Споделена история от На работното място

Коледно фирмено парти
Здравейте!
От скоро съм стажант в голяма компания. През декември фирмата организира коледно парти. За първи път ще ходя на фирмено парти като цяло. Много се вълнувам, но и много се притеснявам.
Първо аз не познавам почти никого. Познавам само тези, от моя отдел, а то бегло. Само с един съм се сближила повече.
Второ не знам какво да облека. Искам да е нещо интересно, готино, с което да бъда забелязана.
Трето аз съм много срамежлива и трудно започвам първа разговор. А и фирмата е голяма, там ще има много хора. Не знам как ще отида сама и как ще седна някъде на рандом маса при непознати, от друг отдел например. Ще попитам, когато наближи, дали иска да отидем заедно онова момче, с което съм най-близка, но не знам дали няма да е странно в неговите очи.
Четвърто носи ли се някакъв подарък за някого?
Изобщо не съм запозната какви са тези коледни фирмени партита и съм много притеснена.

Коментари

1.   Попитай някои колега, които е във фирмата от няколко години, как протича коледното парти миналата година?

2.   В почти всяка фирма се организира коледно парти.
Ако искаш да се подмажеш на шефа то му даваш подарък. Иначе не се носи подарък.
Отиваш на коледното фирмено парти бед са имаш някакви очаквания и без да се опитваш да впечатляваш някого. Важното е да отидеш за да отчетеш дейност.

3.   Ако не познаваш никой друг от фирмата естествено че ще отидеш с онова момче. Няма за какво той да го приема за нещо странно. Защото ако отидеш сама, няма да ти е комфортно, всички ще са се обособили на маси и ти ще висиш отстрани и в един момент ще си тръгнеш. Подаръци не се носят, освен ако нямате някаква предварителна фирмена игра - Таен дядо Коледа и тн.

4.   Във фирмата в която работя, коледните партита са повод хората да се напият за сметка на работодателя.
Аз не обичам да ходя, защото виждам лошата страна на някои колеги, които иначе уважавам.
Отностно това с кого ще си приказваш - представи си го все едно си попаднала на купон, на който не познаваш никого - или се запознаваш с хората или си седиш в ъгъла и си поркаш на спокойствие - ти си решаваш. Само внимавай ако много се напиеш, да няма после снимки, че понякога има конфузни ситуации :)

5.   Имаш нереални очаквания. Това всъщност е една обикновена вечер. Ще се друат хора, ще се слуша чалга и ще се наливате. Нищо по-различно от друг път. На мен подобни вечеринки са ми супер досадни. Отсега мисля как да се освобода. Най-вероятно ще взема болничен за цялата седмица
ж33

6.   Слагаш една хубава рокля и без много да му мислиш отиваш да се забавляваш.

7.   Не се излагай - Иди чисто гола, гарантирано ще те забележат и никога няма да те забравят! :)))