Споделена история от На работното място

Нормална ли е заплатата ми
Здравейте,
Работя като тех. ръководитрл, заплатата ми е 1900~2300лв. Нормална ли е в тези времена?
Има ли други с тази професия, колко вземате?

Коментари

1.   Не съм много запознат с нещата, които вършат техническите ръководители, но ми се струва добре. Много зависи колко точно работиш. Аз като се сетя как ми предлагаха 1000 ЛЕВА за сервитьор в един от големите градове, ама щях да бачкам 6 дни седмично по 12-14 часа, щях да припадна от смях. В последствие се върнах на старата ми работа и работих 4 дни седмично на бюро (понякога ставах, защото работя с клиенти, които имат различни нужди) и взимах 900 лева бакшиш, който беше между 50-200 лева. Да, и тези смени бяха 12 часа, но пък минаваха много бързо, защото буквално бях с лаптопа си и гледах филми :д

2.   Виж съседната тема. На хората им предлагат по 600 лева а ти се чудиш 2300 дали са малко...

3.   Зависи на какво точно си технически ръководител. Мъжът ми е на противоградни инсталации и взема към 1400 чисто

4.   Супер ти е заплатата,не се оплаквай!!!!!

5.   Ебаваш ли се ?!

6.   Нормална е бе човек. Особено в тия несигурни времена сега, не го мисли много.

7.   Тамън да се оплача, и като прочетох коментарите мисля да си замълча.

Но нека продължиме с темата, защо не.

Взимам 2600 като програмист. Защо аз мисля, че са малко?

5 години университет 1-2 години курсове, няколко години опит във фирми. 2600 лв НЕ са малко пари, но за толкова години зад мен мисля, че мога и повече. Попринцип си знам, че не умея да се продавам скъпо. Не знам как да се науча, не само със CV-та, но и мнението си около хора.

8.   Пич, аз взимам 1400 лв и съм благодарен, че изобщо имам работа в тези времена. Защото имам много познати, които в момента са без работа и мъжа, и жената, а имат деца и ипотека. Тези хора се молят да имат какво да ядат и да не ги изгонят на улицата. И тепърва ще става по-зле икономиката. В момента изобщо не гледайте заплатата, а просто да имате работа и да можете да си покривате поне нуждите от първа необходимост. Пък като мине тази обстановка, тогава ламтете за високи заплати. Бъдете благодарани на това, което имате, че без него хептен зле.

9.   Моята заплата е 0,00 лв като безработен. Нормална ли е моята заплата.

10.   Екстра ти е и аз съм Тех-Рл и вземам 2600г/д. Особено с тея простотии с ковида сме добре, че имаме работа и то заплатена.

11.   Ти хвалиш ли се или наистина питаш такъв въпрос ?

12.   Аз взимам 700 лв. Малко ли е? Малко ли е? Ужас, какви хора...

13.   Не е много, но такава е ситуацията в България. Заплатите са ниски. На програмиста мога да кажа да се обърне към Адеко и други големи фирми и да каже какво точно и колко иска. Има 3 посредншчически фирми саво деца ИТ. Те това правят и печелят от това. Те ще намерят това, което ги търсиш, нали това им е работата.

14.   8, да се молят ли? Да гладуват ли? Къде е държавата на Бойко, защо не изплаща до 80 % от заплатите на хората?

15.   От #7 относно въпроси като "Ти хвалиш ли се или наистина питаш такъв въпрос ? ".

Дал съм 5-6 години само учене, и другите опит във фирми (може би 12 години общо учене и фирми), като почти нямах личен живот за да мога да имам това. Разбираш ли? Вероятно и автора е бачкал здраво за да има тази.
Относно сегашното си време вируси и т.н. абсолютно няма да коментирам абсолютно сте прави.

Гледната точка е много важна. Не е като да съм получил заплата от 2600лв без нищо. Моя отговор беше по-скоро фокусиран от гледна точна на това, че съм си дал личния живот за около 10 години за да имам това. И сега разбирам, че съм пропуснал живот, а не съм на малко. Не исках да ме разберете грешно.

16.   Взимах 15000 евро. Сега 0 защото ме съкратиха :(

17.   В началото на извънредното положение на мама и беше 300лв заплатата. Това нормална заплата ли е?

Сегашната заплата на мама е 600лв и ако пак се върнем в положението в което бяхме март месец пак ще е 300лв. Това нормална заплата ли е според теб авторе?

18.   България реално ще влезе в Европа , когато българите започнат да вземат европейски заплати.

Съдейки по коментарите тук: докато хората смятат 2600 за много пари и да сме били благодарни " че изобщо имаме работа " това нещо никога няма да се случи и европейците които инвестират в БГ винаги ще ни ползват за изтривалка.

Българина се ражда роб и умира роб . И най-лошото опитва се да убеди другите ,че робията е прекрасно нещо. Дори нарочно тъпчи другите и не им дава да си надигнат главата....дори собствените си деца .

Работех в един хотел преди 2 години. Там колежките вземаха 500лв чисто. Аз започнах там , защото се надявах на бакшишите, но такива се оказа че няма . Веднъж се бяхме събрали колегите и казах на ХРката направо в лицето , че тряба да НИ вдигнат заплатите , и то поне тройно , защото това е подигравка. При което МОЯТА СОБСТВЕНА колежка скочи срещу мен и каза " а бе ти вчера дойде и много взе да искаш".
Нарочно написах "НИ" с големи букви. Аз си рискувах задника да се обадя и защитя интереса и на колегите , а те вместо да са ми благодарни , напротив - нахвърлят ми се отгоре.

Това е българската психология дами и господа....и този форум не е изключение . Не са изключение и шепата протестиращи , пред парламента , които го правят заради всички нас.....

П.с. 2 месеца след този хотел се разкарах за Лондон . 2 години по-късно за същия труд започнах да вземам 3500-4500паунда.

19.   Ей, многоо ти е добра заплататаа как ще е малко, малко хора имат такава....аз например още уча и взимам много малка заплата като стажантка и е труднооо
браво за успехааа :p :)))))

Мони

20.   Човекът пита дали е нормална заплатата за технически ръководител. Коментирайте, ако сте в тази сфера. Надали вършите неговата работа и имате неговите квалификации, че да се оплаквате, че взимате 300лв.

21.   Докато търпим и си мълчим, ще е така и ще става още по-зле. Епидемията наистина има влияние, но у нас като цяло нещата са много зле. Мафията си управлява от 30 години и никога не е спирала. Цялата ни икономика е в нейни ръце и ниският стандарт е крайъгълен камък за задържането на тази власт. Неслучайно 95% от кадърните и будни хора се прогонват в чужбина, за да не мътят главата на останалите. Неслучайно дори и по високите нива във фирмите се назначават некадърници, за да са послушни и за да нямат нормални хора достъп до високи доходи. Разбира се има и изключения, като ИТ сферата и някои други, но те като цяло не променят картинката. По същата схема в държавните институции също се назначават основно мързеливци и некадърници, за да знаят, че са зависими и да гласуват доброволно за запазване на статуквото. Направете си експеримет и питайте за положението в държавата хора, които работят в общински или държавни учреждения. Веднага ще започнат да ви убеждават как вичко е супер и нещата вървят само нагоре. Еми, за тях наистина е така, защото без квалификация и каквито и да било усилия прибират по едни 1 500- 2 000 лева чисто на месец, я някои и доста повече. Ако ги питат за заплатата им излизат с номера, че е ниска, но спестяват факта, че взимат редовно бонуси и участват в различни измислени комисии и проекти, откъдето продължават да смучат. В частните фирми не е много по-различно. Обикновено няколко или малко повече хора взимат хиляди, защото са доносници на собственика или управителя и много често си затварят очите за кражбите, които той прави. Останалите получават трохички, колкото да преживеят. Най-честата практика е за мениджър на отдел да се спусне някой "наш" човек, който много често и с компютър едвам работи или ако работи изобщо не го пуска. Пчеличките отдолу вършат всичко, накрая той взима поне 5 пъти повече от тях. Лично съм виждал много подобни примери. Ще дам един, който дори не е най-фрапантния. Позицията беше т. нар. "plant manager". Този човек буквално се губеше във фабриката, която беше просто едно по-голямо цехче с няколко коридора. Не знаеше абсолютно нищо нито за производството, нито за подчинените си. Всичко се движеше от началник-смените и малко административен персонал. Най-високата заплата беше на началник-смените - около 1 200 лева чисто. Той обаче си взимаше 5 000 лева чисто. Имаше отделно нова служебна кола, която де факто си беше лична, понеже той служебна работа не вършеше. Още по-интересното беше, че неговите шефове го пазеха като зеницата на окото си и дори, когато имаше явни и големи издънки в производството, той едва ли не получаваше похвали, а го отнасяха началник-смените и обикновените работници. Това е положението у нас и както казах, нещата ще стават още по-зле.

22.   До 21! Видях човек, който смяташе със калкулатора на телефона си, колко е 6х10.. Въпросният ми беше подчинен и получаваше 1760 лева нето заплата. Не вярвах на колегите, че е толкова прост и получава тия пари, докато не видях със очите си! Аз съм завършил Икономика, владея свободно Английски, бях на ръководен пост много над въпросното лайно, едва връзвах 1000 лева! Отказах се да си бия главата с простотиите тука, напускам страната и това е. По добре роб в чужда страна от колкото някви безмозъчни да получават тия пари а аз да духам супата цял живот.

23.   "Отказах се да си бия главата с простотиите тука, напускам страната и това е. По добре роб в чужда страна от колкото някви безмозъчни да получават тия пари а аз да духам супата цял живот."

Няма да си роб никъде, защото робството свърши, а тея, дето казват робство на работата, са някакви тряйно безработни бабаити от България, дето са работели като бармани или нещо подобно, преди да си потърсят истинска работа.

24.   22, това у нас е масова практика, изобщо не се учудвай! Ако тръгна да пиша всички случаи, които съм виждал, сайта ще блокира. Да не говорим пък колко още знам от първа ръка. Твоя подчинен даже малко е взимал. Мога да ти дам за пример почти същата ситуация. Шофьор на камион бива промотиран до "Регионален супервайзър продажби". Нетна заплата 2 000 лева и служебна кола с неограничено ползване. Въпросният едвам е завършил средно по милост и не е в състояние и мейл от един ред да напише. За цифри, отстъпки, продажби и т.н. изобщо не говорим. В същото време "Мениджър логистика" в същата компания със солидно образование, опит, умения и не на последно място ред иновации и работа до късно, получава нето 1 900 лева и толкова. Компанията на всичкото отгоре е международна, но с български мениджмънт. Още "по-добър" пример. Отново международна компания, спуска се управител с уж дългогодишен опит като финансист. Бързо се оказва, че е без никакви познания, но пък цял живот е бил финансов директор или управител. Единственото, което може е да прави бакалски сметки с калкулатор, основани на база "гледам в тавана". Заплата 12 000 лева месечно. Както се казва: "ако искаш". За останалите без връзки заплатите са в порядъка от 800-1 500 лева. В редки сучаи може и да стигнат до около 2-3 хил., но тогава забравяш за какъвто и да било личен живот и работиш по 12 и повече часа всеки ден плюс поне половината почивни дни в месеца. Отпуск най-много десетина дни в годината и то не накуп, а дори и да излезеш ти звънят по 10 пъти всеки ден и продължаваш да поработваш. Накрая, въпреки че години наред винаги си бил абсолютно изряден, спазвал си точно всеки един срок, работил си с ненормално малък ресурс от хора и за капак, понеже си активен и си докарал на фирмата едни 1.5 милиона лева, които буквално биха били изгубени и дори част от тях изобщо не са твоя работа, те викат и ти крещят за издънки на други отдели в присъствието на мениджърите на същите тези отдели. Тази ситуация съм я преживял лично, пак в международна компания. Както казах, мога много да говоря по темата. Виждал съм неща, които дори по филмите ги няма. Това е положението у нас и няма да стане по-добре. Напротив, изгледите са да става все по-зле.

25.   24 това което описа, е пълен ужас!

26.   За София ли става дума, Пловдив, Русе или Айтос? Важно е къде.

27.   Случаите са от цяла България - София, Варна, Стара Загора, Шумен, Добрич, Перник, Девня и т.н. В цялата страна е едно и също. Не си мислете, че това са просто интересни истории, случили се някъде. Затова почти всички кадърни хора се изнасят от тук. Защото, ако останат ще работят като волове за някой, който едвам е завършил, ако изобщо е завършил. Той ще взима 5 пъти повече от тях, ще кара кола за 100 хил. лева и ще ходи на ски в Австрия или Франция, докато останалите работят събота и неделя, и по празници. На тази страна умни хора не й трябват. Тези позиции първо са много малко, второ отдавна са запазени. За останалите има работа в производството за 600-1 200 лева, в зависимост от региона и колко е мръсно и вредно производството.

28.   Здравейте,

До автора и до №10(понеже и той е технически) аз съм се насочил към тази професия, може ли да разкажете повече за нея:
- как ви минават дните
- с много хора ли се срещата (не е застояла работа на лаптоп)
- има ли много хора, които имат образованието, а не могат да си намерят работа като технически (има ли пренасищане на пазара)
- не е ли много натоварваща работа, защото ти си човекът, който е отговорен за всичко на обекта?

Поздрави,

29.   Боже, че на мен даже и договор не ми предлагат.

30.   В момента тази заплата за технически ръководител е малка. Поне 3000 трябва да е според мен, заради инфлация и цените в момента. А и все пак имаш някакво прослужено време.