Споделена история от На работното място

Правят негативни коментари, че ходя без грим
На 21 съм. На работа по цял ден се разхождат само някакви тъпанари и една колежка двойно на моите години. Все чувам коментари, че ходя без грим и от някои от мъжете съм чувала изказвания от рода, че "не биха ми го сложили" по техни думи, а колежката и тя по едно време се опитваше да ми набива, че съм грозна. Аз не се имам за много красива, но през целият ми живот все са ми казвали, че съм хубава, с детска физиономия, нямам пъпки, зъбите ми са прави, косата ми е оформена, за веждите ходя на козметик, само ме мързи да се гримирам. Имам диплома за гримьор и се справям много добре. Но просто ми писна да гримирам себе си и ме мързи. И все под формата на шега гледат да ми подметнат, че не съм хубава. Един път дойдох гримирана и всички се изредиха да ми кажат, че така съм много по-добре. И после като дойдох пак без и чак получих забележки. На какво се дължи това?? Държа се нормално, не съм арогантна, работя си и така. Какво като не се гримирам?!

Коментари

1.   Ама ти какво, искаш някой от тези примати да ти го слага ли?

2.   Колегите ти са прости и ограничени. Аз също не разбирам какво ги касае дали слагаш грим или не. Възможно е да са от онези вманиачените, за които една жена без грим, е неподдържана мърла, но по-скоро си мисля, че е нещо друго - зле прикрита завист или просто не те харесват поради някаква причина. Странно е, че всички са така. Та, имайки предвид колко са зле, изобщо не трябва да ти дреме. То дори не е нещо интересно или градивно, ами за грима се хванали... Жалкария. Имах шеф едно време, който се опитваше скрито да ни манипулира и обижда. По-чувствителните се хващаха, но аз се правех на глупава или просто пусках някой саркастичен коментар и след време ме остави на спокойствие. Хората се заяждат, когато им е интересно и виждат ефект от гадното си поведение. Може би ги е яд, че се чувстваш добре без грим и имаш свободата да си покажеш носа без да те е срам от външния ти вид. Радвай се за това и го демонстрирай... много жени станаха жертва на декоративната козметика и не смеят да излязат без да се нарисуват до ушите. Може би това ги дразни. Ако го погледнеш от друг ъгъл, си е чист комплимент. Не мисля, че си струва да им обръщаш внимание... ако все пак се изнервяш, запиши коментарите им на телефона си и ги покажи на ръководството. Другият вариант е да започнеш да търсиш нова работа, но не си струва да им правиш това удоволствие.

3.   Какво работиш? Колегите ти са пълни простаци, затова ще се учудя, ако е нещо квалифицирано. Интелигентни хора не биха правили подобни коментари.

4.   Да не ти пука от хорските приказки, и мен много често ме мързи да се гримирам и не го равя. Животът си е твои, тялото и лицето също. Ще правиш каквото смяташ за добре и това е.
И аз съм на 21.

5.   Авторке, тези жени определено ви завиждат, че дори и без грим пак сте по красива от тях. А мъжете които ви заяждат ги е яд, че вие ги игнорирате и те се опитват по този начин да ви накарат да спите с тях.

Гроздето е кисело за всички тях, сменете си работната среда или пък игнорирайте тези тъпанари, които само целят да ви смачкат самочувствието с надеждата да вземат психологическо или сексуално предимство над вас.

6.   Да не ти пука, както искаш така. А тея дето не биха ти го сложили, нямат никакъв шанс и да искат, да не се бутат. То и другите са грозни, ама се имат за голямата работа.

7.   Слагай по едно червило или пък по спирала на миглите и това е. Сигурна съм, че си хубава такава, каквато си.

8.   Това е лично решение. Пржсто казваш това не ти е работа, няма да коментирам и точка.

9.   За огромно съжаление съществуват и такива злобни, ограничени душици. Може би най-добрия вариант е да се махнеш от тази малоумна среда, най-вероятно производствена.

10.   Вие там на кастинг ли сте или да работите? Сигурна съм, че е някаква нискоквалифицирана работа, за да има такава кофти среда.

11.   Кажи им, че за разлика от тях ти не си изкуствена и никога няма да бъдеш. Ако имат накакъв проблем с това да вървят да скочат от най високия етаж на офиса. Всеки си има право на собствен избор и решава дали да си задушава кожата с грозните мазила или да се запази. На 24 съм, жена която никога не си слага грим, даже и спирала. Моите приятелки вече се сбръчкаха и не могат да спрат да използват грим защото изглеждат като бабички, а мен все още ме бъркат за 18г. Тегли им една п*ка майна на колегите си и си живей живота. Не си им длъжна с нищо.

12.   Едно красиво женско лице е най-хубаво без грим. Е, може би малко червило и руж за цвят. Аз лично се мажа обилно с бронзант, ставам мургавка доста, слагам червилце в телесен цвят и малко руж и съм доволна. Но дори и това ми е голям анагажимент.
Просто колежката ти си мечтае да може като теб да ходи без грим.

13.   Жена съм и не оправдавам жените, които ходят без грим, освен по медицински причина. Липсата на грим за мен е мързел, нежелание да изглеждаш свежа и приятна за околните.
Не е нужно да се гримираш като клоун, но едно червило и спирала поне отнемат не повече от 2 мин.

14.   Бе не знам.... аз на работа, като бачках по 12 часа на морето, само до грим ми беше.. имах пъпки, даже акне, косата ми не беше изправена, никой нищо не ми е казвал, напротив... сваляха ми се супер много, въпреки че изглеждах като тотален картоф. Явно просто колегите ти са някакви извънземни..

15.   Що за кометари от мъжете сред колегите ти?! Вие на работа ли сте отишли, или...? Аз веднага бих подала оплакване след подобни приказки. Хайде, да ме считат за грозна си е техен проблем, всеки има право на мнение, а и никой не е длъжен да се харесва на когото и да било. Но точно такива приказки са откровена простотия и секстормоз, за което могат да бъдат съдени.

16.   Н 13, не всички имаме нужда от грим и то в ежедневието.
Не е мързел, а хубави гени, здравословна храна и спорт, самочувствие. При положение, че ми е чиста и здрава кожата, натурално розови устните и бузите, защо ми е да си "тровя" кожата с химия?
Слагам точно спирала и гланц (натурален) за устни макар и рядко.
За мен пък жени като теб са по- скоро мързеливи и глупави, предпочитате да се "маскирате" пред това да се погрижите за нагуралният си вид.

17.   До 16
На 20-25 всички са красиви натурално, но не така изглеждат нещата на 40 .
После се сърдите, че мъжете имали любовници...Ако една жена не се уважава, няма как и околните да я уважават.
Много по-приятна е жена с червило и парфюм, пред жена изглеждаща като току що станала от сън. Малко са жените, които са красиви без никакъв грим.
Странно ми е, че точно жените тук защитават ходенето без грим. Той и моя мъж ме харесва без грим, но виждам колко му става приятно, когато се облека елегантно и се гримирам.
Подчертавам, че не съм кифла и не съм фен на тежкия грим тип фолкпевица.
Нямам нито филъри, нито подобни чудесии, но не мога да си позволя да отида на работа неглиже.

18.   Н 17, ако ти без грим изглеждаш неглиже и като току- що станала от сън... е нещо твое си, не мое.И защо включи парфюма не разбрах, няма общо грима с това да ухаеш приятно.
Повтарям, не всички имаме нужда от грим за да изглеждаме добре, което включва- елегантни, приятно ухаещи и свежи, със сигурност повече от редовно гримиращите се!
Нямам подобни страхове и комплекси като твоите- да не тръгнел мъжът ми по любовници, прав му път! Няма начин да се "тапицирам" за да галя нужди на други, аз нямам нужда. .. това са си твои страхове.
Потвърждаваш, че го правиш за други от страх да не би да не те харесват достатъчно без грим...

19.   Номер 17, ако днес бях на годините на авторката, нямаше да докосна грим. За жалост, точно на нейните години се цапотех като клоун, което нито ми приличаше, нито пък имах нужда от него. Идеалният баланс открих някъде на 35 години. Лек грим - невидима основа, спирала и неярко червило през деня, когато съм на работа. По-силен грим - т.е. и малко сенки, - вечер, когато съм на ресторант или театър. През останалото време - никакъв грим. Сега съм на близо 50 години и започнах да слагам незабележим грим дори у дома. Основа, спирала, малко руж и гланц. Мъжът ми смята, че не се гримирам в къщи и постоянно ми прави комплименти, че младея. През ум не му минава, че на ден отделям по един час за грим и прическа така, че да изглежда, че изобщо нямам грим и прическа :)
Авторке, на 21 години красотата е в младостта ти. Носи я като украшение. След години ще ти се наложи да прикриваш недостатъци, да отвличаш с по-ярко червило вниманието от уморените си очи, но сега се наслаждавай на здравето и свежестта си. А защо останалите се дразнят? Защото критериите за естестично са изкривени от чалга културата. Ако си излизала в Западна Европа сама си се уверила, че там жена с грим през деня практически не можеш да видиш. Просто не е прието.

20.   Що не им е*еш майката? Тая пача ти завижда на младото лице, а тя трябва да слага ботокса вече. На такива им викам pick me girl, щото само се чудят коя девойка да злепоставят в името на мъжкото внимание, жалкарска история. А за коментари от типа на "не бих ти го бутал", можеш да отговориш с БЛАГОДАРЯ, защото едва ли искаш такива невъзпитани селяни да ти го слагат. Егати и евтиното, селско поведение. Дали носиш или не носиш грим си е лично твоя работа, а тва държание си личи, че е лично. Аз се гримирам всеки ден и то "доста" според разбиранията на българите и затова ми правят коментари, така че дали се гримираш или не, все ще има недоволни и такива дето нещо няма да ти харесат. Не си го слагай.

21.   да допълня към 16,

ама и вие сте същите като тия от поста. Не съм спряла да се "клепам" от 15 годишна, 10г по-късно една пъпка нямам, на козметик рядко ходя, други като тебе дето не знаят кво е пудра имат запушени пори, черни точки, пъпки, мазна/суха кожа и т. н. Мисълта ми е, че няма абсолютно никакво значение дали носиш грим или не. Има значение, разбира се, каква козметика използваш. Трябва да е качествена, а не до Ейвън или Лили.
Ако кожата ти по рождение е проблемна, то НЕносенето на грим нито ще влоши, нито ще подобри нещата. Стига сте се филмирали и сте се изкарвали някви супер интересни щото не носите грим.