Споделена история от На работното място

Какво мислите за работещите 9 до 6?
Например тези в офис. Смятате ли тези хора за скучни? Смятате ли, че са загърбили детските си мечти за да работят такива скучни и сухарски неща?

Коментари

1.   Какво да мисля, нормални хора са това, 90% работят от 9 до 6 и няма как иначе, защото икономиката ще рухне, ако всички са шапка на тояга и работят малко.

Всеки иска да е предприемач и да не работи много, както има и наплив към комерсиалните професии - маникюри, инфлуенсъри, ютубъри, обаче и там не всеки се класира.

Абе с две думи всеки иска и на работата лекото и на баницата мекото, но няма как, не е устроен така светът

Т. Т.

2.   Ох, ето го още един "излязал от матрицата", събуден andrew tate тип.. Пич, ако всички бяхме бизнесмени, кой щеше да допринася реално за нещо? Света, цялата икономика се крепи на работещите. Аз работя в офис от 9 до 6 и гаранция, че изкарвам поне 4 пъти повече от теб. И си ми е много добре така, харесвам си работата, интересна ми е, имам си спокойствие, сигурен доход всеки месец, а не 24/7 да мисля за хилядите проблеми и глупости, които могат да възникнат в един бизнес.

3.   Като работеща в офис ще ти кажа че изобщо не е скучно. По цял ден с колежките се забавляваме докато комуникираме с клиенти. Имаме си редовни почивки - през 45мин излизаме за кафе и цигарки. Поръчваме си храна, пием си винце, слушаме си всякаква музика, даже хора сме играли когато не е имало толкова работа ;D Управителката ни е супер забавна и ни разказва истории, клюкарим си мъжете и им се смеем и денят минава неусетно. След работа редовно ходим на пиано бар или ресторант. Организираме си тиймбилдинги и банлети. Някой много те е излъгал. Или просто завиждаш.
ж, 27

4.   Предполагам, залагат нас сигурността.
"Сигурна" работа, на непроменящо се работно време, уикендкте почиват, национални празници също, отпуската се знае кога, даже обикновено планирана за къде.
Не мисля, че всички са загърби ли мечтите си, някои са искали и искат точно това.
Имма такива познати, добре си им е. Понякога мрънка, че искат повече свободно време или някоя импулсивна случка/пътуване/лудост, но не правят нищо в тази посока. Дори и уикендите обикновено си стоят в градовете, евентуално кино/театър/ бар/ресторант и така до следващата работна седмица.
За мен като страничен наблюдател е скучен и сух живот, но за тях явно не е.
Не бих могла например да бъда във връзка с такъв човек, но това не значи, че не мога да имам такива приятели.

5.   Смятам точно обратното. Добре са си, знаят си работното време, почивни дни, отпуски и т. н., заплатата си върви, имат време за семействата си и си планират добре свободното време. Няма скука. Е, сигурно има изключения, но пък винаги има избор къде и какво да работиш.

6.   Не. Денонощието е 24 часа.
8 часа работа 2 часа пътуване/обедна почивка 8 часа сън 2 часа рутини = 20 часа си зает
Имаш 4 часа всеки делничен ден да си следваш мечтите и да се развиваш. И уикенда също.

Преди малко ми излезе Невена Цонева във ФБ с такова твърдение - как тя щяла да се ограничи да работи такава работа, нямала свобода. Ами всички сме различни - на мен работата от 9 до 18 ч в офис ми харесва, не мога да приема всеки ден да обикалям страната и по нощите да забавлявам пияни и дрогирани.
Тъй че не не възприемам така хората. За някои може да е просто убиване на време, но за други самата им работа го изисква и това е призванието им.

7.   А кое е готино? Да си инфлуенсър и да те дават по телевизията като онзи непрокопсаник и менте доктор Наум Шопов. А и да рекламираш вафли Боровец. Такива паразити ли са ти идеалът за хубав живот? Продуктивните хора работят, градят кариера/бизнес и си гледат семействата. Не се оставяй Инстаграм да те баламосва.

8.   Работата е начин да изкараш пари, нищо повече.

9.   Аз работят от 8 до 5. То почти целия ти ден отива в работа. Не мисля, че хората работещи по това време сме скучни понеже имамер различни занимания и хобита след работно време.

10.   Както го говориш, все едно са малцинство, а това са 95% от хората. Не може всички да сме инфлуенсъри и ютюбъри (иначе казано безработни), да не допринасяме с нищо на обществото и икономиката, но да ни падат пари от нищото.

11.   9 е къде време и енергия за хобита? ! Аз събота и неделя едвам мога да си свърша къшната работа, какво остава за хобита и забавления. През останалото време дремя пред телевизора, защото психически съм рухнал от пет работни дни. Вечер в делничен ден е абсурд за хобита - капвам след работа. И наистина няма свобода, но има тормоз. Офисите са токсични работни места.

12.   Аз съм човек сбъднал детската си мечтата за професия и работя от 10-11 ч сутринта до към 9-10 ч вечерта, понякога през почивните дни и по празниците. Прибирам се и нас след 23 часа, ям, стоя пред компа до към 2 часа след полунощ и лягам. На сутринта ставам към 8 и тичам около 6 км до работа, където си взимам душ и работният ми ден започва. Но тъй като ми е приятно, почетни не я усещам и реално нямам работен ден. Обиколил съм доста места по света, но само в рамките на командировки. За последно съм ходил някъде с единствената идея да почивам, преди около 15-тина години. Живея сам, няма жена или деца. Така мога да изкарам до самия край. Та мисълта ми е че всеки сам си избира професията и нещо което изглежда сухарско и скучно за едни, е приятно за други. Ако не ти изнася, сменяш професията. За да си сбъднеш мечтите трябва здраво бачкане и късмет и понякога работен ден от 9 до 6 не стига.

13.   Нямате си и представа на колко много места се работи малко повече от 8 часа. Уикенда да почиваш? Това си е нормален живот! В малки населени места винаги съм работил по 10-13 часа на ден, като уикендите е малко по-малко - 8-9 нали, защото все пак е събота или неделя. Ааа, и осигуряването на минимална:)

14.   Аз работя в офис. Имам всякакви колеги - скучни, забавни, затворени, необщителни, умни, глупави, пияници, купонджии, развейпрах, скатавки, красиви, грозни, дебели, стройни, здравословни маниаци, хора с хобита и хора без, хора с амбиции и хора без... В голям колектив, избора е голям.
Работата в офис има недостатъци и предимства. Предимството е че не мислиш за бизнеса, а само за задачите които ти поставят. Това ти оставя свободно място за други размисли и спиш нощем спокойно. Недостатък е че трябва да се съобразяваш с шефове и техните прищевки и разбирания.
Свободните професии имат огромен недостатък, за който хората нямащи опит не се замислят. Всичко е на твоята глава. Утре дали ще имаш работа или не, приходите, разходите, клиентите и т. н са на твоята глава. Често за да се постигнат желаните резултати се работи по 12 часа на ден, включително и през почивните дни, че и по време на почивките. Бизнеса е винаги с теб. Заключен си към него. Нямаш време да се порадваш на живота. Бляскавата страна е само една малка част от всичко. Какво се демонстрира по социалните мрежи е заблуда.
Рядко са хората които изкарват пари с малко усилия. И често в някакъв момент ги губят, щото не могат да ги оценят.
Ти си избираш какъв да бъдеш. В някакъв смисъл работата от 9 до 5 ти дава доста повече свобода, в добавка към социална среда и дорълнителни екстри.

15.   Работното време на един човек не значи, че е загърбил мечтите си. Нито себе си.
В 20-е си години работих в една фирма, колективът ни общо беше от 30-ина човека, но в моят отдел бяхме десетина. Работата ни беше на най-ниското ниво в йерархията, не е като да сме били некви кой знае какви. Бяхме на възраст между 20 и 30 години общо взето всички. И редовно имахме приятелски сбирки. Понякога дори шефът е носил пиенето и мезето директно в офиса, приключваме си работа в 19ч. (ние бяхме от 10 до 19), сядаме на софрата, пускаме музиката и се веселим яко. Ходили сме по заведения, но по-често се отбивахме на една бензиностанция точно до офиса за по бира след работа. Рождени, именни дни винаги заедно си ги празнувахме. Организирахме си почивки за уикенда, наемайки някоя вила на 100-200 километра от града. Много приятно беше, изключително приятни години.
И да, в действителност работата в тази фирма НЕ ми беше мечта по никакъв начин. Но като започнах там много ми хареса. То заради колектива, де, но и работата не беше зле. Беше динамична, малко като безплатен фитнес. Но с шеги и закачки часовете минаваха бързо и неусетно и не тежеше.
Не бяхме скучни. Всеки си имаше своите интереси и своите хобита извън работа. Някои учиха, други бяха завършили, трети не си падаха по образованието.

Сега работя без твърди работно време, с опция да си работя и от вкъщи. Имам пълна свобода на действие. Колегите ми са на същото дередже. Но това не значи че са някакви интересни хора в действителност. Малко са тези, с които ми е драго да изпия едно кафе, още по-малко тези, с които ми е драго да изпия по една бира, а минимално - тези, с които бих изкарала повече от два часа извън работна среда.

16.   Аз лично изобщо не мога да си представя как човек може да живее на такава работа и съм страшно благодарен за професията си и висшето си образование, тъй като ми осигуряват свободата и спокойствието, което всеки заслужава. В днешно време всеки тръгнал с бизнес, финанси, икономика и всякокви подобни бльовочи да се занимава.. на каквато и позиция да си, тези професии те превръщат в поредния посредствен офис планктон забит в сивото ежедневие и рутината.. търсете си професия с експертиза. Така винаги ще сте ценени, а няма да сте просто едно от многото сиви зъбни колела в машината.

17.   14 аз съм човек на изкуството, който за съжаление учи икономика и сега съм офис гайка.

18.   16 ако не е тайна какво си следвал?

19.   И ако имаш дете, да те питам как ще го взимаш в 18 часа???

20.   Години наред бях от 9 до 6 ири от 8 до 5, т. е. все в някой офис и накрая ми писна и си последвах детската мечта. Сега работя на много странни графици, от 3 сутринта до 13, или от 18 до 2 сутринта... понякога на 1 януари, в неделя, но пък почивам в сряда... и изобщо е много по-забавно от висенето на компютър по 8-9 часа, но ако си родител на малко дете, май от 8 до 5 е най-доброто.

21.   До 20 каква професия е това? Звучи интересно.

22.   Не знам защо се шири схващането, че да имаш собствен бизнес значи непременно, че работиш малко, и то когато ти е кеф и печелиш много. Собственият бизнес значи, че сам си си шеф и като такъв бачкаш доста повече от 8 часа.
А и нека не се лъжем, не може всички да са предприемачи, все трябва да има и служители. Работата с работно време си има предимства: сигурна заплата, регламентирани почивки, отпуски и болнични, удобство за гледане на деца. За някого може да е скучно, в такъв случай е напълно свободен да си бачка каквото и когато му е кеф.

23.   До 21. Стюардеса съм, но както казах има си и минусите. Натоварването е голямо, а и отделно понякога работиш на Коледа или на Нова година, т. е. всички празнуват, а ти си на работа.
От 20

24.   Милите те, колко им било забавно в офиса и колко много изкарвали!
Само че не навсякъде е така, много работни места са при ужасни условия и невинаги е толкова лесно и просто да напуснеш.