Споделена история от На работното място

Кратък въпрос
Здравейте, читатели на сайта !
Няма да пиша фермани, защото имам един много кратък въпрос към всички вас !
Въпроса ми е - Ходите ли с желание на работа ?

Ще дам и своя отговор:

Не ! Чувствам се, все едно работата ми е излежаване на присъда за извършено най-тежкото престъпление !!! Всеки ден борба за работното място, неуспешни операции, причинени от това място, понякога трябва да гълтам обезболяващи, развалено зрение и слух, токсични колеги, работа по 10 часа на ден без право на болничен и отпуск, защото няма кой да ме замести, града е малък, а и гледам болни родители !
Понякога имам чувството, че съм умрял и това е моя личен АД !!!
СЕГА вие сте наред, колеги да напишете отговор !!!

Коментари

1.   Желанието идва, ако работиш това, което харесваш и умееш и ако ти оценяват труда. Понякога съм ходил със желание на работа, но понякога с отвращение. Давал съм най-доброто от себе си, но съм попадал, както на лоши така и на добри шефове.

2.   Да , обичам си работата , но заплатата ми е ниска , а шрфката на моменти изкрейзва и се държи мн зле с всички , това е понякога , но като ми писне се махам ... Уж интелигентен човек се води , а такива обиди праска .....оффф

3.   Да, аз също често се чувствам смазан на работното място. Въпреки, че имам уж престижна и добре платена професия осъзнавам как някой друг контролира тотално живота ми, осъзнавам как пропилявам най-ползотворната част от деня, в това да работя за някого. Как правя неща, които не искам, както и неща, които дори не считам за правилни.

Омръзнало ми е също така да работя с отровни и прости колеги. Толкова е изтощително да трябва постоянно да правиш сериозни компромиси със себе си, в името на колектива... Омръзнало ми е от шефове, които опитват всячески да те смазват с дадената им влас и ми е писнало да водя тежки битки, за да не им го позволявам. Да, омръзнало ми е да прахосвам половината от енергията си в това да съм нащрек и "да се пазя" от шефчета и колеги, с които уж гоним общя цел...

Ако някой каже, че само мрънкам - вече опитвах да изляза от матрицата, вложих доста време, пари и най-вече усилия и желание. Оказа се доста трудно (което не е никак изненадващо) и при първия си опит не успях. Сега опитвам отново, постоянно търся начини, този живот ме смазва и категорично не искам да го водя. Не казвам, че не е за всеки, но определено не е за мен. Чувствам се нещастен, много нещастен! Правя го единствено и само заради парите. Ако мога да изкарвам дори наполовина, но да съм самостоятелен и да имам някакъв контрол над живота си - не бих се поколебал и за секунда.

Изписах целия този роман, за да ти кажа, че не си сам!

4.   Не си обичам работата. Заплатата ми е минималната. От заем до заем.

5.   Авторе, да не работиш в уранова мина? То обезболяващи, операции, болести... каква е тази толкова тежка работа. дето я работиш?
А иначе в работата винаги има рутина и скука в 1 момент, неизбежно е. Ако човек обаче харесва това, което работи, няма да му е тежко, а интересно, поне в общия случай.

6.   Всяка работа би могла да е приемлива, но има три фактора, които трябва да са налице:
1. Добър колектив, в който всеки да помага на останалите;
2. Добра заплата - и тук умишлено не казвам да е висока, а да отговаря на потребностите на конкретния човек.
3. Ръководители, които си разбират от работата (и от твоята работа включително) и те насочват, когато не знаеш как да постъпиш в дадена ситуация.

Разбира се, много важен е и самият характер на работата, но ако горните неща ги има, дори конкретната работа да не е мечтаната (да не е "твоето нещо"), едва ли ще е такъв ад, какъвто описва автора.

Аз лично за момента съм точно в това положение - не ми е мечтаната работа това, не искам да я работя цял живот със сигурност, но колегите са разбрани, ръководителите също, заплатата за момента ме устройва... И това е.
Авторе, поогледай се за нещо друго. Малък е градът, но все някога, в рамките на няколко месеца да кажем, трябва да изскочи нещо. Питай познати, погледни обявите за работа, иди на 1-2 интервюта, просто да видиш какво се предлага и дали би могло да е една идея по-добре. Не се отчайвай, както Чърчил е казал : "Ако минаваш през Ада, продължавай да вървиш." Горе главата!

7.   Обожавам работата си и я работя и събота и неделя. Не бих я сменил за нищо на света, а заплащането е добро.

8.   Според мен който обожава работата си - или лъже брутално, или го казва за да ги хване яд другите... ИЛИ е от тези 1 %, които работят работата на мечтите си...!
България е все пак това - възможни са и 3-те варианта...