Споделена история от На работното място

Школа по български език
Здравейте!
В главата ми се върти идеята за отваряне на школа по български език. Имам нужното образование и знания, за да го направя, но ме притеснява намирането на клиентела. Ако вашите деца ходят на уроци, бихте ли ги преместили в друг образователен център, който е по-близо до вас? Какви са ви критериите за подобни услуги и бихте ли се доверили на млад, ентусиазиран човек да обучава вашето дете? Споделете, ако вие или вашите деца са посещавали подобни места, от какво са били възхитени или разочаровани. Всеки съвет или критика би бил полезен. Градът е Пловдив - има достатъчно образователни възможности и това ме разколебава да рискувам. Благодаря!

Коментари

1.   Аз никога не съм ходил на частни уроци по Български. Според мен главните клиенти ще са деца на които родителите ще искат децата им да имат 6-ци на матурата по Български.
Според мен школата ще е добра за чужденци които искат да придобият някакво ниво по Български и да се управят с езика в ежедневието.

2.   Такива школи под път и над път. Чудят се какви намаления и отстъпки да правят, за да привлекат клиентела. Няма значение разстоянието, а качеството на преподаване. Съмнявам се доволни от някоя школа родители да преместят детето си в друга, току-що отворила врати с несигурни подходи и оттам с несигурни успехи, колкото и близо да е тя.

3.   Можеш да включиш и онлайн уроци за българчета в чужбина.
Има из чужбините неделни бг училища основно, но не е достатъчно.
Моите деца говорят добре български, но писменият им е на средно ниво. "Веселото" е, че опитваха преди да си пишат с българчета в България и по някои форуми, но от "писмената" полиция ги отказаха/отвратиха напълно и отказват да продължават да развиват този език. И двамата са на мнение, че с трите езика, които доминират им стигат.
Много българчета в чужбина се сблъскват с подобни проблеми и просто отказват да комуникират или учат повече български език.
Важно е да уловиш психологическия момент и да си тактична, да им е интересно, да имат желание. Откажат ли, никой родител няма да ги принуждава, без това живеят навън и говорят друг/и езици.