Споделена история от На работното място

Тежест. . . лоялност. . отговорност
Здравейте всички,

Няма къде другаде да споделя, това, което ме тормози и просто ще ви пиша какво ме притеснява и защо ми е криво.

Аз съм мъж на 24г. развиващ собствен бизнес. Стартирахме 2017 с около 7 човека, а вече сме 25 служителИ, които полагат услия да градим и развиваме фирмата.

Започнах с първоначален кредит от 50 000лв. , който вече почти е платен и инвестицията е оправдана.

Проблема е, че работя и като служител в друга фирма ( през деня ) хаха и във фирмата си до късни нощи.

Върша си работата като служител там, където съм назначен, но нетипчно за мен е, че не влагам 100% от себе си в това, което правя. Да, върша го, печалба се отчита, ръководстото е доволно, просто аз не съм удовлетворен и щастлив.

Понякога мисля да напусна и просто да се занивам с това, което развивам, но се стремя да осигурявам добри заплати на служителите си, дори и да няма такава за мен. Защото ресурс в една фирма са иммено хората и това да са задоволени ми е първи приоритет. Друга причина е, че изпитвам и лоялност към фирмата, в която съм назначен и не мога така с лека ръка за загърбя всичко и да си тръгна. Фирмата, благодарение на която се изградих като мениджър и придобих нюх и опита в търговията като цяло..

Усещам и тежестта и умората късно вечер и матрицата в, която живея, понякога ме изтощава, но намирам сила някак си когато видя умивките на служителите си доволно от възнаграждението, което получават.

Просто не знам как е добре да постъпя..
Благодаря на всички, които ще прочетат това.
Желая ви успешна седмица!

И. П.

Коментари

1.   Рано или късно ще трябва да решиш. Както казва поговорката "Две дини под една мишница, не можеш да носиш! " Така, че колкото и да са ти симпатични хората във фирмата, в която си служител, в един момент ще трябва да напуснеш и да се отдадеш изцяло на собствения си бизнес. Иначе рискуваш да се провалиш и в двете! Защото днес си просто уморен и не влагаш 100% от себе си в "официалната" си работа, а след 5 години? А след 10? Така, че най-добре бъди честен с шефовете си, благодари им за всичко, което са направили за теб през годините и напусни. Защото разбираш ли, вече не става дума само за теб, а за още 25 човека и техните семейства! Те зависят от теб и от твоите решения и ако не си напълно отдаден на работа си и те ще страдат. За това не е честно да рискуваш и тяхното препитание и трябва да направиш своя избор. При това скоро преди и на двете места да станат фалове.

2.   Началството в другата фирма знае ли, че имаш и частна дейност? Подозирам, че не знаят или поне си мислят, че само работиш на друго място.

3.   От автора:

Много благодаря за отговора и отделеното време.
Мисля, че си изключително прав и може би това е най - разумното нещо, което трябва да направя. Съгласен съм изцяло с това и най вероятно ще говоря със собственика на фирмата през седмицата и ще му споделя как стоят нещата. Все пак няма да загърбя всичко, а ще изчакам да мине предизвестието, в което ще мога да обуча нов служител, който да поеме цялата работа. След което ще се върна и ще се отдам на това да развивам и осигурявам повече работа и по - добри възнаграждения на колегите си. :)

4.   До 2 от автора:

Ами знаят , че работя и на друго място. Знаят, че е и в друга сфера така че не конкурирам по никакъв начина дейността , която фирмата извършва. Просто не знаят, че съм собственик на фирмата, което не мисля, че по някакъв начин ги засяга защото имам писмено разрешение, че мога да работя на трудов договор в друга фирма. Това дали съм управител, или общ работник или както в моя случай 3 в 1 , защото понякога се случва и кошчетата да изхвърлям например, мисля, че няма значение за фирмата в която съм назначен.

Поздрави!