Споделена история от На работното място

Работа от вкъщи-възможно ли е наистина?
Здравейте. Аз съм безработна на 19, от много малък град (почти село), където работа почти няма, особено като за човек без опит. Подготвям се да кандидатствам за Медицина догодина, което значи, че нямам и много време за работа. Ако пък случайно успея да си намеря, то ще е на 8 часа и няма да имам много време за учене. А за Медицината трябва да уча супер много за да ме приемат (тази година не бях приета, за това ми е важно). Нашите са ми казвали да стоя удома и да се подготвям и без това просто няма подходяща работа, но аз наистина започвам да се притеснявам, че съм им в тежест. Посещавам и частен учител, плащат ми здравните осигуровки. Не смея да искам джобни от тях или каквото и да е било друго за себе си. Но понякога се налага да ми купуват лекарства или да изникнат други непредвидени разходи. Чувствам се наистина гадно, че им го причинявам, не разполагаме с много пари и се чудя какво да правя. Исках да ви попитам няма ли някакъв вариант за работа от вкъщи за няколко часа? Разгледах доста обяви в интернет, но винаги нещо ми се струва подозрително и ме е страх да им повярвам. Вие или ваши познати имали ли сте надомна работа? Моля ви да споделите познанията си относно това може ли човек да изкарва пари пред компютър за малко часове? Ако знаете достоверни сайтове за правене на пари, моля да ми ги споделите. Не искам много. Дори на едни 100-200 лв. ще съм много благодарна. Ще приема и всякакви други съвети. Благодаря!

Коментари

1.   Има работа от къщи колкото щеш, но за да работиш от вкъщи трябва да имаш умения. Най-популярната работа от къщи, за която се сещам и в която все още има хляб е графичен дизайн и уеб дизайн. Хората работещи от вкъщи се наричат "Freelancer", а в интернет е пълно със сайтове, в които влизаш и приемаш поръчки директно от клиенти от целият свят, трупаш репутация и т.н. Но това си е кариера, на която трябва да се посветиш, а не просто временно изкарване на прехрана. Трябва да научиш две програми: Adobe photoshop и CoralDraw- перфектно. Освен тях трябва да научиш и HTML, ако искаш да се занимаваш с уеб дизайн. И така... само с учене ще стане, другото са измами.

2.   Ако знаеш английски можеш да намериш работа на fiver.com В този сайт може да пуснеш почти всякакъв вид обява - например писане на сиви, писане на статии, писане на продуктово ревю, правене на сайт и още много други видове.

3.   Здравей, в първите два коментара са ти дали добри съвети, но смятам че ти питаш за друг вид работа в която примерно сглобяваш химикалки или правиш нещо, което пращаш обратно за продаване. От Софя съм и като ученичка майка ми остана без работа и понеже някога баба ми е работила надомно и е правила кабарчета, майка ми започна да търси в Сф надомна работа. Намери, отиде на обучение плати по 50лв. и получи стартов пакет от някакви неща за правене направи ги и отиде да ги проверят и казаха, че не са хубаво направени, даде още 50лв. направи още някакви неща и пак дъщото. Просто пирамида в която някой печелеше от надеждите на хората за препитание. Ако има нещо реално ще е много работа за изключително смешни пари, пр. сгъване на торбички за подаръци или пощенски пликове, но ме съмнява да се прави ръчно, защото с машина е за секунди с нисък разход на лепило.

Ако знаеш език може да опиташ с кол център от вкъщи. Писане на статии, ако пишеш добре може да пишеш теми на ученици и студенти, на мен една жена ми преправяше писаниците, а аз си плащах.
Близо до твоето населено място има голям град с много работа заслужава си да си рецепционист в хотел, итнес център или нещо друго има супер много време за учене и се печелят пари, разбира се не питай на интервюто дали може да четеш и не им обяснявай, че ще следваш и ще се махнеш след няколко месеца. Винаги може да си измислиш някой хотел в който си била това лято на морето рецепционист надали някой ще проверява, че от май до септември си работила в хотел Чайка в Бургас примерно.
Стискам палци!

4.   Може пък не всеки да му се отдава Фотошоп и Уеб дизайн...
То ако всички ставахме програмисти... Големи съвети - няма що!
Всеки дава акъл - "Стани програмист"... хаха

5.   Ако знаеш език на добро ниво, можеш да правиш преводи.

6.   За теб е най-добре да работиш неангажираща мозъка работа.
Първо, ще се разсейваш.
Мозъкът не може да е постоянно зает с теми по биология и химия.

Освен това, понеже е трудна медицината, виж за догодина и опции за медицинска сестра, акушерка, здравен работник, ако не те приемат поне да влезеш в близка среда.
Там поне не е трудно.

Но да ходиш някъде за половин работен ден ще е идеално, в магазин например.
Не се хващай по интернет, да, звучи лесно, но не е.

7.   Как да правя преводи? Знам немски отлично, 10 клас съм и се интересувам.