Споделена история от На работното място

Кредит с малка заплата
Здравейте. Работя в склад за 440 лв. Мога ли с такава смешна заплата да взема кредит (за автомобил)? Изключвам бързите кредити.

Коментари

1.   Имаш ли идея какви разходи те очакват или ще избереш евтина кола, която не се поврежда и е "обслужена" (кавичките са, защото ще е лъжа)?

2.   По-добре недей! Даже и да ти отпуснат кредит, ще е в твърде малък размер предвид заплатата ти и съответно хем ще има да го връщаш много време, хем парите няма да ти стигнат за нормална кола. А ако е въпросът да си купиш трошка за 500 лева, то по-добре ги спести вместо да ставаш роб на някоя банка.

3.   Да авторе, можеш, но сам предцени дали си заслужава. Лихвата по кредита ще е една твоя заплата в рамките на 3 години. А автомобила някоя малолитражка.Защо да теглиш кредит за това? Вземи си Фиат Пунто 1-во поколение 1.2 двигател с клима, струва точно 650 лв.

4.   съгласен съм с 1. С такива доходи, дори да ти подарят автомобила, пак няма да прокопсаш. Колите искат данък, гражданска, гориво, гуми, части. Намери си по-добре платена работа, няма да е много трудно предвид заплатата ти на тази.

5.   Сменяй работата, или поискай от някой.

6.   Трудно ще ти отпуснат кредит от банка особено ако преди това нямаш никакъв изтеглен. Преди години по договор и осигуровки бях на същите пари, кандидатствах за кредит в ЦКБ бях одобрена за 3000 лв, но условието беше съдлъжник да имам тъй като ми е първи кредит. Но пък от УниКредит бях одобрена по-лесно и бързо. Не знам дали си наясно - трябват ти 6месеца стаж при един и същ работодател в момента, постоянен договор, смятат ти разходите по някаква си тяхна формула искат цял куп документи и накрая и те нахлузват на някакви 13% лихви а преди това е говорено за 10. Застраховки, такси разглеждане изобщо глава да те заболи. Спрял ли си се на банка?

7.   С тая заплата си за колело. Вече има и с електромотор. В краен случай някой скутер. Може да вземаш кола под наем за 1-2 дни от време на време, ако толкова ти трябва.

8.   към номер 6

тази формула не е "тяхна си", а си е стандартната. Просто е по-сложна и не всеки може да я разбере. Аз едно време в университета като учех за лихвата също се чудех каква е логиката, но после разбрах, че точно така трябва да се смята.

9.   Аз имам Пежо 207, взех си я преди десет години на лизинг, изплатих я преди около пет. Ще ти напиша , авторе, какви разходи имам аз по по колата си /вярно, моята е на около десет години и доста мощна, твоите разхооди ще са доста по - малки вероятно, но като брой ще са същите/.

Започваме: Годишен технически преглед /150 лв./ ,който не можеш да минеш, ако нямаш платен годишен данък МПС /200 лв./ Гуми - зимни /700 лв./ и летни /500 лв./ Това е нещо, с което копмпромис не бива да се прави - освен че могат от КАТ да те глобят /50 лв. за първо нарушение/, добрите гуми гарантират безопасност. Смяна на масло и филтри - при определени километри или веднъж годишно /200 лв./ Гражданска отговорност /тази година я повишиха, моята стана 220 лв./, автокаско /500 лв/, винетка /100 лв./.
Тук не слагам течности за чистачки и други дребошлъци, които си вървят покрай колата. А също и бензина.
Голям разход е , както виждаш. Ако колата е стара, може също така често да се разваля и да отделяш и за ремонти.

10.   Номер 6 съм. Номер 8 това за "тяхната си "формула не исках да звучи като недоволство от моя страна. Не си спомням добре беше отдавна все пак нали откакто се тормозих за кредитите, но според тяхната формула на един кандидат за кредит трябва да му остават 180 лв за живот след като си е платил вноската и всички необходими разходи, които прави месечно го считат за надежден кредитоплатец. Необходими разходи се считат примерно за път било то градски транспорт или междуградски, за собствени нужди (дрехи, храна, цигари) и д. р не се шегувам попълвала съм такава анкета.

11.   Здравей.

Пише ти лице, което е пряко свързано с разрешение за отпускане на банков кредит - потребителски кредит. Всичко е възможно. Винаги има едно "но".
Ще помоля, който не е запознат просто да не коментира. Номер 10 -крайно грешно изказване. Не коментирайте без да сте наясно.

12.   Към ДСК се ориентирам, защото заплатата ми се превежда там.