Споделена история от На работното място

Прецакан от колеги
Честно казано се чудех какво точно заглавие да сложа, не е точно да съм бил прецакан, но можеше и по-добре да се отнесат към мен.

Нов съм на работа, 2ри месец ми е. Навлизам бързо, ако съм имал грешки е било от незнание; а не от мърлявост или отбиване на номера. Та, трябваше да се предаде единият касов апарат на човек от фирмата, когато бях сам на работа. Досега не съм го правил, но не е и нещо сложно, напротив. Пристига момчето, което разбира се винаги бърза и все трябва да го увещаваш сума ти време да изчака минута-две. :) Търся аз документа на апарата, те са в 2 в обекта, но чисто и просто не мога да разбера кой за кое у-во е и му предлагам да ги вземе и 2-та, при което той най-спокойно ми извършва "Ми аз 2рия да няма да си го нося в нас"... :) В крайна сметка не взе апарата, за което колегата почна да ме храни какъв съм бил глупав (не ми го каза директно, но това имаше предвид) как не съм се сетил да видя серийния номер под касовия апарат и да открия неговия документ..
Рекох си "Как да е, минала работа, вече ще знам поне", само че колегата не мисли така и оттогава ми е повторил няколко пъти как не съм се бил сетил, било близко до ума и дори човек, който никога не го е правил щял да се сети.. :)

Не смятам да ме правят още много дълго време на глупак, ако се продължи с тези "тънки" намеци директно си напускам.
Питането ми е да чакам ли да се пооталожат нещата и да си продължавам, или още сега да тръгвам?

Коментари

1.   Отстрани изглежда точно както колегата ти го е казал, не е ясно защо го е казал няколко пъти. Ще трябва да гледаш на критиката като нещо градивно, все може да се научи човек да мисли бързо и логично, ако иска. Чак пък да напускаш за такава дреболия ми се струва крайно, не приемай лично коментарите, все да бягаш не е решение.

2.   Само заради бъзиците на колегата ли? Когато работиш с колеги винаги ще има бъзици, ако не с теб с друг ще се шегуват, но майтапите са факт.
Ако толкова те нарянява, кажи му някъде насаме да спре и че не ти е приятно, и ако се наложи ще се разделиш с работата заради неговите шеги, вероятно ще те разбере, че не търпиш на бъзик и ще спре.

3.   Дишай дълбоко в такива случаи... Ще има още много, винаги и навсякъде. Много стар работник съм. С доволно опит и знания. Тия дни шефчето ме направи "бъз и коприва", за едни мои пропуски, следствие на недоразумение. Не, че и аз не се бях набрал да се чупя, но в крайна сметка го преглътнах и този път. За сега не съжалявам. Работата ми е добре платена и даже едва ли ще намеря подобна и за половината пари. Гадно е, но... такива са времената.

4.   На всякъде има такива. Ако се засягаш от такива работи, няма да успееш никъде да се задържиш.

5.   Можеш да търсиш нова работа, пък каквото се случи.

6.   Започнах работа в една фирма като подръжка, колегите ми топ селинджъри топ тъпани. Правихме ремонт на една голяма машина и аз помагам квото мога. Накрая тия завиха едни болтове и маркучи който трябва да се стегнат, те не ги стегнали и протече масло за 500 лв отиде на вятъра. Единия тъпан почна да ме обвинява за кво не съм ги бил стегнал как така ме назначили, всякви простоти. Аз не му мълчах и му обясних че той и дружката му ги завиваха и да си гледа работата не да си измива ръцете. Обаче след тва станах черната овца на екипа. Накрая се стигна до там че единия от тия двамата който е пред пенсия дребосък 1. 50м реши да ме заплаши че щял да ми начупи мутрата! При което ми стана смешно аз съм 1. 80 110кг. Само го попитах ти сериозен ли си ела се пробвай и се обърна и замина. Честно казано не ми се работи в този екип и се оглеждам за друга работа. Към автора разбирам те напълно, проблема е че глупаците са навсякъде и чисто човешки/колегиални от отношения не може да се намерят.

7.   Що за реакция? Дори и майтап да е. Това не е критика, която се приема просто ей така, защото е на лично ниво. И изпбщо каква е тая критика, която някой ти казва, че си глупак? Какво да научи човека от това? Какви ползи му носи.
За съжаление като чета, явно често е така. Съвет: Запомнете как сте е почувствали като са се държали така с вас и не го правете с хората, на които вие сте ментори. В един момент надявам се, че това ще се промени.