Споделена история от На работното място

Съществува ли такава работа?
Здравейте, не искам вече да работя зад бюро и по цял ден да си мечтая за пътуване в най-различни страни, не искам и да работя само с българи или пък само с каквито и да е, искам абсолютно смесен екип от всякакви държави. Такива има по ИТ фирмите и кол центровете особено, но както знаете там се работи с компютри по цял ден!

1. да има много пътуване
2. да мога да живея навсякъде, дори и в някое село, но:
3. да не е свързано с компютри или машини
4. да работя с хора от най-различни страни
5. да се работи предимно с млади хора
6. да е креативна/артистична

Сещам се за уни преподавател, но точки 2, 3 и 6 отпадат. Въпреки, че лекциите не са на компютър освен ако не са дистанционни, трябва да се пишат научни статии. Много уни преподаватели са с очила, станали късогледи от постоянното взиране. Роднина е уни преподавател и знам, че виси до късно да пише на компютър... Даже, вече професията им не е толкова да са преподаватели, а да се доказват като бълват научни статии (които никой извън науката няма да прочете) и все повече административни длъжности им вкарват. Но пък има пътуване по конференции и преподаваш на млади хора. Z поколението е супер! По т. 6 по-скоро е скучна професия за креативен човек може би, особено писането на научни статии, но пък предлага сигурност, общуване с младите и уж дълги ваканции.

Има ли професия, където човек може да си живее дори в някое село, но като го викнат за проект да пътува до най-различни градове, дори чужбина, да работи с хора от най-различни страни и работата му да не зависи от компютри и техника, да няма никакви машини всъщност? Смях не смях май само моделството отговаря на това (по телевизията даваха за едно момиче, което си живее в Плевен, но ходи да се снима в Токио като моделка, та тя там работи с хора от цял свят) :P или пък пътуващ цирк. А може би водещ на шоу програма на круизен кораб също отговаря? Стюардеса/стюард също, но там чужденците не са твои колеги, а само трябва да ги обслужваш по полетите хаха, като гледам в един екип по полетите повечето са си или все чужденци от съответната държава на авиокомпанията, а в лоу костърите са само българи. Не е и подходяща професия за креативни хора, защото нищо не създаваш като продукт, само обслужваш пасажерите. Да ходя да работя в завод или да бера плодове в чужбина - първото ще е с машини, второто без евентуално, но и при двете колегите ми може и да са по-стари от мен повечето. И няма нищо креативно, креативен човек като мен може и да си пее по цял ден, но сигурно и това ще скастрят, това си е робия. И не можеш да се местиш непрекъснато за работата, все си вързан за един завод или фирма. Моля за идеи!

Коментари

1.   Уницеф виж за някоя позиция или някакъв доброволец трябва да си в някоя друга организация

2.   Има разбира се, да работиш за някой отбор на Формула 1, успех!

3.   Тези 5 изисквания са абсолютно несъвместими. Как така хем да работиш на село, хем да нямаш компютър? Как точно ще кореспондираш с хората и ще си изпращаш свършената работа? Щях да кажа, че на село, ако не щеш комп, трябва да работиш с ръцете си - земеделие или някакъв занаят на място, но тогава определено няма да пътуваш и няма да си заобиколен от млади.

4.   Описват професия министър на младежта и спорта

5.   То хубаво си нахвърляла разни неща - няма лошо човек да си мечтае, но дай малко повече информация за себе си?

* какво си завършила и какво можеш да правиш?
* колко чужди езика знаеш?
* какви специални умения имаш?

В смисъл, работа има много, но е точно това - работа, а не почивки и екскурзии, както си мислят много от хората, че като работата им е извън страната и ще са като на екскурзия а няма да бачкат.

Иначе варианти много - ахреолог, научен сътрудиник, биолог, по някоя от организациите за опазване на околната середа и за защита на разни неща - УНИЦЕФ, ЮНЕСКО и т. н., уманитарен работник, дори и разни ютубъри се изхранват като дигитални номади примерно ходят по разни места, снимат, обработват и качват, но такива вече има много, а за да се изхранваш само с това трябва да имаш поне 100-200 хиляди последователи, което не е малко.

пО КРУИЗНИ КОРАБИ - също, но и там се работи по 12 часа често пъти, не е ти да си на круиз и да си почиваш, напротив - обслужващ персонал си и работиш като вол.

Имай предвид, че за такива работи ти трябва перфектен английски, а отделно са и рисковани - често ти искат здравни застраховки, ваксини ако си по някоя екваториална страна и т. н. Не всичко е цветя, рози и пътувания.

Т. Т.

6.   Аз пък си мечтая да напусна тая скапана държава, но къде ти...

7.   3, ако си международен модел пътуваш по ревюта и за снимки само и можеш да си живееш където искаш, включително и на село. Валерия от Ергенът е топ модел в Токио Япония, а живее в Плевен. Естествено, че вече човек не може да не ползва поне социални медии, но реално в работата на актьорите и моделите те не ползват компютри, а играят или позират за снимки, компютърната обработка я върши друг.

5 знам английски и френски, малко испански, а и уча немски.
Умения: пеене, композиране, свиря на няколко музикални инструмента.

9.   Стани шофьор на камион, ще пътуваш много. Първите 5 точки ще са изпълнени поне до някаква степен. Е, не е креативна работа, но пълно щастие няма

10.   Всеки човек би искал подобна работа, но е трудно да се постигне. И все пак, едно нещо съм научила до сега, трябва да се положи много труд и тогава се случват нещата.
Примерно, аз дълго време слушах родителите си и следвах техния план за мен с надеждата да използвам ценния им опит да не греша, а да имам хубава работа и щастлив живот. Пропуснах да намеря себе си и идентичността си. След време разбрах, че животът е мой и ако искам да съм щастлива, трябва да намеря призванието си, като го намеря да изградя план как да работя, за да се усъвършенствам в областта, но и да имам доходи и сигурност от друга работа, защото ще съм новак в новото поприще. Сега работя всеки ден върху призванието и върху другата работа, която ме изхранва и ми плаща уроците за призванието.
Съветвам автора да си направи план как да съчетава нещата и някой ден може и да намери работа, която да покрива всички изисквания, които е изброил. Но реалността е, че трябва да положи труд в правилната посока и да намери подходяща среда и контакти, които да са му от полза. Но първо да опознае себе си и какво му се отдава да се занимава.

Успех.

P. S. Пример за по-свободни професии: музикант, примерно пианист или научен сътрудник/ проектен координатор по програма Еразъм .

12.   Имаше една работа в Джобса - някаква техническа поддръжка на нефтена платформа. Три седмици там, после не знам си колко седмици почивка. Пътувания, обучения и т. н. Като цяло ще ти се увиди пътуването за около година. Добре е платена!

13.   екскурзовод

14.   Благодаря ви за предложенията, ориентирах се към моделството, защото отдавна искам да се снимам например за рекламни материали на някоя марка коли. Винаги гледам към билбордове и реклами и си казвам "Ето това е. Най-добрата работа! ". Всъщност бих искал да съм актьор или певец, но без гласови данни и с говорен дефект моделството е логичния избор. Само трябва да поддържаш външния си вид и да пътуваш за реклами, плакати и т. н. В чужбина без да знаеш местния език не можеш да си актьор, поне при певците може и на английски да пееш и само да им гостуваш, но като цяло модния и рекламния бизнес е доста по-интернационален.