Споделена история от На работното място

Защо да избера фирма за почистване?
Здравейте на всички! Поради работата ми и проблеми там трябва да прекъсна. Разглеждам опции за отваряне на фирма за почистване в голям наш град. Изненадващо за мен това, което ми се струва по-голяма конкуренция не са други фирми, а по-скоро хората работещи на черно.

Доста често из интернет срещам "имам жена, която чисти 120кв. м. апартамент за 60лв и съм много доволна. Излизва всичко. "

Честно казано няма как да се боря с подобна цена. Доста от тях предлагат и безплатно сгъване на дрехи, съдове и прочие и прочие. Наблюдавайки цени на други фирми за абонаментно почистване те са около 1. 50 до 2лв на кв. м, което би означавало от 180 до 240лв за абонаментно почистване на 120 кв. м. апаратамент.

Та, исках да ви попитам защо бихте избрали професионална фирма за почистване? Казвам професионална, защото имам опит, оборудването и материалите са също професионални. Какво е това нещо, което би ви накарало да платите двойна цена, ако не и повече над тази цената на тази жена?

Приемам препоръки и критики и общо взето всичко.
Поздрави!

Коментари

1.   Не мога да си позволя да ми чистят, колкото мога, толкова. Всеки избира по- евтиното. Пък и жената си подпомага бюджета, едва ли всеки ден чисти, може и на много места да ходи.

2.   Когато повикам професионалист, ще очаквам работата да е свършена перфектно. Голяма част от тези на свободна практика не се стараят, гледат да замажат проблема и им липсват специализираните обучения, които се организират от уважаващите себе си фирми. Докато в другия случай контролът е по-висок, спазват се изисквания и обикновено се сключва договор.

3.   Живия в чужбина, където това е сериозен бизнес, просто си прави фирмата и действай, като не обръщаш внимание ва останалото, ще си намериш клиенти. Това си е цяла наука, шефовете на такива хора, ходят на обучения, изпити и имат клиенти, ти ако почтеш с това мислене бизнес няма да направиш.

4.   Предполагам ко включваш от те, и машини на водна пара (не знам как се казват) за почистване на дивани, дюшецк, еко продукти, вкл. почистване и на стъкла- може да се говори за двойно плащане.
Струват ми се обидно малко за жената, която чисти за 60 лв за 120 кв жилище.
В чужбина се плаща на час, не знам защо в Бг на кв. м, не знам кой вариант е по-добър.
Но тук (Испания) не мърдат и пръста за по-малко от мин. 10 Евро на час ако е малко жилище без деца. Това на черно. Обикновено работят за 15 Евро на час.
А професионалните тръгват от 30 Евро нагоре за час.

5.   Избирала съм професионални фирми, защото:
1. Сключва се договор, в който е вписано това, което е важно и за двете страни.
2. Имам по-голяма сигурност, че няма да бъда ограбена. В повечето случаи мога да им отворя вратата, да уточним детайлите и да си изляза на кафе, докато си свършат работата без да се страхувам за покъщнината си.
3. Би трябвало да осигуряват по-добро качество спрямо човека, работещ на черно.

Всеки гледа да намери възможно най-евтиния вариант. Но умните хора не гледат само цената.
Няма да забравя веднъж майка ми извикала някаква жена от ОЛХ за почистване на дивана и матраците с рейнбоу. Платила някаква скромна сума. Жената наистина изкарала 2-3 часа в апартамента. Ама аз отидох буквално след няколко часа и мога да се закълна, че нямаше съществена разлика с предното ми посещение и не бих предположила, че е било чистено "професионално".
А аз викам фирми за основно почистване 2-3 пъти годишно. И определено си личи, че са наминали още като си пред вратата, защото са "облизали" дори и нея.

6.   От автора: Благодаря ви много за активността. Ще започна с фирмата и ще видя какво ще се получи.

Можете ли да предложете неща, които би ви се искало да получите от фирма за почистване. Неща, които биха ви липсват при сегашните такива? Основните ми плюсове са лесната резервационна система, която позволява запазване онлайн, както и камера, която записва всяко действие на хигиениста, така че клиентът да бъде спокоен.

Поздави!

7.   Автор(к)е, добре е да включиш и емоционални детайли, които освен, че са приятни, оставят един позитивен спомен у клиента и ангажира вниманието.
Ще споделят с приятели, ще похвалят на първо място разбира се професионализма и добре свършената работа, но и детайла.
Например красив плик с картичка "благодарим, че ни се доверихте" и примерно ароматно стикерче с логото на фирмата, който да се оставя след свършената работа.
Може да включиш и някаква система за абонатите--примерно на всеки трети месец - ароматизатор, подарък от фирмата. Ако купуваш на едро и пресипваш в собствени шишенца, със стикер на фирмата пак с твой надпис някакъв, още по-добре.
Ако качеството (апарати/препарати/хора) ти е ок и те притеснява само цената, качвай в детайла към клиента.

8.   4, плаща се за свършена работа, а не на час, за да не може някой да си клати краката няколко часа, без да изчисти като хората. Аз плащам Х пари, той ако иска и цял ден да се мотае.

9.   Много малко физически лица биха извикали фирма, когато има на разположение разни лели на 1/3 цена.

ОБАЧЕ, канцеларии, хора с фирми, които си приспадат разходите, параноици, чужденци... те са ти клиентелата.

Едно от първите неща, които трябва да им покажеш на тези е ЗАСТРАХОВКА, че имаш. Може да помислиш и за лични камери.

10.   Авторе, това с камерата е страхотно. Не би ми хрумнало даже.

Само една от фирмите, които ползвам, предлага услугата да махат и връщат после вещите от шкафовете. Повечето искат да са махнати предварително или не чистят вътре. При основно почистване смятам че това трябва да се предлага като опция, защото иначе се ангажира собственика не малко време. Лично аз предпочитам да си платя да го свърши някой от фирмата.

Почистване на книги и други предмети, които стоят "на отворено". Не съм срещнала фирма, която да го предлага, така че поне веднъж годишно аз трябва да се заеме да чистя книгите си от прах. Ако мога да доплатя да ми го свършат, ще го направя. Нямам много неща, които да хващат прах по рафтове, но се сещам, че има хора, които държат такива предмети и би било хубаво, ако и те се забършат. Тук можеш да си позволиш сравнително висока цена, защото коства време.

Не се сещам за друго, което да ми е липсвало.

11.   Н 8, тук (Испания) по-честит вариант е на час- примерно за 3 часа около 50 Евро. Предварително си казват какво трябва да бъде свършено за това време. Ако не си свърши добре работата, рискува не само същите, а и други да не я наемат.
А за основно чистене е на предварителна цена и не ги интерисува времето, стига да е същият ден. Примерно 100 - 150 Евро за ателие около 30 кв. м Цената зависи също дали е след ремонт, тогава е по-скъпо.

12.   Ще се доверя на лелята, защото аз ще избера препаратите, ще мога да искам да чисти много неща, които фирмите не предлагат. Примерно никоя фирма не предлага жена която да ми помогне с подредбата на гардероб и и шкафове, да извадя всичката посуда да я измие и пак да подреди, или да подреди гардероба. Повиках си жена да разтребим тавана и мазето на къщата в село, да изхвърлим доста ненужни вещи, поиска ми 80 лв за деня, закарах и я върнах с мой превоз такова нещо фирмите не предлагат.

13.   Професионална избират офисите и по-богатите хора. Ти не може да искаш семейство с две деца и по 1200 заплатада плащат на фирма, няма как. Това, което ти е нужно е да се почерпиш от опита на Бачорски, има много интервюта с него и разкази за преуспяващата му фирма. Смятам, че покриват много офиси и магазини в МОЛове.