Споделена история от На работното място

Аз ли съм зле или моите колеги не са в ред?
Здравейте, започнах нова работа в американска компания, но в Европа. Очаквах позитивно отношение, но действителността е различна.

Проблем не са ми шефовете, а колегите на моето ниво, от мениджърите и шефовете не мога да се оплача, те ме харесват.

Но има част от колегите, които сякаш нарочно искат да ме изолират от екипа. Най-вече една застаряваща дама гледаща котки, една сръбкиня, която все пак говори с мен, но постоянно ако й чатя нещо в извън работно време го докладва на шефа, един нагъл фрацузин и един дебел грък, който е веселушко с всеки, но не и с мен.

Още от самото начало като тръгнах по обяди с тях и по банкети нещата бяха странни - трудно се отпускам, но давах всичко от себе си да се държа приятелски, но и те ни ми помагаха никак - тези изброените по никакъв начин не се интересуваха от мен, правеха се че не ме забелязват на масата, говореха си. Ако седнат до мен се обръщат на другата страна демонстративно сякаш. Дори тоя французин когато трябваше да седне до мен беше готов да седи на съседната маса, че да е по-далеч от мен или на ъгъла на масата само и само да не е домен, гръкът също прави разни такива простотии.

Не мога да разбера с какво предизвиквам такова отношение на тези идиоти? И не, не дойдох с такова отношение, напротив толкова идеали имах и както съм учи френски си викам "Ей ще има с кой да говоря на френски", пък вместо хора излиза, че работя със студени тъпанари. Все едно съм в гимназията. Нормално ли е такова поведение? Само няколко човека се държат добре с мен, но ми е малко тъпо да ходя на обяди и банкети където са всички, защото тези, които не ме харесват и искам да отбягвам защото излъчват непоносимост към мен се врат навсякъде и във всеки разговор. Вече работя само за парите но е много кофти когато си изолиран социално на работното място. В един предишен екип от 3 човека по-добре се разбирахме, във всички ли големи екипи по големите фирми с отворени офиси е такава картинката?

Коментари

1.   На работа си за да работиш, не да си създаваш приятели, дръж дистанция, недей да фамилиарничиш с никой, не говори зад гърба на никой. По принцип западняците са по-студени хора, надменни към българите.

2.   Работата е една джунгла брат. Аз много съм разочарован от хората. Става ли въпрос за пари нещата са различни.

3.   Вероятно си надула главата на някого и сега никой не иска, да се занимава с теб.

Но научи едно:
Никой не е длъжен, да ти е приятел. Никой не е длъжен да общува с теб. Длъжни са да те поздравят и това е. Ако не желаят, имат своите причини. Стресът за някой хора е прекалено голям, че да се налага да се обременяват с разговори с теб. Поне се радвай, че не са лицемерни.

4.   Ти не си зле.Те на са в ред.Не се притеснявай,зарежи ги и ще видиш,че те ще започнат да търсят контакт с теб.

5.   Драги авторе, прекрасно разбирам как се чувстваш, културен и възпитан човек ми изглеждаш, но няма как да очакваш това и от другите, за съжаление. Явно ги респектираш, явно усещат превъзходството ти и реагират типично за тяхното ниво. Ти си продължавай възпитано поне да ги поздравяваш, дръж се снизходително, въобще не ти е необходимо тяхното одобрение. Странно ти е, но и такива хора и отношения съществуват, не се тормози, много си си наред даже! Това е просто работа, надявам се да си имаш твоя си нормална среда извън работното място и да си себе си- такива сме ние, българите, емоционални и с чувство за хумор!

6.   2 правилно разбра, че съм мъж. Номер 3 тук и мъже влизат да те светна.

7.   Не се отнасяй с тях като приятели, те са ти колеги. Споделила си с някой нещо или лошо за някого и всички са си изградили лошо мнение за теб. Или си прекалено амбициозна и добра в работата и си заплаха за тях.

8.   Аз работя в Белгия и ми е познато това което пишеш тук. За мое щастие няма да стоя още много тук и се омитам след изпълнението на целите си. Отначало всички се ебаваха с мен, с времето се окопитих и сега ми е по добре. Моят съвет е да работиш много повече и да даваш много повече от себе си и да игнорираш колегите си-режи ги учтиво. Прилагай тяхната тактика по тях. Гледай ги студено, дръж ги на дистанция от себе си и не ги допускай до себе си. Не им помагай с нищо още повече пък не поискана помощ. Може да пропускам още нещо но и това ще помогне. Надявам се да съм бил полезен.

9.   7 защо пък реши че съм жена?! Само жените ли работите?!

10.   Показателно е че едно испанско момиче ни напусна при първа възможност (до сега 4 други се прехвърлиха в други проекти). Едва ли е от хубаво. И като и лидерът на екипа ни реши да се премести в друга страна тя не дойде на вечерята с нас, а си намери оправдание. Тази вечеря е последното извънработно събитие с тях, което посещавам. Другото момиче съще не дойде, а другите напуснали са в други фирми вече. Жалко че най-свестните напускат, а остават негативните.

11.   От 7 - естествено, че мъжете също работят. Какво значение има дали сме те помислили за мъж или жена, името ти не е написано, нито пък си написал пола си. Хората отделят от времето си да ти помогнат. Причината колегите ти да те отбягват явно е характера ти...

12.   Запдняците са си такива!
Колкото и да ни втълпяват, че трябва да мразим турци и руснаци - може би единствено турчин или руснак би се държал нормално с българин!
Не очаквай човешко отношение от западняците - за тях сме десета ръка хора. Ти може да си с класи над него, но никога няма да покаже уважение.
Американците са друга бира - те са природно тъпи и самовлюбени!

13.   Виж човек, щом в училище си бил по - изолиран значи може би още носиш травма оттогава.
Препоръчвам ти да не се настройваш негаривно към колегите си. Да не ги гледаш втренчено, намусено. Да се усмихваш, да поздравяваш. Като те заговорят нещо да отговаряш позитивно. С времето ще те приемат. Сега просто си все още нов човек.
Не знам как си с външния вид, хигиената и. т. н. - ако има нещо за подобряване там - задължително го подобри.
Запомни, че и те са просто човешки същества - точно като теб.

14.   От поста ти не става кристално ясно, дали си мъж или жена. Тъй като жените са повече от мъжете, е по-вероятно да се обръщам към жена, а не към мъж. А ти, защо се засягаш толкова много, еми е непонятно.

15.   Важното е ти да се държиш добре с другите. Не виждаш ли че злото преобладава в тоя свят, защо се учудваш от това как се отнасят с теб ?

Момче-25

16.   Как ще са повече жените? В нета сме повече мъже

17.   Кандидатствах на много други места, тези срещи със супервайзъра зачестиха, а работата намаля. Ясно е накъде вървят нещата.