Споделена история от Наркотици и алкохол

Алкохолизъм
Спрях хазарта и почнах да пия алкохол. Сега съм втора смяна на работа и още ме държи от обед. Чувствам се отвратително и не знам как да постъпя. На 24 години съм и не искам да приключа на улицата, но нямам никакви съпротивителни сили. Загубих близо 50 000 лв за 6 години. Ей така, като един миг мина всичко. Спрях, защото дълговете ми не позволяваха повече да продължавам. Не знам как успявам да държа образ пред близките си, че всичко е наред. За всичко това знаят 2-3ма човека и то не роднини, а приятели. Ако родителите ми разберат, ще се съсипят.

Коментари

1.   Започни да тренираш след работа и ще видиш как ще разтовариш всички проблеми и напрежение които си натрупал през деня. И аз всяка вечер се наливах, но от както тренирам е различно, дори и да съм до 20:00 на работа пак ходя в залата и изкарвам напрежението върху тежестите, накрая като се прибера си взимам леден душ и съм като нов.

2.   На 24 и вече алкохолих и загубил 50 000лв... Честно да ти кажа, не мога да ти дам съвет. Понякога просто естествения подбор си знае работата..

3.   Започни пак да играеш и няма да мислиш за алкохол!

4.   3, има и друг вариант - хероин.

5.   Непременно потърси професионална помощ. Ясно е че си склонен към зависимости. Хубавото е че осъзнаваш че имаш проблем. Млад си още и имаш шанс да се поправиш, но трябва да потърсиш психолог. Бори се!

6.   А защо нямаш никакви съпротивителни сили? Защо? Ще ти кажа - всичко идва от мързела. Това е най-големият бич. Мързи те да работиш, да живееш, да се грижиш за себе си. Не можеш да поемеш отговорност за собственото си съществуване. Не ти се върви напред, не искаш да се развиваш, не знаеш какво да правиш с живота си. Нямаш амбиции, нямаш цели, не се стремиш към постижения. Иначе щеше да имаш съпротивителни сили

7.   Това е то да си зависим, губиш представа за време и спираш да живееш в реалноста. Потърси помощ, само психолог един-два пъти седмично няма да помогне, отиди в някой рехабилитационен център! Иначе ще става по зле и по зле, няма как от само себеси да се излекуваш. Има хора, който са успели, но са единици.

8.   Аз съм млада жена и имам същия проблем. Съветвам те да се включиш на сбирка АА наживо или онлайн. Успех, знам колко е трудно.