Споделена история от Семейство

Семейните проблеми на един "глупак'
От скоро имам сериозни проблеми, останах без работа и не мога да си намеря работа вече 3 месеца. От там започна и проблемите в къщи. Винаги съм подкрепял съпругата си като я взех беше една гладна мишка с един сак дрехи. Майка и баща ѝ без пукнат лев, аз бачкам издържах я завърши бакалавър после магистратура както си му е реда. Гледал съм я като писано яйце, както си е облечена с бижута с както си му е реда работата и уредена всичко точно. Случи се така че 3-4 месеца аз останах без работа и имах спестявания но се стопиха, и кво се случва скарахме се и в очите ми заявява че съм бил глупак. Нямам думи да изкажа колко тъпо ми стана и колко обидно. Двоумя се дали като си стъпя на краката да не се разведа или да и покажа къде зимуват мишките, защото абсолютно всичко е мое преди брака ни.

Коментари

1.   Очевидно си бил само портфейл, вече си изкарва пари сама и няма нужда от тебе.

2.   По изказа ти...тя е права!

3.   Ами, не е точно така. Ако децата за малки, тя може да остане в жилището ти, докато растат. Самият ти, няма да цъфнеш и вържеш без семейството ти.
И, да, постъпила е гадно. Не те подкрепя в труден за теб момент. И ти казва в очите, че си нещастник. Ще трябва да измислиш друга форма на отмъщение.

4.   Заслужаваш тя да ти бие шута. Заслужава да си намери истински мъж, който да я глези без да и натяква колко пари е дал за нея.
Отвратително е как й натякваш, че си я взел като гладна мишка.
Чак й родителите й намесваш. Натякваш й за образованието.
А не я ли взе по любов. Никъде не споменаваш, че някога си я обичал
Любовта къде остава.
С пистолет на челото ли те принудиха да я вземеш, че й да я издържаш.
Да, наистина си глупак. Както ти можеш да обиждаш, че е гладна мишка така и тя може да те обижда, че си глупак. Евала.

Ако проблемът ти е че не можеш да си намериш работа регистрирай се в Бюрото по труда а не си изкарвай яда на близките си хора.

5.   Никой не е застрахован от подобно професионално развитие.
Жена ти е трябвало да в поопознаеш преди да се ожениш за нея, много правите тази грешка. Още докато сте били гаджета е трябвало да я пробваш в добри и лоши времена, висша форма на доверие.
Сега е ясно, ще си хване или вече си е хванала любовник, ти си никой в схемата. Тя не е виновна, сам си си го направил такова положението, тя винаги ди е била такава.
М 43

6.   Жена съм и много искам да стане като в Испания. Ако жената се разведе да взема всичко от преди брака. Мъжете трябва да работят, ако не изкарват пари не струват нищо. Проблемът е само той и не разбирам, защо се държиш лошо с жената, която те е подкрепяла до сега.

7.   Ти обичаш ли я? Или всичко е било само за да си имаш готина съпруга, с която да се хвалиш?
Защото ако я обичаш няма и през ум да ти мине да се развеждаш за такава!!! По време на спор, тя била ядосана и те нарекла глупак... ти понеже никога не си си изпускал нервите и не си казвал нещо за което после да съжаляваш.
Я се стегни! Това е твоята жена и ако за всяка дреболия мислиш за развод, май най-добре е наистина да се разведете и да я оставиш да е щастлива с някой друг. Ти явно не си нейният човек.

8.   Както си е облечена, с бижута, както си му е реда....
Ами глупак си. Щом не можеш да изкараш поне година без работа, без да се лишаваш от най-необходимото, такъв си.
Посто си използвал парите да привлечеш мързелива златотърсачка, харчил си за бижута, не си помислил за буфер за черни дни. Сега като нямаш пари, може и тя да те зареже първа, няма да има нужда да чакаш да се оправиш.

9.   Разведи се, в случая е точното нещо, а за тази жена хич да не ти пука, щом така е постъпила, търси качествени хора за общуване, има такива, работа можеш да намериш като барман, ще е забавно и със сигурност ще имаш избор, коя да е новата ти приятелка.

10.   Жена, която не те подкрепя и не държи на теб, не заслужава да ти е съпруга. Ако утре се разболееш, недай си боже, тя директно ще те зареже и ще те остави да се оправяш както можеш. Не ти трябва такъв човек, който чака всичко на теб и при най-малкия проблем се нахвърля с обвинения.

11.   Чакайте малко бе. Отвратително е как я нарича гладна мишка.
Не мога да защитавам човек, който пише такива неща за жена си.
Това не е ли обида бе.
Браво на нея отвърнала е на обидата.
Той натяква за нещата, които е правил за нея.
Ами да не ги е бил правил.

12.   Не слушай коментарите на меркантилните жени, те никога не могат да бъдат щастливи. Нямате деца, нищо не може да ти вземе. Бий и шута, не ти трябва жена, която гледа на мъжа си сомо като касичка.

13.   Много злоба, съдене, няма почти никакво съчуствие в коментарите. Пиша го като външен наблюдател. Ами ако на вас се случи, драги мои?

14.   Научили ли сте се да говорите за нещата без да се обиждате? Това си е уникално умение и не се изгражда за ден, два
Ако в момент на болка и обида сте се скара ли и си и казал, че е била гола мишка, как очаквам да не ти отвърне.
Липсата на работа е проблем, да, но това не пречи всеки да каже как се чувства и какво очаква от другия. Вместо да се развеждате, помисли върху какво може да се поработи относно изказа ви един към друг. Изговарянето на потребностите и желанията ви, отношение с разбиране без обиди. Най -лесно е, човек да се разведе, ако не си е решил проблемите, със следващия партньор ще е пак същото.
Работа ще намериш, опитай борса, или нещо което в момента има свободни места, после търси друго.
И да реалният въпрос е по обич ли сте се взели или по визия и идеята, че ще те слуша?

15.   Имах сходна ситуация, с разликата че не бяхме женени слава богу. За излизания, морета и глезотии гледаше мило и нямаше проблем. Да, но живота няма как да е само горе, при мен нещата се сгромолясаха, не ревях, просто изкарвах колкото да свържа двата края. Тя започна да негодува, да ме упреква и не след дълго каза, че нещата не вървяли и си наби чукалата. После се оказа че още като тръгнах надолу се е оглеждала за следващия провайдър и разбира се се метна веднага на следващия със всичките му екстри, морета, почивки, подаръци.
Обичах я, но като разбрах схемата и благодарих на онзи отгоре че ме пази и ме е спасил от подобна “половинка”.

16.   Тя се държи с теб така, защото и ти се държиш по същия начин. Не знаем какво си и казал. В живота мъжа е длъжен да е глава на семейството, а жената да се грижи за другите неща. Винаги може да си намериш друга работа.

17.   Разбира се номер 16. Какво като е останал без работа. Опитва, звъни на обяви, регистрира се в Бюрото по труда. Колко души остават без работа но не упрекват партньорите си, че са ги взели като гладни мишки.
Той какво очаква жената да го слуша като послушно кученце без да може да се защити. Само той ли има право да обижда.

18.   Няма как да имам съчувствие към някой, който упреква жена си, че я е взел като гладна мишка. Някой насила ли го принуди да я вземе. Хората не се ли вземат по любов а не за да се издържат. А и тези неща се обсъждат в началото на брака кой ще работи. Ако са се разбрали тя да не работи той не може да я упрекне, че я е издържал. Чак и за образованието й натяква. Той за всичко й натяква.
Никъде не пише, че я обича.

Най-добре да я освободи от присъствието му в нейния живот. Така няма да се налага да издържа никой. Сам да си харчи парите като си намери нова работа щом гледа да не се мине да даде някой лев за човека, който е взел и уж твърди, че го обича а всъщност издържа като бездомно животинче.
Да се разведат.

19.   Номер 15 има сходна ситуация но не пише отвратителни неща за половинката си. На него мога да съчувствам но на автора не.
Не упреква половинката си, че я е издържал.
Автора е много стиснат.
Проблемът му не е че ще се разведат а дали ще си задържи собствеността преди брака. Е това какво ви говори. Този човек не изпитва нужда да обича и да бъде обичан. Никъде не усетих в поста му да изпитва обич.
Само пари и имоти са му в главата.
Но дано един ден стане като гладна мишка, някой да му помогне и след това да го упрекне, че го е издържал като гладна мишка.
Той вече е останал без работа. И натам отиват нещата.

20.   Взел си си мързелива държанка, сега пък пъшкаш защо така. Защото такива са критериите ти за жени.

21.   Авторе, афектиран си, но аз мисля че и двамата не сте прави!

Тя, разбира се не е права! - човек трябва да бъде до съпруга/та си и във всяка трудна житейска ситуация, и да му помага и да го подкрепя с всички сили! Нали за това създават семейство хората - да бъдат заедно и да се подкрепят и помагат взаимно, докато са живи! Защото в живота има и болести, и скърби и трудности, и проблеми...

А ти не си прав, защото реагираш така, сякаш това не е твоята жена, твоят любим човек!

Явно си имате своите сериозни проблеми и нещо в отношенията ви отдавна се е пропукало - и сега просто, поради обстоятелствата, е излязло на повърхността...

Но, колкото по-рано - по-добре!

Затова седнете и поговорете като големи и разумни хора, без обиди и прояви на неуважение! И вижте какво може да промените, и да изправите в себе си и в брака си!

В противен случай - е ясно до какво ще се стигне...

22.   От 15 до 19. Не търся съчувствие, научен съм от малък да разчитам само на себе си. Не искам никой да ме съжалява. Относно обидите, те не променят нищо ако ще да ги изреждам през 5 минути. От друга страна вече съм написал, не можеш да виниш някой заради това, че е направил избор, независимо че не ми е харесвал към онзи момент. Тя толкова си можеше, караше след мен по същия начин, това е модел и ще кара така и занапред, да му мислят тези до нея, не аз.
Автора обижда, защото е в онзи момент на отричане, когато обижда, ядосва се, но за момента не може да приеме реалността и не разбира че не тя, а той си е виновен за това което му се случва. Ще се оправя, с тази е свирено, а ско седи с нея, това ще значи от една страна че тя не може да намери някой по-богат, а от друга че той няма себеуважение.

23.   Мисля, че е най-добре да се разведете. Ясно е, че автора не обича жена си.
Може би и жената е допуснала грешки но така ме вбеси автора с това натякване и гладна мишка че няма как да видя грешката на жената.
На нейно място и аз ще го обидя какво е това гладна мишка.
Гладна мишка.

24.   Прав си номер 22. Авторът сам си е виновен. Защо е помогнал на жената за да може след това да й натяква. Само за да я издържа ли я взе.
Обичал ли я е някога.
Чак и роднините й намесва. И образованието й плащал.
Ясно е трябва да се разделят. Той изобщо не я обича.
И да си помисли когато намери следваща дали тя ще работи или не преди брака а не после да казва, че е взел ГЛАДНА МИШКА.

25.   Типичен простак. Гладна била, като я взел? Ами да си е намерил милионерска дъщеря.

26.   Не знам защо всички се хванахте за думите "гладна мишка", а не гледате делата на хората. Да, авторът може да се е изразил грубо, но той е издържал жена си докато учи, поемал е цялата грижа за семейството. В момента обаче когато няма възможност да го прави, жена му директно е сменила отношението си и го е нарекла глупак. Защо не я оплювате за това, а оплювате него?
Разумното и коректно отношение би било да го подкрепи и да поеме на свой ред грижата за семейството докато той пък си стъпи на краката. Тя работи, не е там само за украса. Нали затова са партньорите, да се поддържат?

27.   Ролята на един мъж в семейството е да се грижи за жена и деца, и да не им липсва нищо. Не виждам да споменаваш, че си без работа заради болест или нещо друго, което те възпира да работиш, така че жена ти е права. Тя вижда, че мъжа й не може да гледа семейството и най-вероятно се страхува. По-добре тя да се разведе с теб веднага, щом така разсъждаваш.
Когато помагаш на някого, трябва да се прави безусловно, а не да му натякваш цял живот каква мишка е бил преди теб. Това не е любов.

28.   И аз това се чудя, като номер 26, ама ей на.
Какви ли не простотии прочетох, не я обичал, за това ли я взел. Ако не я е обичал, щял ли да я дундурка толкова време? Ако ВЕЧЕ не я обича, разбирам го. Подобно нещо може да отврати всеки...

29.   Драги читатели, както виждате жените са под всякаква критика. Коментаторките по никакъв начин не се различават по манталитет и начин на препитание от жената на автора, затова я поддържат. Те са същите в живота - някой цял живот им е давал огромната част от благата, с които са разполагали и разполагат сега и благодарение на когото са това, което са към настоящия момент.

Т. е. мъжете в живота им са плащали и са се раздавали за тях, а когато някой от тях закъса материално, мигновено се превръща в нежелана партия, бивайки жестоко обиждан. Неговите жертви И ДАРЕНИЯ, които е правил към жената, изведнъж се забравят от нея.

Коментаторките казват "да не я бил взимал". Жените за пореден път показват тотално слабоумие! Щом я е взел и е живял толкова време с нея и ѝ е помогнал на нея и на семейството ѝ като я издържа и като финансира образованието ѝ и професионалното ѝ израстване, то това е сигурен признак, че я е обичал. Защото никой мъж няма да седи до една жена и да ѝ плаща всичко, щом нея обича, освен в случая на богаташ и държанка, но авторът не казва да е бил богаташ, а жена му "държанката".

Изказването му, че когато я е взел, е била една гладна мишка с един сак дрехи отразява самата истина. И вие женичките по-горе се нахвърлихте върху обективния факт, че госпожата е била бедна, от бедно семейство и без перспектива в живота, а авторът ѝ е помогнал изключително много. И това го прави лош според вас. Вие нормални ли сте? От тази гледна точка жена му какво по-точно му е давала в замяна освен един гол секс и може би някое сготвено ядене от време на време? И може ли това да се сравнява с уредения и спокоен живот, който дължи на мъжа до себе си?

Вие сте всичките еднакво зле - подли, неблагодарни, надменни хиени, винаги жадни и гладни за още и още. Алчни кобри, от чиито гърбове трябва да ви се смъкне всичко, което имате, защото то не е ваше. Огромната част от жените дължат абсолютно всичко на мъжете в живота си. ДОРИ ПО ФИРМИТЕ ВИ НАЗНАЧАВАТ С ОГРОМНО СНИЗХОЖДЕНИЕ, ЗАЩОТО РАЗПОЛАГАТЕ С ЕДИН ПОЛОВ ОРГАН, КОЙТО МОЖЕ ДА ВЛЕЗНЕ В УПОТРЕБА НА ШЕФА ИЛИ НА МЕНИДЖЪРА НА КОМПАНИЯТА. Това сте вие жените - едни фръцли, които паразитират върху гърбовете на мъжете.

*************

Авторе, накажи жена си моментално! Изхвърли я на мига гола като мишка, каквато си я взел и търси помощ на първо време от някой близък и продължавай да търсиш работа.

30.   Да и аз не знам много се идразних на думата гладна мишка. Знам не мога да погледна обективно на ситуацията.
Може би ако го беше написал с нормални думи като номер 15 щях да вникна и да дам адекватно мнение.
Но той твърди, че са се скарали и тя го е нарекла глупак. По начина по който описва нещата в заглавието на темата с такава алчност и накрая пише за развода. На него не му пука за развода а само това всички пари да си останат за автора. Няма как да повярвам, че Първо той не я е обидил.
Когато човек го обиждат е нормално да се защити.

31.   от човекът с коментар 21

Не разбирам какво толкова се хващате на думите на автора: "гладна мишка" - той в момента е много афектиран, и тотално огорчен и разочарован от нейното поведение, и е съвсем нормално да се изрази така!

Проблемът както казах и в предният си коментар, е че нещо в отношенията им отдавна се е пропукало - и сега просто, поради обстоятелствата, е излязло на повърхността!

Затова е много важно да седнат и да си поговорят като големи и разумни хора, без обиди и прояви на неуважение! И да видят какво може да променят, и да изправят в себе си и в брака си!

Тоест да постъпят така, както разумните хора решават всички сериозни проблеми в семейството си!

32.   30, явно четенето с разбиране не се удава на много хора. Никъде не е казано, че авторът й е казал в очите, че е гладна мишка, писал го е на нас. От какво да се защити жена му?
от 26

33.   Ами скарали са се. Обидили са се. Няма как да знаем какво са си казали.
Едва ли го е нарекла глупак без причина.
Може той първо да я е обидил.
Работата тук няма никакво значение. От написаното не става ясно, че тя не го подкрепя, че е останал без работа както и за какво са се скарали.
Не казвам, че жената не е виновна но ме подразни начина по който натяква. Ако го беше написал с други думи по щях да го разбера.
Например, че цял живот и е помагал да, примерно че е направил много за нея да. Че я е обичал и затова е правил всичко за нея да.
Умея да чета с разбиране много добре.
Отлично разбрах, че го казва на нас. Затова се дразня, че го казва по подобен начин. Аз как да остана с лошо впечатление за нея.
Гладна мишка я нарича.
Поне да беше посочил лошите неща, които е правила Да. Дори да беше излъгал по щях да го разбера.
Алчен ми се струва Това е.
Не стига, че я оплюва ами намесва и роднините й. И накрая пише дали имотите ли собствеността ли имотите ли ще останат за него.
Е няма как да повярвам, че този човек не е алчен.

34.   33, извинявай, но всичко, което си написала, са предположения: "Едва ли го е нарекла глупак без причина.
Може той първо да я е обидил. "
То може много неща, но нека се придържаме към написаното все пак :-) А иначе съм съгласна, че разполагаме само с версията на автора, затова коментираме нея. А дори и да е алчен, това не променя фактите, а те са, че жена му е обърнала палачинката в момента, в който той е имал проблеми, което не говори добре за нея.

35.   Да, предположения са. Но аз никъде не прочетох, че го е изоставила в момента в който имат проблеми. Никъде не пише, че тя не иска да работи както и че тя не доволства за това, че е останал без работа тя не го критикува за това, че е останал без работа.
От значение е разбира се и за какво са се скарали.

Но това са детски работи. Нарекла го глупак. Че това е най-малко обидната дума.
Разбирам да го е нарекла педераст, гей или нещо по сериозно Да.
Но с глупак вече дори до децата не се обиждат.
То даже е и смешно.
Някакъв се оплаква, че жена му го е нарекла глупак в анонимен форум.
Сякаш е дете на пет години.

36.   До 35

Не си права!

Не е от толкова голямо значение каква точно е самата обидна дума!
Това не са детски работи, а е признак нещо много сериозно: липсата на уважение!

А в едно семейство, загубят ли хората уважение един към друг - вероятността от развод е огромна!

37.   На автора не му пука дали ще се разведат.
Интересува го само какво ще може да си задържи след развода. Иска да си задържи това което е негово преди брака.

38.   Да кара ли сме се с мъжа ми но аз няма да тръгна да се развеждам с него ако ме нарече глупачка.
Трябват много по-сериозни неща за да се разведа с него от няколко си обидни думи.
Случва се хората да се скарат и в гнева си да кажат обидни думи.
Братя и сестри, братовчеди, приятели да се скарат но си прощават след време и не прекъсват връзка.

А и в ситуацията на автора аз нямам целия им диалог не знам какво точно са си казали затова не мога да възприема жената като Дявол.
Може и тя да е провокирала скандала, тя да е казала нещо обидно без автора да има вина но няма аз как да знам автора не дава подробностти.
Може проблемът да е започнал с липсата на работа но не е ясно дали са се скарали заради липсата на работа или заради друго.

По тази логика щом някой мъж се скара с жена си трябва да почне да вади случки отпреди 10_15 години как е издържал жена си. Сякаш животът й е спасил а не просто издържал някого който уж е взел от любов. Един човек който обича няма да пише такива неща как е издържал любимата си. Защото ако го направи все едно плюе на любовта си.
Ако имат деца автора и жена му и за тях ли ще пише как ги е издържал сякаш са само нейни а не общи.
Няма по нормално нещо един мъж да издържа семейството си.
Колко души по света го правят.
Това не е някакво геройство. Така че не виждам причина автора да се оплаква.
Трябва повече подробности за да възприема жената като неблагодарна.
Ако му е изневерила тогава ще си кажа че автора е прав, ако е направила нещо лошо да.
Дори и да беше излъгал. Да я беше омаскарил щях да повярвам.
Не е написал и че тя настоява веднага да си намери работа както и каква връзка има скарването им с липсата на работа. Нищо повече не е написал.

Може и да ми го преведете на разбираем за мен език.

Номер 15 го разбирам защото е написал нещата с други думи но автора не го разбирам.
С това ще й покажа Къде зимуват раците съвсем ме отврати.

39.   А и ако проблемът му е работата да се регистрира в Бюрото по труда и ще му намерят работа.
Няма как ние да му помогнем да си намери работа.
Звъни на обяви и търси работа.

40.   Къде зимуват мишките.

41.   Може ли автора да даде повече подробности дали има връзка скарването им с липсата на автора.
Ако знам повече неща мога и да го оправдая.

42.   Бракът ти наистина няма бъдеще. Тя те е обидила, а и ти не се изказваш много ласкаво за нея. Вие двамата нямате бъдеще заедно, след като помежду ви няма уважение. Така че, кой откъде е. Няма смисъл повече да се мъчите взаимно.