Споделена история от На работното място

Скука в работата
Здравейте, от миналата седмица започнах работа, но ми е голяма скука и се чудя какво да правя. Дълго време си търсех работа и най-накрая я открих, но не съм си представяла, че ще ми е скучно.

Посъветвайте ме какво да направя, дали да напусна, но пък ме е страх, че няма да намеря друга по-добра работа.

Коментари

1.   Ами като искаш съвет поне кажи какво работиш? Какво е заплащането, работното време, отпуските и пр.?

2.   Нямаш ли колеги? колко ти е заплатата? Не си дала достатъчно инфо. Ако ти е добра заплатата и работното време, скуката не е причина да напускаш.

3.   Какво работиш? Имаш ли компютър и интернет на работното място?

4.   Виж сега и на мене не ми е мега интересно на даскало ама ходя нали!? В смисъл стегни се, живота не е цветя и рози, голям човек си трябва да се работи за да има пари, но пък се оглеждай за нова по-добра и интересна за теб работа. В един ред работи, докато не си намериш по-добра оферта.

5.   Разговор на български, който няма превод на японски:
- Какво правиш?
- Нищо, на работа съм...

6.   Ако ти кажа аз как мечтая да ми е скучно, а не стресирано във всяка минута и да съм в офиса и събота и неделя!!! Радвай се на свободата си, пък нека ти е скучно. Има хиледи неща, които можеш да правиш. Стой в интернет, изучи някоя компютърна програма, които да ти донесе допълнителен доход, чети книги онлайн, общувай с колегите. А и може би е така, защото си само в началото и все още не те товарят... Какво работиш?

7.   Работя като специалист продажби, изготвям заявки и поръчки. Работното време ме устройва от 8 до 17ч. съм, заплащането ме устройва също. Имам колеги, но всеки си гледа компютъра.

8.   Не съм много сигурен, но от специалист продажби не се ли очаква да продава и да увеличава продажбите? Ако ти е скучно, значи не си вършиш работата... По-добре помисли какво ти се работи и започни да си търсиш друга работа.
Ралф

9.   Не не се очаква да продавам, това което се иска от мен е да изготвям оферти, заявки и поръчки.

10.   Е, явно от офертите, които изготвяш не се очаква да има продажби. Това са си оферти... продажбите са друго. Ако някой иска да си купи му продаваш, нали така? :)))) Имаш креативно мислене и според мен би трябвало скоро да те оцени някой.
Ралф

11.   Какво би ти се правело? На колко години си? Какво правиш в свободното си време? Колко време обедна почивка имаш? В кой град си? Дай малко подробности да си почисля. Имаш ли интернет там?

12.   На 28г. съм. Обедната почивка ми е 40мин., в Кюстендил съм, имам нет

13.   Наистина много е трудно човек да има скучна работа. И аз съм бил в това положение. Мисля, че трябва да си стоиш на работата, щом те устройва. По-добре скучно, отколкото стресирано. Купи си вестник, книга, или вземи учебник по някакъв чужд език. И да те питат защо учиш, ще им кажеш, че ти трябва за работата или нещо подобно.