Споделена история от Тинейджърски

Съвет за майка ми
Здравейте, имам прекрасна майка. Осигурява ми абсолютно всичко. Няма нещо, което да ми липсва. Обичам я страшно много. Работи на сериозна позиция. Излиза в рано и се прибира късно. Просто напоследък не ме разбира. Прибирам се вкъщи и се опитвам да й споделя нещо, а тя отвръща да си отивам в стаята, защото има работа. Много ми е тежко. През времето, в което не работи(1-2 часа през уикенда) ме пита, защо не уча. Изкарвам прекрасни оценки. Никога не получавам дори малка похвала. Просто искам малко да оценява усилията ми. С училището се опитвам да привлеча вниманието й. Помагам вкъщи с домакинската работа, чистя, подреждам. Когато е изнервена ме нагрубява, не го прави нарочно, аз знам, но съм много чувствителна личност и лесно ме нараняват. Майка ми и баща ми са разведени, а аз не се разбирам много добре с баща ми. Разбирате, че не си представям живота си без нея. Искам да сме приятелките, които до неотдавна бяхме. Дайте ми съвет как да я разведря от струпалата й се работа и задължения и да сме си близки отново.

Коментари

1.   Не пишеш на колко години е, но най вероятно майка ти навлиза в менопауза, явно хормони я мъчат, затова е по изнервена. Остави я на спокойствие, намери си занимавки, имаш си компютър, занимавай се на него, ходи при приятели, пусни се от полата на майка си. След време всичко ще се подреди.

2.   Ами тя какво работи? Щом е на сериозна позиция може и да е нещо от работата.И да си го изкарва на теб.Може и да я попиташ дали има някакъв проблем или да си поговорите малко,да я помолиш да не е толкова изнервена.
:)

3.   Кажи и всичко това, което си написала тук!

4.   От авторката: Благодаря на всички, дали някакво мнение. Ще опитам с всичко. Все пак, ако някой има още идеи, съм отворена за тях.

5.   Не пишеш има ли мъж. Ако няма - трябва ѝ.
Ж 27

6.   Миличка, разбирам те, но опитай се и ти да разбереш майка си, сама жена, с дете, работи отговорна работа, най-вероятно на работа е претрупана от задължения и вечер се прибира буквално скапана и просто няма сили за нищо. Да не говорим, че може да има и проблеми в работата и това допълнително да я натоварва. Повярвай ми, не е престанала да те обича, просто в момента явно има доста грижи и проблеми и за това не и остават време и сили за теб, но тя прави всичко това за теб, за да имаш ти добър и уреден живот, а не да живееш в мизерия. Така, че не и се сърди, сигурна съм, че това е временно и като се пооправят нещата пак ще има повече време за да си говорите. Пък и нали за това са празниците и отпуските, тогава ще има достатъчно време за всичко. А до тогава гледай да я облекчаваш вкъщи с каквото можеш, учи си съвестно и всичко ще е наред.

7.   Покaни я нa обяд/вечеря зaдължително извън домът ви, нa неутрaлнa територия. Некa е тихо и спокойно зaведение. Прекaрaйте си добре, a после и кaжи, че много ти е липсвaло товa.

8.   Благодаря на всички за коментарите. Пробвах и се получи. Вече сме много близки с мама. За това допринесе и първата ми менструация. Тя просто осъзна, че малкото й момиченце пораства и та не иска да изпусне тези моменти от живота ми. Още веднъж благодаря.