Споделена история от На работното място

Доходна работа
Споделете А доходна работа, каква може да бъде в България или няма такава?
Може ли един човек да си докарва нормални доходи и да живее нормално?
Можем ли да направим нещо, за да не са толкова ниски заплатите?

Коментари

1.   Зависи какво имаш предвид под нормални доходи.

За някои хора под 4000лв не е нормален доход. За други под 10 000лв. За други под 50 000лв.

Зависи какъв начин на живот искаш да имаш. Ако под нормални имаш предвид да покриеш базовите си нужди (дом, храна, сметки, транспорт), най-вероятно с 2500-3000лв на месец в столицата ще си що-годе окей.

Вече зависи дали си сам или да имаш семейство. Например аз живея сам, месечния ми доход е към 10 000лв, но разходите ми не са над 4000лв, като в тях има доста неща и "глезотии", които са излишни - по-престижен квартал, по-хубава кола, някои да чисти/глади в нас, разни абонаменти, почивки и прочие.

Ако имаш семейство, 4000лв на месец би трябвало да е базовия минимум на месец в столицата, за да имаш някакво спокойствие. Аз бих те посъветвал все пак да се опиташ да имаш семейство - аз конкретно имам голям доход, но съм сам и не съм щастлив изобщо: изкарвам едни пари, но няма с кого и за кого да ги харча.

М, 25

2.   Емигрирай докато си млад и здрав. Ще ми благодариш после. България не е добра опция.

3.   Програмист и тираджия. Всичко друго е 1-2 к. Клише, но факт.

4.   Всяка работа е доходна, ако си добър в нея.
От чистач до директор. Ако ти е кеф нещо и се развиеш, създадеш си име, се взимат много пари, но то става с много Труд и пот, без оплакване и без очакване за дивиденти поне първите 10 години от развитието на кариерата.
Всичко това ти написах, защото ти няма да намериш доходна работа с така зададения въпрос.

5.   Тираджия, майстор строителството и ремонти, автомонтьор, ИТ специалист.

6.   Наркотици, прекарване на бежанци и т. н общо взето най-вървежните неща с които повечето хора се занимават в днешно време, лошото е че не става и всеки да се занимава с това защото трябва да си човек на някого на първо място за да може изобщо да бъдеш вкаран в тези среди.
Нищо че чат-пат се появява някой да разтяга локуми колко се скъсва от работа започнал от нищото и т. н.
Не е трудно да се досети човек че това е лъжа.

7.   Можем разбира се, но една птичка пролет не прави, трябва организация на ниско платените да се надигнат и да искат достойно заплащане.
Друг начин е гласуването на избори, както виждаш парламента решава колко да е минималната, там трябва да има хора които осъзнават каква сума гласуват.
Трето и не на последно място народа трябва да придобие умения и знания, няма как да не можеш нищо, при първото натоварване да тичаш да ревеш скрита в склада и да искаш голяма заплата.

8.   Отвори бизнес, намери работници, поне ще си опитал, ако се получи добре, ще знаеш пътят към успеха.

9.   Ми сега разни философчета ще ти кажат, че ако си ставал за нещо, ако много си работил, ако си давал бил стойност на шефа ти, щял да го оцени. И си щял да направиш много пари и че само си мрънкал сега. И проблема бил в теб. Не в него. Ще се появят и такива които ще ти кажат че някой си имал фирма и давал 5000лв и нямало кой да работи. Ще се появят и изверги като Кирчо Брейка да крещят, че никой за нищо не става и младежта била много мързелива и нямало кой да работи. А в същото време неговите познати уж бизнесмени дават 1000лв ама искат да разбираш от всичко.

В България всички бизнеси са раздадени на близки хора до властта, които много години даваха много ниски запалти и правиха ненормални пари. На тия места се издигат само най - гнусните и отвратителни хора и се толерират тотални некадърници. На повечето места само да разберат, че си съвестен и работиш много, ще те товарят още повече, няма да ти вдигнат парите защото имат неприязън и его, и накрая като напуснеш на твое място ще вземат двама на по-високи заплати, които няма да могат да ти стъпят на малкия пръст.

Съжалявам да го кажа ама няма същество от български произход, което да става за бизнес. Няма адекватен български шеф. Повечето са схемаджии, озлобени, изверги и експлоататори. Няколко човека които ще се включат да кажат как да започнали от нулата в дадена фирма и им се е получило, не са представителна извадка за цялото общество.

10.   4, най-вече чистач, да. Половината лелки чистачки карат Майбах, да знаеш. Хора, пийте ги тия хапчета, моля ви.

11.   Нормален доход за обикновения човек е 3,500 лв.

12.   Единственият начин е НИКОЙ да не приема да работи за по- малко от нормалното!

13.   До тези които мислят причисляват IT-тата (говорим за програмисти на високо ниво) и тираджиите на едно ниво, вие на какво пико сте? Един тираджия получава между 5500-6500 лева на месец чисто. И накрая гледаш как след като е ял, след като се е изпрал и изкъпал. Му остават една сума по малка от 4000лв, да не кажа 3000. Аз лично за такива пари не бих бил далеч от близките си. Ако ще ме няма, поне да е за сума над 8000 лева ЧИСТИ (това е много важно защото никой не се е поинтересувал колко струва пералня и душ или вие няма да се къпете и няма да ядете).
До автора: Поинтересувай се какви са заплатите на капитани, механици и електромеханици на търговския и пасажерския флот. Подсказка. ГК - 14к евро ГМ - 10к евро ГЕлМ - 9к евро

14.   Хубаво е всеки да иска заплата, достатъчна да има нормален живот, без лишения, трябва да се казва това като изискване, няма значение каква е работата.