.   Радвай се, че поне те търси... Моят баща и това не прави. Според мен му намекни, че искаш да се виждате по-често от това един път в месеца, така ще се сближите повече. Късмет! :) Със сигурност се сеща за теб, щом те търси.

4.   Аз живея заедно с майка си и баща си но той работи прекалено много затова не го виждам много и не сме много плизки с майка ми съм много по-близка от колкото с него просто не си говорим нямаме общи теми аз и без това не ме бива да разговарям с хората така че не знам как да говоря с него много искам да сме по- близки но незнам как нямам идея той можеби е като мен но на практика е много забавен с добро чувство за хумор и често използва шеги за да започне разговор така че предлагам да използвате хумор незнам?