Споделена история от На работното място

Има ли някой, който може смело да заяви, че си обича работата? Ако да, какво работите? Разкажете за плюсовете и минусите
Аз все още не съм в търсене на своето призвание и среда, ще съм благодарна да споделите. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Разбира се, че си обичам работата, даже двете работи!

Едната ми работа е държавна, правя анализи, няма да конкретизирам, но си свършвам задачите за точно 2-3 часа на ден. Работя концентрирано, не излизам за по кафенца и цигари и съответно като КПД ми се връзват перфектно нещата.

Втората работа ми е в строителството и е свързана с планиране, архитектура и логистика на строителни материали. Там също имам по 3-4 часа работа на ден, като повечето случаи и един от почивните дни.

Тоест работя 6 дни в седмицата по 6-7 часа дневно. Перфектно ми е. Пари си имам достатъчно, повечето българи забелязвам, че все не им стигат парите и си "мразят работата", защото не правят нещата с желание, имат ниско КПД и искат да вземат повече отколкото могат да дадат като продукт/услуга/КПФ

Тук разбира се, ще дойде поне 1 или 2ма коментиращи, които щели обясняват как решението и панацеята е всички да избягат в чужбина и последният да затвори вратата.

Не, решението и панацеята е да станеш наистина добър(специалист) в това, което правиш и след 4-5-6 години да видиш прогреса и резултата от труда си.

Само с "искам пари" и желание да взимат 3-4 хиляди лева с 6 месеца стаж няма как да стане.

В смисъл, желанията и позитивните мисли са безплатни, ама в реалния живот резултатите не идват лесно и бързо.

Т. Т.

2.   Учител по БЕЛ съм, и си обожавам работата. Бях тръгнала по друг път, но се осъзнах кое е моето. Преподавам на малките класове 5-7.

3.   Научи какъв е твоя талант, така ще знаеш каква работа можеш да работиш с лекота

4.   Да, аз съм от тези хора. Работя като мед. сестра, имам и свободно време. Имам и възможност да работя на две места, за сега е само едно. Работила съм в различни отделения, за съжаление в нашия град има една болница само.

5.   Аз си обичам работата. Беше ми хоби като дете, после ми стана професия. Плащат ми добре, само колегите идиоти ме ядосват от време на време, но това е неизбежно.

6.   Обичам си работата, журналист съм и обичам да изравям новини. Най-голямото удовлетворение е да съобщиш нещо пръв и другите да те препишат. Но заплатите ни много изостанаха напоследък и не знам…

7.   Не работя, засега мъжа ми ме издържа, но започва да ми харесва и не съм сигурен ще мога ли отново да работя след като усетих колко сладко е да лежиш по цял ден.

Един от многото.

8.   Аз! Е, признавам си имам нова работа и в момента ми е супер интересно и забавно. Стюардеса съм и още обожавам да летя. Предполагам, че ще ми омръзне, не заради летенето, а заради пътниците.

9.   Всички които пишат, че харесват работата си са лицемери... никой не е щастлив, че работи, единствено работата може да те удовлетворява, когато си превърнал хобито си в работа... иначе всичко друго е лицемерие

10.   Не, вече не харесвам работата си. Харесвах я допреди 5 години, но оттогава е огромен стрес.
Предприела съм действия за емиграция.