Защо мъжете са загрижени за некачествените жени?
Вдъхновено от скорошната тема за мъж с жена наркоманка се замислих, защо мъжете са загрижени за некачествените жени? И други такива примери имам, разговори с мъже, на които отявлено жените са разглезени да речем, или не ги допускат в близост до малкото им бебе, отказват секс, отказват много неща, но те почват една загриженост, а ако една жена гледа да си свърши задълженията, да е грижовнa, че и изненади да прави на мъжа, той не само дори такъв разговор не би провел или и 2 реда написал за нея, а ще й изневерява, в разговори зад гърба й ще я подиграва? Не мога да разбера това явление наистина. Загрижени стр за тези, които ви тровят живота и този на общите ви деца (пороци, изневери с мъже, липса на грижа към децата), а тези, които се стараят не са достатъчно приети, може би ги имате за даденост?

Коментари

1.   Не, авторке - грешиш!

Аз също се държа много добре и съм загрижен за съпругата си - но и тя ми отговаря със същото!

Просто сме едно добро, сговорно и задружно семейство, обичаме се, уважавам се и живеем в мир, разбирателство и любов.
И подобно е и във всички нормални семейства!

Това, което ти описваш, се случва само в несполучливите(недобрите) семейства!

2.   Замисли се, ако някой има жена, която е лоялна загрижена и всичко, което си описала, би ли писал в такъв сайт?
От какво да се оплаче?

Тук просто виждаш някаква извадка, не го приемай като това, че всички харесат некачествени жени.

3.   Причините много често са килограмите. Колкото и да е грижовна жената, 95кг за жена 1. 60 не са нормални, нито пък 65, колкото и да се старае. И естествено мъжът търся визуално по-хубавата.

Явно това с наркоманката е, че може би е била слаба и хубава, докато същите качества, но и да е свястна се срещат рядко. И човека се е хванал с това, което може да привлече.

4.   Ами това е да си влюбен. Има и такива жени, които ходят с боклуци и търпят, защото са влюбени. Явно ти не си се влюбвала така силно, че да не забелязваш, че някой е боклук. Или просто като се влюбиш не се отдаваш само на чувствата, което е добро качество.

5.   Защото са мазохисти. Кефи ги някоя да се гаври. Искат изневери, лиготии и драми. Колкото по-зле, толкова по-голям е шансът да се влюби безпаметно.

6.   Стокхолмски синдром. Има мъже мазохисти, които обичат да бъдат газени.

7.   Поредният жалък и безуспешен опит на жените, да препишат СОБСТВЕНИТЕ си негативни черти на ВСИЧКИ мъже от яд, че самите те (жените) са се опарили точно от 5-те % топ тъпкачи и боклуци, по които 95% от тях тичат. А за останалите 95% мъже, които имат генетичното нещастие да не са се родили с брутална физика, плочки, височина от минимум 2 метра, красиво лице като на Брад Пит, сини очи, руса коса, не пушат, не пият, не се дрогират, нямат татуси, брада, златни зъби, собствена кола и апартамент, остават 5-те % от най-долните разпоретини за обща употреба, които са принудени да си поделят помежду си и да си бъдат баджанаци един с друг, ако изобщо някога искат да топнат чушката и да олабят жилата с нещо женско.

- Кифлоприземител

8.   То важи и за двата пола. Ами какво да тикажа, повечето хора са прости и неосъзнати. Особено сред пишещите по форуми, защото нека не се лъжем, по фпруми пишат повече профани. Свестните хора си имат успешни семейства, бракове, работа и трудно ще се хванат да ровят по форуми, пълни с профани.

9.   И аз щях да пиша нещо подобно преди време. Истината е, че когато жената е от т. нар. грижовен стереотип и се отнася към мъжа си прекрасно: опитва се да се справя без него, успява да извършва най-различни дейности, с които други жени биха имали затруднения или най-малкото няма да им се занимава под различни предлози, това поведение провокира в слабия мъж (силния си знае мястото и не се влияе) чувството на превъзходство. Всичко това в комбинация със секс без откази и всеотдайност екстри, води до илюзията, че е топ играч, а всички жени са леки и той може да ги има, или поне да пробва. Това илюзорно превъзходство е постигнато с цената на много жертви от страна на жената и тя има много какво да изгуби при евентуална раздяла, което допълнително я държи "свързана" и всеотдайна. И обратното слабият мъж във връзка с "некачествена" жена не може да получи чувството на превъзходство "играч" и не може да си извоюва и мястото от слабост или вече и той има какво да губи (непораснали деца в кофти среда).

10.   Не са загрижени, само констатират, но да се има на предвид, че доста некачествени жени си намират мъже, е не точно мъже а чехльовци, което значи че проблемът става взаимен.
Зад всяка уроспия седят поне двама, които съдействат тя да е такава поради някакви причини.

11.   Един човек търси нещо, само когато го няма. Ако жената ти готви, не му отдаваш значение, но ако спре го оценяваш. Мъжете не обичат всичко да им е наред.
Скоро сготвих на мъжа ми и му казвам, че е голям късметлия с жена като мен, която му готви, че повечето си мечтаят за такава. Той измрънка нещо като " офф леле "
Толкова оценяват загрижеността.

13.   9, 11, съгласявам се.

14.   11, ДОРИ му била сготвила!
Ще ме скъсаш от смях!
Моята жена готви ВСЕКИ ден, и то не само за нас, но и за трите ни деца.
Аз пък правя други неща, а когато мога ѝ помагам и я отменям.
И?
Никой не натъртва нищо пред другия.

15.   Мъжете обичаме да защитаваме, закриляме жените и ни харесва да търсят помощ от нас.

16.   11, може би е реагирал така, защото го натякваш или защото това ти е единственото нещо, което правиш, а може дори и него да не правиш като хората.

17.   Просто тук пишат предимно... айде да не казвам какви. Малък процент щастливи, удовлетворени и осъзнати хора биха влезли да пишат по форуми, особено като видят какво е нивото на потребителите.

18.   14 и аз готвя почти всеки ден, но около мен има много жени, които изобщо не готвят.

19.   Отговорът е по-елементарен, отколкото ни се иска
Защото искат да проявяват мъжкото в себе си. А една от важните роли на мъжа е да бъде защитник и герой

20.   Скоро срещнах в тикток една рускиня казваше: Мъжът обича този, който обича жената. Ако жената обича мъжа, мъжа обича себе си повече от жената, ако жената обича себе си, мъжът обича жената. Малко объркано, но като се замислиш, има логика.

21.   Българина като цяло в мнозинството си е елементарен, без значение дали става въпрос за мъже или жени. 80% от мъжете си падат по намацани кифли с джуки по-големи от патешки клюн. Жените на свой ред припадат по остриган, брадат потник, който кара избушено БМВ с гуми втора употреба, а мама му праща всеки месец от чужбина, че "детето" дето вече е на 30 да му е лесно.

22.   Защото с такива си чешат по-лесно крехкото его. По-лесно е да изпъкват и да се правят на оборотни пред някоя, която не ги превъзхожда. Вътрешно усещат, че пред жена, която има качества- с професия, стабилна е, с добър външен вид, финансово независима, няма как първо да я впечатлят толкова лесно и то с банални трикове и вътрешно усещат, че там няма как да си избиват комплексите, тъй като тя няма причина да търпи такова поведение, поне не и дълго време. И инстинктивно си търсят някоя, която да го гледа като Бог, а той да й се пуйчи колко е велик и да я върти на малкия си пръст. Може и да са по- малко свестните мъже, но ги има и те не се хващат с боклуци. По-скоро тези, които ти визираш са също такива или комплексари, които усещат, че нямат шанс при качествена жена.

23.   22, кого си мислиш, че залъгваш? ! Никой мъж не иска върла кариеристка-феминистка с хиляди претенции, дето да му се прави на независима и на повече мъж от него! Такива най-често си остават сами с котките и с мечтите да вържат някой мъж, та да могат да го командват. Щом е "независима", тогава за какво и е мъж? Нека да си бъде "самодостатъчна" сама със себе си, и да лиши мъжете от своето токсично присъствие! Жените така и не разбрахте, че колкото и успешни кариери да имате и колкото и пари да печелите, никога няма да станете силни, умни и природно съвършени като мъжете!

24.   23, по-добре с котки, отколкото с насилник, живеещ още в 10-ти век. Сваляй мъже.

25.   Всички сме счупени по различен начин. В един момент едното счупено парченце в единия пасва идеално на това в другия. Именно това са нездравословните връзки. Мачкат те, а ти седиш, защото се опияняваш от болката. Мислиш си някъде много надълбоко, че точно това си заслужаваш и седиш. Докато не си преработим старите преживявания, няма измъкване. Въпросът е дали вярваме, че сме достойни за обичане от свестен и добър човек или не. А в конкретния случай според мен някои мъже обичат да се виждат и като спасители. Опитват се да извадят жената от ужасния път, по който е тръгнала... Може би подобна история с майката на човека, кой знае.

26.   24, тая заучена мантра си я повтаряте дъртите моми, за да се успокоявате от самотата и тъгата си, на принципа на лисицата и гроздето. Дори външно да си слагате фалшива маска на студенина и безразличие, вътрешно изгаряте от желание за мъжка ласка и много добре знаете, че и цяла зоологическа градина да си купите, пак няма да може да ви я замести! За жената е по-добре с мъж "насилник", ама поне да я ощастливява всеки ден, отколкото да се чуди каква порода хъски да си вземе, че да е възможно най-надарено отдолу!

27.   Коментар 1, правилно описа нещата.

29.   Хора, брат ми е с такава жена.
Опитах да му говоря, но само го отдалечих от себе си.

Тя го разведе, накара го да остави своето дете и да гледа нейното, скара го с нас, отдалечи го от приятелите му. Наскоро пак се чувахме и той каза: Спри да я хулиш, аз имам само нея, тя ми е всичко.
Потрес! Така го промени, че не е истина. А аз го познавам - той обичаше да се запознава, да се забавлява, все беше ухилен. Сега е един съсухрен, мрачен, намръщен.
Тя вкъщи е кралица. Седи и си пуши пред телевизора, той чисти. Не готви. Той поръчва храна. Или той си я приготвя. В същото време е злобна, ревнива, вулгарна и скандалджийка.
Уж е хубава, а като заговориш с нея, все едно си пред вещица.
Раздава се на макс. Не само за нея, но и за цялата ѝ рода. Все лети да им гони задачите.

Тя го съсипа. А той е като хипнотизиран. Даже не изглежда влюбен… по-скоро е толкова изпит, че няма сила да се опълчи.

Много ми е жал, много искам да му помогна… но… просто не мога.