Споделена история от На работното място

Някой запознат с професията татуист?
Здравейте. Момиче на 21 съм. Мечтата ми е да се занимавам с творческа професия, като съм се насочила към татуиране. Мога да рисувам, но нямам опит в татуирането изобщо. Искам да си купя машинка и да започна да се упражнявам върху изкуствена кожа. Нямам познати татуисти, така че реших да пиша тук с надеждата, че ще има запознати по въпроса. Всякаква информация около професията ще ми бъде от полза, най-вече какво трябва да направя, за да започна работа, трябва ли ми някакъв курс, къде да търся и т. н. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Здрасти, брат ми е татуист. Той започна преди по-малко от 10 години, но вече е много добре развит, има страшно много клиенти и графикът му е пълен за 2 месеца напред. На първо място, за да се научиш - трябва да отидеш в някое студио и да чиракуваш. Трябва да гледаш как става, защото е доста различно от рисуването. Има много добри татуисти, които не са добри художници. Въпросът е да хванеш тънкостите. Трябва да гледаш и да се учиш. Брат ми започна при един негов приятел, татуист с доста опит. В началото гледаше, след това започна сам да татуира, взимаше някои от часовете на другия татуист, които не можеше сам да обслужи. Лека полека направи име, намери си свои клиенти, които се връщат за нови татуси само при него. След няколко години си купи свое студио и се отдели. Парите са добри, но работата не е лека, като минус мога да дам болките в кръста, гърба и ръцете.

2.   Аз познавам един такъв само. В БГ беше художник, завърши си академията и известно време се опитваше да се препитава с рисуване. После замина за щатите и там е изкарал някакви курсове за татуисти.
Не става само с талант. Има си правила. И си иска учене.