Споделена история от На работното място

Лоялност
Здравейте, имам следния проблем.

Уволних един човек, който е запазил контакт с колегите си. Нямам против да комуникират на база лични отношения, но онзи ден момче, което работи за мен на отговорна позиция дойде при мен за да ми каже, че е чул разговор по телефона между мой работник и вече уволнен работник, в който уволнения моли за информация, която да пренесе на следващото работно място. Моя работник не е предоставил тази информация, но не дойде и да ме информира. Главен мениджър е на цялото предприятие и аз съм доволен от свършената работа.

Повдигнала съм обвинение към уволнения, тъй като продуктите са ми патентовани. Проблема тук е какво наказание да наложа на работник който не е издал фирмена тайна, но не е споделил с мен, че има заплаха за фирмата.

Коментари

1.   Това не е твой проблем, ако беше “меринджей” щеше да го знаеш. В такива случаи си длъжен да уведомиш човешки ресурси и правен, те имат ангажимент към това.

2.   И на каква база ще наложиш наказание? На основание казал-рекъл?
Имах сходен случай с тази разлика, че видях онлайн кореспонденцията между настояща и бивша колежка, в която настоящата снася дословно служебна и лична информация на бившата. И въпреки, че аз имам факти, те са оспорими по нашето законодателство. Ти пък съвсем нямаш. Всичко е на думи. Решението на нашето ръководство беше просто да ограничат потока от служебна информация към въпросната настояща колежка, доколкото е възможно и чисто психологически промениха отношението си към нея, което се оказа супер тактика.

3.   Никакво наказание! Просто човекът не е клюкар!

Аз на твое място щях да му благодаря и да му дам финансов бонус, затова че не е издал фирмени тайни!

А ти искаш да го наказваш? ! Ти добре ли си?

4.   Не си вири много носа, човека не е казал нищо и не е длъжен да ти де отчита. Продуктите ви са патентовани, ако има злоупотреба тогава си търсиш ЗАКОНОВИТЕ права. Манталитета ти показва, че много имаш да учиш и да се развиваш, доста ограничено и началнически разсъждаваш. С пръчка не се ръководят хора, а с мотивация и акъл. Това са нормални неща, някой тръгва и "пренася" опит, информация на новото място, точат цели бази с данни.

5.   Ти от къде знаеш, че това е истина? И да не вземе да се окаже, че е някаква измама, за да те освободят от това работно място. Нямаш никакви доказателства за това. А и не е изнесена информация. Да не отнесеш ти един съд накрая.

6.   Ей такива са жените. За щяло и за нещяло... За можело и за не можело...

Затова не трябва да имате никаква власт. Кой знае какви други неща си направила...

7.   Искаш да наказваш някой, който е бил коректен към фирмата ти?
Постави се на негово място, ако е имало такава случка и те накажат как ще постъпиш и дали няма да напуснеш заради обидата? Щом имаш фирма предполагам си наясно колко трудно се намират качествени и коректни кадри като този който не е издал, помисли би ли рискувала да го загубиш?
Другото което е за наказание трябва първо да има или доказателства за провинение, какво е твоето доказателство, имаш думите на онзи с отговорната позиция срещу началника му!? ! На кой от двамата колко доверие имаш? А дали подслушалия е чул точно това което ти разказва, колко е сигурен с кого е бил разговора? И защо този човек подслушва началника си и защо ходи при теб да доносничи срещу управитела на фирмата да не би да иска неговото място?
Ако се разровиш в случая дори и да не накажеш никого, ще внесеш раздори в работния процес, така че мълчи и си трай, ще проличи кой от двамата ти е проблема, доносника или онзи който ти е запазил честта мълчаливо в личен разговор.

8.   Не ставаш за шеф, мила.

9.   "Патентовани" продукти, уж голямо предприятие, а предполагаем собственик пита за съвет в spodeli. net. Само аз ли смятам, че някой яко си измисля.

10.   Леле, чак в сподели се допитване вече великите мениджъри, завършили в Харвард.

11.   С две думи си уволнила човека без никакво юридическо (че и фактическо) основание? Дано те осъди до последната стотинка.

12.   Ще наказваш работник за какво? Ти нормална ли си? Аман от такива "шефове", честно.... дано останеш без никакви служители. Само бавно развиващи се да си намираш да ти работят, щом не оценяваш качествените хора.

13.   Фантазии.