Споделена история от На работното място

Общи въпроси за отпуска в предизвестие
Здравейте имам общи въпроси за отпуската
Въпрос към човешки ресурси - отправям го тук, защото имам съмнения, че наличния персонал би ме посъветвал в мой интерес, предвид обстоятелствата.

Ако съм в предизвестие за напускане на работа и имам одобрен отпуск за бъдеща дата в края на годината - губя ли го?
Ако поискам да ми бъде отменена отпуската, защото се пада след изтичане на предизвестието имат ли право да ми го откажат?
Ако имам оставащи дни отпуска от фирмата и от задължителния минимум също ли го губя абсолютно?
Имам ли по закон право на оставащи дни отпуск, ако започна работа преди края на годината?

Коментари

1.   Независимо къде работиш сценария е един и същ. Имаш право да ползваш отпуск до датата на напускане. Ако си работила януари-юни, значи имаш 6 месеца по 1, 8 дни, което прави около 10 дни прави на отпуск. Работодателят ти може да ти ги плати или ти да си го ползваш, трети вариант няма.

2.   До датата на напускане ще ти изплатят под формата на обезщетение платената отпуска, която ти се полага, ако имаш неизползвана.
Останалите дни платена отпуска до края на годината ще си използваш при новия си работодател, ако почнеш работа веднага, ако не почнеш веднага нова работа дните платена отпуска се броят от датата на започване на новата ти работа.

3.   Ти кога я писа тази история?
Как в края на годината?
Сега е юни и предизвестието е 1 месец.
После си свободна да си в отпуск- ако искаш цял живот