Споделена история от На работното място

Как да напусна работа най-добре
Работя в банка, работата е ужасно много, особено лятото, в отдела хронично липсват хора и се чувствам като пребит.

Искам да напусна, обаче искам и да мога на спокойствие да си търся работа и се чудя как да стане това? Възможно ли е да си пусна предизвестие и да не ходя на работа? Вариант е да помоля шефа да ме освободи веднага и да ми плати обезщетение някакво но това е нож с две остриета според мен понеже може да не се съгласи или да ме остави но да ми направи мръсно после, знам ли?

Някакви идеи?

Коментари

1.   Подаваш предизвестие.
Щом в отдела липсват служители, то шефа не би се съгласил да те освободи от днес за утре.
Преди да решиш да напуснеш помисли внимателно понеже, ако отидеш отново да работиш в друга банка, то може да е същото натоварване.

2.   Е как ще ти плати шефа, като напускаш по твое желание. Пращай св-та и си търси работа, какви са тези на спокойствие да си търся работа. Ходиш на работа, пускаш предизвестие. Има законодателство положение, проучи го, като си в предизвестие и си търсиш работа. Пускай си предизвестието и пращай св-та, като кажеш на интервюто, че вече си подал предизвестие и от 1ви можеш да започнеш имаш повече шансове.

3.   Да те освободи без предизвестие и да ти плати обезщетение? Май не знаеш как стоят нещата. Ти ще му платиш обезщетение, ако не си караш предизвестието. Най-ефикасно е на 4 очи да му поискаш повишение на заплатата. Той ще откаже, ти ще го напсуваш така че ясно да разбере. Така имаш шанс да те съкрати по негова инициатива. Само да няма свидетели.

4.   Намери си първо нова работа и тогава напусни.

5.   Ама че нахалник. Хем на деня да си тръгнел, хем обещетение. А нещо друго не искаш ли? Ако искаш веднага да те пуснат ти трябва да предложиш нещо. Аз например се отказах да ми платят последната заплата.. Танту за кукуригу, както се казва. Никой работодател няма да се съгласи на безумните ти искания. И да те съкратят едва ли ще се нявият, щом нямат персонал.

6.   И аз съм пред тази дилема всеки ден оставаме системно след работа и вече психически не издържам. На старото работно място беше по -лесно да търся друго понеже работех 2 на 2, но тук е малко трудно като съм 5 на 2 без да се усетят шефовете.