Споделена история от На работното място

Моята наивност към колега и разочарованието ми от него
Здравейте!
Винаги съм смятал, че с колегите е възможно да бъдем и приятели, особено когато ги виждам и в извънработно време. Особено ако споделяте една стая. Но останах разочарован от един от тях. Може би поради наивност и прекалена доверчивост си изпатих жестоко. Познавам го от около от два месеца, но ми се видя готин, бяхме съквартиранти, имахме си приказката дето се вика, но до момента в който осъзнах че се държал подло с мен.

1. Бях споделил с него, че имам една позната на която дължа извинение, за мое поведение което не беше правилно, и за което нямах смелост да се извиня. В продължение на седмица той психически ме настройваше, като ме казваше че тя ще ми е обидена, ако не и пиша, като ме увери че той може да свърши това вместо мен. Накрая се принудих и му дадох телефона си да и пише, но за мое учудване той изопачи думите ми, като й писа че я харесвам, постоянно мисля за нея и искам нещо повече. Проблемът е че въпросната позната е омъжена и има дете, за което го бях предупредил, но той ни най-малко не се стресна от този факт. Изпаднах в шок какво е писал и направо не знам как ще реагира момичето ако се срещнем очи и очи. Сигурно тя вече ме презира, а надявам се да не са разбрали мъжа й и роднините й.

2. Същия отиде да се оплаче на шефа, че хъркам( и други работи, за които вероятно имам вина), да ме преместят в друга стая за обитаване. Аз така или иначе самия имах желание да се преместя, но да ми каже като мъж щяхме да се разберем, а не да доносничи пред началниците.

3. Имах бас със въпросния колега, който аз загубих. Трябваше да го черпя на заведение, което той посочи. Нямаше проблем да платя, исках просто да излезем да си прекараме добре, но той се отметна в последния момент и каза че го отлагаме за друг път/неопределен момент/.
Неприятно ми стана и осъзнах че през цялото време той се подигравал с мен, аз го приемах като приятел дори може би брат, но той ми се изплю в лицето. Страшно е да имаш доверие към някого и той да злоупотреби по този долен начин.

Коментари

1.   Наистина си бил наивен. Искал си да бъдеш приятел с колега и си действал все едно, че сте такива по презумция, а не след като си го изпитал. Твоят колега го е забелязал и се е възползвал. Наклеветил те е пред твоята позната, пред шефовете ти, обидил те е.

Всичко това се прави съвсем целенасочено. Този човек се стреми да настрои хората срещу теб, да понижи самочувствието ти. Всичко това се прави с крайната цел той да докаже, че е нещо повече от теб и заслужава да бъде повишен или поне оставен на работа, а ти да бъдеш уволнен. Виждал съм го навсякъде по всички колективи.

Може би вече си компрометиран на това работно място. Прецени дали да не го смениш. Занапред не бъде толкова доверчиш и не споделяй много. Във всеки случай не споделяй НИЩО за пари, лични взаимоотношения, лични проблеми.

2.   Точка 2 направо ме уби. Авторът не стига, че спи на работа, ами има наглостта и да хърка. Добре те е наредил този колега.

3.   Хей в живота приятели няма, не се доверяват, не казвай това което мислиш, любезното и дистанция, такива български отношения не носят до нищо добро. Хорато в чужбина не са студени както е в нашите представи, а са с ясни граници, което ние не разбираме.

4.   Извинявай, ти на 10 ли си, че слушаш кой какво ти казва, че и му даваш телефона си да пише от твое име? Като смяташ, че трябва да се извиниш, отиваш при момичето и се извиняваш, какви са тия тийн истории?

5.   Вие да не сте от някое прогимназиално братство? Уж големи мъже, единият си дал телефона доброволно, другият съчинил история, на която и малко дете няма да се засмее, голям хуморист.

А на теб каква ти е работата изобщо да пишеш на някаква си "позната", та да й се извиняваш даже. Жената омъжена с дете, мислиш ли, че й дреме дали ще се извиниш или не, още повече пък като си сгафил... 100% имаш мераци към нея и се надяваш да я боднеш...

Не ми се обиждай, ама и двамата сте като някакви бавноразвиващи се индивиди.

6.   Къв брат ти е някой, който познаваш от 2 месеца? ! Наивен си. Ако не беше смешно, щеше да е тъжно. Колегите НЕ може да са ти дружки, вие сте конкуренти. Дори и като съквартиранти не е нужно да сте много гъсти. Добре е да се разбирате, ама чак братя от 2 месеца? !
Към първата случка- ами кой ти е крив, че не може сам да се извиниш, а друг го прави вместо теб? Нямаш ли мъжка сила/ смелост? Как се доверяваш толкова сляпо? Защо друг да е смелият, а не ти? Извиняването е очи в очи, не в писане, и не с посредници. Въпросният брат те е усетил, че я харесваш, явно е било очевидно. Просто е спестил излишно време и за двама ви.
Тъпо е било да каже баш на шефа, а не на някой друг. Като си искал да се местиш, защо не си? Оплакал се е като в детската градина малко, но така е решил и направил.
Брат ти си има свой живот, ти си му колега. Не гадже. Има право да променя уговорки.

7.   Вече не се доверяй толкова лесно и то за толкова лични неща. Комуникирай с него колкото да си свършиш работата когато се налага. И не го мисли толкова.

8.   2, не съм автора, ама четенето с разбиране не ти е силната страна. "Малко" се изложи.

9.   Мъжете в днешно време дами и господа. Нямат смелот да се извинят за допусната грешка лично, но държат да им се каже в лицето като хъркат, за да се разберат. И не допускат, че не са центъра на вселената и на човека срещу тях може наистина да му е излязла работа или нещо, което не търпи отлагане.

И това обръщение на брат към всеки срещнат, отвратително е. Не ви е раждали една майка, не сте израснали заедно. Само аз ли правя асоциацията с ниска прослойка, когато чуя това обращение? Ето и примери, за да ме разберете по - добре: в Америка негрите по гетата се наричат бро, в Германия арабите си казват брат.

10.   9, автора не е казвал, че си говорят на брат, а че го е чувствал като брат. Освен че си сноб, трябва и да поработиш над четенето с разбиране.

11.   10 смяташ ли, че щом го е смятал за брат не го е наричал така? Мисля, че трябва да поработиш над разбирането на причинно следствените връзки.