Споделена история от На работното място

Работа като певица, късно ли е?
Здравейте! Жена съм, на 45 г., от голям град. Чувствам се в разцвета на силите си, но от края на миналата година съм без работа! Седя си вкъщи, домакинствам, пазарувам! Това ме зарежда, но бих искала правя нещо повече, да подарявам усмивки на повече хора! Ето какво има предвид:
Винаги ми е харесвало да пея - с повод и без повод. Сега като си седя вкъщи, мъжът ми и дъщеря ми казват, че съм превърнала дома ни в концертна зала! Но дори и навън, по улицата, в градския транспорт или в Билата се случва неусетно да запея! Това е в кръвта ми!
Нямам музикално образование, никога не съм се занимавала с това професионално! Просто ми идва отвътре, доставя ми радост да подарявам усмивки на хората около мен! Все по-често си мисля, че трябва да се ориентирам в тази посока, да стана професионална певица! Ето го и въпроса ми: късно ли е? На 45 г. съм, винаги съм работила неща, които нямат нищо общо с музиката - главно касиер в различни търговски обекти. Мисля обаче, че е време да сменя посоката! За жалост не познавам никого в този "бизнес" (слагам го в кавички, защото за мен пеенето е начин на живот, не бизнес). Ще ми се да започна от някъде, да бъда забелязана и да получа шанса да подарявам усмивки на хората! Всяка идея ще е добре дошла!

Коментари

1.   Не е късно, а и с технологиите е лесно, направи си канал в YouTube и почвай с кавърите. Успех!

2.   Пропусна най-важното-можеш ли да пееш наистина? Ама хубаво? Всеки си тананика и си мисли, че е певец, но много малко могат наистина да пеят.
Вкъщи е нормално да те хвалят, нали те обичат и т.н.
Това , че пееш в магазина и в рейса ми идва малко прекалено и леко детинско, но щом не ти правят забележки.
Иначе отиди в някоя механа, или някъде с жива музика и предложи да те прослушат и виж реално на какво ниво си.
Дано не си някоя скучаеща домакиня, която мечтае за бляскав живот и приключения.

3.   Какъв стил пееш?
За възрастта...абе каквото и да си говорим, Бг музиката се гледа, не се слуша.

4.   Не е късно да станеш певица и на 45.

5.   Тони Базил има хит по МТВ когато е на около 40. Да, рядко се случва, но... се случва! Следвай сърцето си! Аз съм на 32 и не съм се отказал, един ден ще запиша песен.

6.   Преди около десетина години в шоуто Britain's got talent Сюзън Бойл, тогава на около 50 годишна възраст, доби световна слава с появата си. Обаче тази жена си е гласище отвсякъде. И оттогава насам си се занимава с музика и издава албуми.
Обаче тук е България, а и ти едва ли си Сюзън Бойл, с най-добри чувства го пиша.
Не знам в кой стил ти е силата, но най-реалистичната опция, която аз виждам е някоя кръчма/механа. Дори и там повечето певици обикновено имат голям опит и школовка. Да не говорим, че работата им не е просто да пеят статично и да "подаряват усмивки", а да притежават енергия, да могат да веселят хората и да правят шоу. Да знаят стотици песни, да могат да изпълнят музикалните желания на всеки, който си поръча дадена песен, да умеят да пеят повече от един стил.
И все пак, ако ти се усмихне късмета, помисли си доколко е добра идея да разчиташ да се издържаш от това, защото както всички видяхме, заради пандемията това беше един от браншовете, който пострада доста.

7.   Сега с Ютубата е лесно. Може да се запишеш на курсове в някое читалище. Дори най-невероятният глас има нужда от малко "шлайфане". Но най-важното е да започнеш, а не да мине още една година в назландисване.

8.   Не е късно. Ако пееш хубаво и попадне на правилното място.

9.   Пробвай се в някой музиканен формат "България търси талант" и подобни. Ако наистина пееш добре, те сами ще те насочат към правилните хора. И най-хубавото е, че там няма значение дали си на 20 или на 60. Или можеш да пееш или не.