Споделена история от Тинейджърски

Баща ми ми взе телефона
Здравейте, аз съм момиче на 15 години. Ще се опитам да опиша историята си възможно най-кратко.
Стана така, че едно момче, което доскоро ми се подиграваше, преди няколко дни ми писа, че ме харесва и започна да ми иска 18+ снимки, аз му пратих две - на едната бях по бански, а на другата - по сутиен. Тази вечер признах на баща ми за това, а той ми взе телефона, за който цяло лято събирах пари и сама си купих и ми каза, че още не съм дорасла да имам телефон. Правих какви ли не опити да си го върна, като дори се стигна дотам да се моля пред иконата вкъщи. Баща ми обаче отказа да ми върне телефона и заяви, че не му пука за мен. Как да си върна телефона и как да се сдобря с баща ми? Само не казвайте „говори с него“, защото това не помага и положението става още по-лошо!

Коментари

1.   Това ти е НАЙ-малкия проблем, че баща ти, ти е взел телефона! По-големият проблем е, че си пращала голи снимки. Имаш ли си на представа какво може да се случи с тези снимки? Може да ги покаже на приятели, не може, а ще! Може дори в сайтове 18 да ти ги качи мислила ли си за това? Това може да ти преобърне целият ти живот, а си само на 15 години. Въпреки, че се чувстваш много голяма. Баща ти ПРАВИЛНО е постъпил с теб. Иска да те защити. И Опитай да накараш момчето да изтрие тези снимки.... че лошо ти се пише.

2.   Напълно прав е баща ти. Прекалено си малка да пращаш такива снимки на когото и да е. Сега ще си търпиш последствията.

3.   Ако аз ти бях баща, щях хубаво да ти нашаря задника. Какви са тия глупости? На 15 години ще ми праща голи снимки! Стой си сега без телефон! Тъкмно ще си помислиш малко преди да ми к**вееш на тези години.

4.   Момче, което те харесва да ти иска голи снимки още в началото преди да сте си станали близки и т. н. според мен е голям red flag. И да знаеш когато някой ти иска такива снимки винаги имай едно наум че може да попаднат в интернет.
А за проблема с баща ти. Ще трябва да ти кажа"говори с него", защото или ще трябва да говориш с него или ще трябва някак да отмъкнеш телефона, което вероятно не е възможно. Според мен той иска да знае че може да ти има доверие и че си достатъчно отговорна. Обясни му че разбираш грешката си и затова няма да я повториш. Късмет!

5.   Баща ти да ти обърше два шамара (даже са ти малко) и да ти даде Нокиа с копчета. Ти момиче на повикване ли ще ставаш?

6.   Телефона си е твой, щом си събирала пари да си го купиш, поведението му не е правилно.

8.   Кажи му че е прав и се са образи с решението му! Това да е на твоето не винаги е най доброто за теб остави да е на неговото все пак той ти е баща и със сигурност е по голям от тебе не само физически.

9.   Като гледам му пука, никой баща не иска к*рва за дъщеря, много тежко си го обидила и е прав. Информацията в интернет почти никога не се губи, не знаеш колко пъти могат да се окажат препратени въпросните снимки. Най-вероятно си събрала парите, които ти дават родителите ти, а не си работила тъй като си на 15, пък и щом за едно лято за смартфон си събрала сигурно не ти дават малко.

10.   Извинявай, ама за пореден път се убеждавам колко ви е акъла на 90% от вас, най-малкото, че момче, което те обижда, после ще ти казва, че те харесва, ще ти търси голи снимки и ти ще му изпратиш, надявайки се, че ще изглеждаш много готина и няма да си по-назад от другите.. а да ти е хрумвало като е такъв олигофрен защо иска такива снимки, и въобще дали можеш да имаш доверие на такива хора?
.. толкова жалки истории в тоя свят, че повече не знам дали има накъде..
Повярвай ми, телефона ще ти бъде най-малкия проблем, ако разбира се все пак историята не е измислена..

11.   Ти не си се снимала гола, това е важно. Снимки по бански има всяка във фейса. Баща ти не е реагирал правилно, по- скоро е трябвало да поговори с теб. Аз също съм си правила снимки само с лепенки, да не се вижда излишно, когато съм била на тези години. Изчакай ще ти го върне.

12.   Ей, много сте ми смешни, когато кажете сам/а си събрах пари за... Откъде ги събрах те? От улицата? по дърветата?
Най-вероятно някой ви ги е дал. Най-вероятно родителите или близките, баба, дядо.
Ако бях на мястото на баща ти, телефон, а и много други неща нямаше да видиш, докато не пораснеш достатъчно.

13.   Прав е бащата ти, че не си дорасла за телефона, има предвид как да ползваш и как да се предпазиш в Интернет пространството.
Щом човек, който до вчера ти се е подигравал, а после ти иска голи снимки и ти откликваш щастлива на мига, без да се замислиш за причината да ти иска тези снимки и последствията--определено не си дорасла.
Предполагам баща ти по чатовете ви ще го намери да го посъветва... Или ще предостави на полицията за да го посъветват по законен начин.
Баща ти е отговорен родител, а ти капризна тийнеджърка, оплетена в хормоните и желанието за валидация дори от простаци.
Ако ти самата не се уважаваш, никой няма да те уважава.
Баща ти те е предпаазил към момента, но няма да е вечно около полата ти и да те пази.

Ж

14.   Много хора те нахраниха, но аз няма, защото ти вече си си осъзнала грешката. Ами според мен баща ти правилно се е ядосал, защото за един баща няма по-голям ужас от това дъщеря му да се праща гола (особено ако е непълнолетна) на Сульо и Пульо. За телефона - нищо, че ти си го платила, той ти е баща, а и си непълнолетна, така че е негово право. Но ако можеш да си използваш лаптопа /таблета, не виждам никакъв проблем.

17.   Много глупаво си постъпила. Първо пращаш полуголи снимки на някакъв тип, а после на всичкото отгоре го казваш на баща си. Каква очакваше да му бъде реакцията? Да ти каже "браво дъще, дръж се като кур*а от малка"? Естествено че се е ядосал и ти е взел телефона.

На първо място, важно е да знаеш че не бива да пращаш компрометиращи снимки просто така. Ок, днес това е много разпространено, но трябва да внимаваш на кого ги пращаш. Знаеш ли, че много момчета ги споделят с приятели чрез viber или whatsapp и ти си мислиш че те е видял един, а то целия квартал се е нагледал на циците ти и на други работи?
По-добре такъв вид материал да се изпраща само ако сте гаджета. Все пак е по-малко вероятно един мъж да вземе да показва голите снимки на приятелката му на други мъже. Но ако не сте никакви, твърде вероятно е въпросното момче да събира такива снимки от различни момичета и после да ги препраща на своите познати за да се изчака.

Второ, трябва да си наясно че щом веднъж една снимка попадне в нета, губиш контрол над нея и едва ли някога ще може да бъде изтрита. Ти я пращаш на един, той на втори, а втория реши да я качи в някоя социална мрежа и т. н. Няма как да разбереш кой разполага с нея. От тази гледна точка трябва много да се внимава и ако пращаш голи снимки, да не ти се вижда лицето и да не се разпознава че си ти (пиърсинги, татуси и белези се трият преди да се изпрати).

Сега просто трябва да чакаш на баща ти да му мине гнева и да ти върне телефона

18.   Като твоя връстничка, няма да те съдя, обаче това е малко прекалено. Момичета, стегнете се, не може да сте толкова наивни! Винаги има опция "не", не може да се снимаш полугола за човек, който до преди малко ти се е подигравал, обаче, разбираш ли, почнал да те харесва. Няма значение, станалото-станало. Кажи на баща си, че в 21ви век без телефон... няма как. Все пак може да стане нещо и да ти потрябва спешно. Разбери се с него нещо от сорта, че ще си изтриеш инстаграма примерно и че ще си използваш телефона само за разговори. НО вместо да си триеш социалките, ще избереш коя ти е най-важна - да кажем инста. И всеки ден на даскало или когато си извън вкъщи, ще си качваш инста и ще го използваш (не е толкова досадно и се свиква). Внимавай да не те хване. Когато баща ти е у вас трябва да си триеш социалната мрежа - случайно да не реши да те проверява. След 3-4 месеца(ще минат неусетно) той просто ще забрави. Но през тези 3-4 месеци не трябва да допускаш никакви издънки, защото може да стане по-лошо. Между другото аз бях така с тикток и накрая разбрах, че ми е по-добре без него. Твоят случай, разбира се е по-зле. Надявам се да съм ти помогнала. Успех!

19.   Прав е човекът, защото утре като нищо това келешче може да ти разпространи снимките по порно сайтове без твое съгласие и да те вкара в някоя беля или да те направи в училище за смях! Изобщо ли не помисли за това? Стой сега известно време без смартфон та да ти дойде акълът в главата!

20.   9, проституирала е, за да събере пари за телефон.

21.   От авторката - баща ми ми върна телефона след като разбра, че съм си научила урока и аз обещах на всички включително и на себе си, че никога повече няма да правя такива неща. А относно това момче, на което пратих снимките - училищните власти разбраха това и го преместиха в друго училище, защото се оказа, че има и предишни провинения. Аз също бях наказана, но с минималното наказание (устна забележка) и разбрах, че няма опасност снимките да бъдат разпространени в интернет (например в порносайтове и/или порногрупи в телеграм), защото момчето изтри снимките от всякъде пред всички включително и пред мен.

22.   21, това, че УЖ е изтрил "всичко" пред всички вас не е гаранция, че пак не ги е забутал в някоя тайна папка, за която никой не знае, и още да си пази резервни копия на снимките в нея. Това е същото като при митниците, когато преминаваш границата - те ти пребъркват всичките джобове и установяват, че привидно си чист и те пускат, без да подозират за тайния джоб, който си прешил под другия джоб, и в който си скрил дрогата. :)

23.   Грешка-човешка! Дано си, си научила урока, и да не се занимаваш с момчета/ мъже които искат такива неща от теб! Такива хора не са добри намерение. Желая ти успех, и умната..