Споделена история от На работното място

Работа като полицай
Здравейте. Интересува ме работата като полицай. Момиче на 20 съм и от малка имам голям интерес и влечение към тази професия. Погледнах в интернет изискванията, но ще се радвам ако има някой, който да сподели малко повече информация. Трудно ли е като цяло да станеш полицай, какво представляват физическите и психологически тестове, като жена ще ми бъде ли по-трудно да бъда одобрена? Моля за мнения от хора, които имат реална представа по темата. Благодаря.

Коментари

1.   Първото и най важно условие е да приемеш, че абсолютно нищо няма да промениш в системата и отиваш да работиш единствено и само за парите и второто нещо е че не трябва да ти пука кой от колегите ти какво прави ако не те засяга лично теб, а за да станеш полицай записваш се в полицейската школа за шест месеца и си готова, всичко е лесно имаш ли желание. Друг вариант е учиш право и ставаш офицер, но зависи какво точно те влече от работата.

2.   До авторката,
Работил съм 5 г. Системата Вътрешни работи. Жандармерия.
1.Войник, полицай е работа само за мъже защо, Карат се нощни смени, занимаваш се с цигани, наркомани,крадци,дегенерати.
2.Носиш кубинки, желязо, пищов ,белезници 12 часа ден и нощ.Висиш прав по 5,6, часа , трасета,мачове, скука, самота.
3. Началството първата година, две, те претоварва с доста физически труд.
Психическият тормоз го има , има неуредици.
4.Психо тест най трудното за влизане 4 часа писмени въпроси,разговор с психолог цел стабилна ли си умствено, живееш ли в реалността,била ли си депресирана, да, отпадаш, работлива ли си, смела ли си, можеш ли да неутрализираш лошо лице или проблем, как,склонна ли си на корупция? И т.н.
5.Това са суровите факти.
Успех.

3.   Аз съм ходел на изпити за академията, но не успях да се класирам. За физическите се подготви, те не че са някакви много високи изискванията, ама без подготовка трудно ще вземеш максимален брой точки. За теста за интелигентност си купи от някоя книжарница примерни книжки с такива тестове, защото задачите са подобни. На личностния въпросник просто чети твърденията и отговаряй според това кое отговаря за теб. Те се повтарят отново и отново с малки разлики и ги чети внимателно. На медицинските си вземи нещо за ядене, защото ти взимат кръв и урина на гладно, та поне да не седиш гладна след това, защото в болницата на мвр ще стоите поне до следобед, цял ден ще се редите с обикновени пациенти пред кабинетите и после до къде разберете резултатите кой минава и кой не от 7 сутринта там ще стоите до 2 следобед

4.   Изпитите нямат почти никакво значение! Приема се осъществява на принципа мой човек, тоест ако имаш връзки ще стане, ако нямаш едва ли.

5.   Полицая трябва да респектира. Нещо което не може да бъде постигнато с жена. Как ще бягаш с тия цици, това е телесен товар, който тежи. Как си представяш да смелиш от бой някой наркоман дето е много смел и нагъл? Там пистолетите са бойни, а не водни. Ако си мислиш, че жената полицай е секси, в грешка си. По-скоро лъха яко на комплекси и отблъсква мъжете.

Чорбаджията на курникът

6.   мъжа ти ще може да се хвали че ебе полицията, блазе му.