Споделена история от На работното място

Моля за съвет.
Наскоро живота ми се стече така, че един колега от работата ми завъртя главата приключих дългогодишна връзка и се събрах с него. Баща ми още от началото беше и все още е скептичен към тази връзка. Много скоро след като се събрахме той започна да ми държи сметка за броя на приятелите в соц. мрежи за това с кого си пиша, защо веднъж когато бях почивка и не съм му казала, че съм се видяла с приятел от детинство. Друго наше сдтрпване стана, защото след като се видях с приятелка не му звъннах да му кажа, че няма да минавам после да го видя, а аз просто исках малко въздух - на работа сме заедно, у тях оставам чат пат, а понякога и като се паднем да почиваме заедно пак ходим на някъде. Иначе всеки път гледа да ме пази когато се бъзикат на мой гръб и ми го напомня непрекъснато. С предишния ми приятел не беше така. Друг проблем е, че аз един ден искам да си намеря работа по специалността, а той на моменти ту твърди, че ме подкрепя, ту че на тоя етап щом на тази се дъня още можело и да не се справя на друга. (раб. в рест. той е доставчик аз по принцип съм икономист попаднал по стечение на обстоятелствата там) Не знам ако се разделим дали няма част от колектива да се настрои против мен. Какво бихте ме посъветвали моля без упреци?

Коментари

1.   Бягай от него и не се обръщай.

2.   Днес ми звъннаха за интервю за работа на др. място и си помисли да не е бившият ми приятел и да заплашва, че ще отиде да го пребие ако опита да ме потърси. Да прави много за мен обаче тези неща ми идват в повече. Също така постоянно ме подозира, че не държа на него достатъчно. Най - добрият ми приятел от детинство ме съветва да прекратя тази връзка и, че не ме вижда още дълго с този човек.