Споделена история от На работното място

Започване на бизнес, докато съм в майчинство
Добър ден, мили хора,

Как сте със идеята за малък бизнес свързан със мода, със малко спестени парички? И то по времето на майчинство..? От много време си мечтая да предприема тази стъпка и някакси детето ме мотивира да го направя. Не искам съвети от сорта - гледай си детето и т. н, ще съчетавам всичко! Фирмата ще е регистрирана на друг(доколкото знам докато си взимам парите, не мога да я регистрирам на мое име ). Набелязала съм си място, имам идеята за наименованието, горе долу знам какви дрехи искам да продавам и как да обзаведа мястото!
Но - чисто организационно ми куцат нещата. В главата ми е каша, не знам от къде да започна. Коя след коя стъпка следва. Трудно ми е да избера доставчик на моите дрехи, или по скоро не знам къде да отида за да разгледам дрехи на едро.
Ще се радвам някоя дама, която има малък магазин за дрехи да сподели опита си. Не искам никой от близките ми да разбира, за това не мога да поискам съвет от тях, ще ме откажат веднага от тази идея и някои ще почнат да завиждат, даже преди да е станало каквото и да било.

Коментари

1.   Еми успех. Като цяло вече се пазарува много онлайн. Аз от магазин си купих миналата година последно.

2.   Коя дама мислиш и да има магазин ще сподели опита си. Всичко е конкуренция, стартирайки бизнес би трябвало да го знаеш.

3.   Щом питаш в сподели. нет да ти кажем ние дали да започнеш бизнес, значи не си за тая работа.

4.   Да купуваш за да препродаваш "парцали" на които им минава "фешъна" за 3 месеца не е опция.
Ако искаш непременно да си във физически магазин- вземай на консигнация! Така не плащаш предварително, а само каквото (СЛЕД) продадеш и каквото остане им го връщаш.
Ще имаш и свободата да вкараш на консултация и други, допълващи стоки- чанти; колани; шалове т. н
За жена с малко дете и без никакъв опит в бизнеса също е добър вариант работа от в къщи. В смисъл не за да си стоиш у дома, а да произвеждаш някакви дребни неща като бижута например- има вече толкова много видеота, че дори да не си креативна, можеш да копираш като научиш техниката. И няма да вкараш пари и за помещение.
Друг вариант е също да си изключителен дистрибутор на определя марка дрехи или каквото и да е за твоята зона.
Успех!