Споделена история от Други

Искам да се занимавам с благотворителност, но не знам къде и на кого да помагам
Не съм богата, нито с много свободно време, но много искам да съм полезна на този свят. Наистина обичам да помагам на хората, това ме зарежда с множо положителни емоции и енергия. Сякаш буквално се оцветява сивият ми живот. Не мога да го опиша с думи. Къса ми се сърцето, когато виждам бездомни хора и животни. Самата аз също много пъти съм била в нужда - гладна, самотна, отчаяна и уплашена. Не искам другите да страдат така.

Винаги съм мечтала да работя в армията, или полицията, но у нас всичко е пародия, да не говорим за 50те началника, които ще ми тровят живота. България няма нито армия, нито полиция. А и в тези среди трудно се влиза, още по-трудно се излиза. Не, благодаря, не е за мен.

Но да се върнем към същината на темата. Къде да потърся нуждаещи се, или да оставя свои координати? Разбира се, знам, че са стотици хиляди, ако не и милиони, ама не искам мошеници да злоупотребат с добрината и времето ми. Дори на един човек да успея да направя животът една идея по-добър, пак много ще се радвам.

Коментари

1.   Здравей, има доста доброволчески организации, които ходят с бусове и помагат на хората - носят им храни, дрехи, разни стари мебели непотребни. Потърси и ще намериш.

Ако пък искаш да участваш лично но нямаш време - просто давай стотинки, или още по-добре - 1 хляб с лютеница, на някой който рови в кофите.

Ровещи в кофите има в почти всеки български град за съжаление.. ще видиш такъв може би още днес или утре.

Успех.

2.   Хората, които наистина помагат или искат да помагат не питат у "сподели"...
Има достатъчно благотворителни организации, имат и адреси/телефони/емайли - можеш да се свържеш с тях ако искаш.
Също не си наясно каква помощ предлагаш--пари, дрехи, храна, компания, временен дом за животинки докато им намерят постоянно семейство, в болници, помощ за възрастни--пазаруване, почистване, компания? Почистване на паркове, градини, организация или участие в социални събития?
Хайде, почивай си и си помисли, ако наистина поискаш - ще знаеш и какво можеш да предложиш, съответно и къде.
Но недей да лицемерничиш тук.

3.   Грижи се за децата СИ.

4.   Може да даряваш, потърси точно с Влади в Инстаграм. Ако видиш някой нуждаещ се, също може да му помогнеш.

5.   Виж какви инициативи има по този въпрос в православната църква. Към някои православни храмове има организирани братства, които извършват такава дейност - да помагат на нуждаещи се хора. Включи се към такава.

Ти също, според силите си помагай и на бездомните и нуждаещи се хора, които срещаш в живота си! Аз така правя и съвестта ми е спокойна.

6.   Здравей,

Можеш да осиновиш дете. Аз мисля да го направя някой ден, когато моите 2 пораснат, защото сега ще ми е теудно с 3 а и тези осиновените са много проблемни и трябва много време и внимание да им се отделя. Но няма нищонпо благородно от това да дариш любов и да покажеш какво е семейство на едно самотно дете.

С пари и дрехи съм помагала, но това е временна помощ, защото самите хора не умеят да управляват живота си. Повечето бедни хора са такива от бачина си на мислене и мързела си.

Вчера например дадох някаква не малка сума за зюмбюли на едно дете, което продаваше на улицата. После разбрах, че са организирана мафия за просия.

Един приятел пък ми разказа, как е неговия квартал имало някаква баба, която падала на земята и викала за помощ и като дойдеш да помогнеш ти забива игла в ръката.

Уличните котки пък, които много хора спасяват и които и аз съм спасявала уж, всъщност си обичат да си живеят на свобода и при първото разгонване бягат пак на улицата.

Да не говорим, че хората, които хранят с хляб животните реално им докарват здравословни проблеми, докато си мислят, че им помагат.

За това трябва много да се внимава като се помага. За мен на този етап най-добрата помощ която мога да направя за обществото е да отгледам и възпитам двама достойни българина, да ги образовам и да допринеса по този начин за развитието ни като държава и общество. Отделно се старая да давам добър пример на хората около мен (защото копират всичко) като поведение и отношение към другите.

Разбирам те много добре, че искаш да даваш и да си полезна, това е закодирано в нас жените. Не случайно точно ние сме тези, които дават живота и учат на любов децата. Това е нашата най-голяма мисия. Предполагам нямаш деца и за това толкова ти се е изострило чувството да даваш.

7.   timeheroes.org

TimeHeroes е най-голямата платформа за доброволчество в България.