Споделена история от На работното място

Търся си ново хоби, което да стане работа
Здравейте. Търся си ново занимание, искам нова работа, но не мога да се насоча към нищо. Дали бихте ми предложили занимание, от което да изкарвам допълнителни пари и да закрепвам бюджета си. Всякакви съвети приемам, даже, ако е занаят, свързан с ръчна работа. На всичко бих се научила, имам голямо желание. Ако може да ме насочите и къде да търся, ще ми е полезно. Благодаря предварително.

Коментари

1.   запиши курс за маникюри или за шивач или просто помисли в какво те бива теб самата,защото ние може да ти изброяваме куп идеи но ако теб самата не те влече как да стане номера с кинтите?Помисли в какво те бова най много и след това как би ти донесло и някаква печалба

2.   Вече имаше няколко подобни теми в последните месеци. След бързо търсене намерих част от тях:

http://spodeli.net/9/story-166126.html

http://spodeli.net/3/story-165891.html

http://spodeli.net/9/story-129519.html

- Кифлоприземител

3.   Трябва да го направиш умно.
Въпросите са:
- Харесва ли ми нещо?
- Знам ли как, мога да го монетизирам?
- Как ще го монетизирам? Как ще продавам?
- Заслужава ли си?

Ето ти пример:

- Харесва ми, да рисувма и да правя сувенири!

- Как да го монетизирам?
Ако харесваш, да правиш картини и интересни неща, можеш да си утвориш сувенирен магазин, където да си произвеждаш част от стоката или дори да взимаш такава от Китай, да а преправяш и да не я продаваш с особена надценка, като взимаш пари, за да изготвяш уникални подаръци.

- Мога ли, да го монетизирам?
Братовчед ми отдава малко помещение под наем! Прекалено е малко за кафене, а в районна има 10 хранителни магазина, така че седи празно. Мога да го наема, да си изложа стоката и дори да позлвам задната стая за ателие! Ако направя достатъчно сувенири, ще мога д аизложа 10-15 от тях, а останлите, ще купя от другаде. Ще казвам, че взимам поръчки и ще направя някоко безплатно, за да видя, дали ще има добра реакция!

- Заслужава ли си?
Според мен, да! В райнна има мнгоо жени от средна класа с деца и професии, които редовно си хдоят на гости, участват в различни клубове, а аз познавам достатъчно от тях, знам им навиците и мисля, че им лиспва точно такова място!

Ето - това тук ти е пример, да си направиш собствен бизнес.

А най-елемтнарният пример е готвенето. Става ти хоби, почваш да готвиш "на високо ниво", искаш малко по-динамичен живот - ами пробвай се в някоя кухня. Научи основите, поблъскай се малко и виж, дали е за теб. Познавам готвачи, дето изкарват повече от адвокати. Определено се иска умение и нерви. Тогава не се налага, да си отваряш ресторант и ако не провърви, можеш да се върнеш към старата професия.

А иначе хобита много... Ако тярбва да бъда честен, най-преспективно ще е, ако се зарибиш с програмиране, с обработка на видеа, изобрабжения и прочие, с продуъкти на Adobe, просто защото се търси. И там си има тънкости и прочие, но има много хроа, котио започват без формално образование и изкарват добри пари.

Споредли какво те влезе и може би, някой ще те насочи.