Споделена история от На работното място

Кола или градски транспорт за работещ хибридно
Работя хибридно, тоест една седмица в офиса и една хоум офис. Изчислих, че за 5 дни ходене най-много 20 лева бензин да заредя ми стигат, че и остават. Две седмици месечно да работя от офиса и стават 40 лева. 40 по 3 = 120 лева за гориво за 3 месеца. Годишната карта за ЦГМ излиза 123 лева за 3 месеца. Тъй като вече отдавна карам кола на изплащане дали финансово за едни 10 километра на ден не е по-логично да ходя с кола? Така и така плащам лизинг, излиза, че с градски транспорт за мен не е по-евтино. Да, с карта ще мога да ходя навсякъде с транспорта и съботите и неделните, както и седмиците, които съм хоум, но ако нямам карта пак не губя нищо. За спорадични излизания веднъж в годината мога да отида и с дневна карта.

Така и така колата я пращам по 415 лева лизинг на месец, а през повечето време стои пред блока. Излиза, че по всякаква логика е по-добре с нея да ходя на работя, а да не плащам хем колата, хем годишна карта за градския транспорт.

Коментари

1.   Кола!! В градския в тези жеги е ад!

2.   Според мен по-добрият вариант е градския транспорт, ако ще пътуваш в рамките на града.
Ако ще пътуваш често извънградско си вземи кола.

3.   Лелелелелеле!!!! Това са същите хора, които после се оплакват колко е зле в България и как незнамсикакво....

Братле, ти с логиката май, като си определиш среща и слизате на тотално различни спирки...

4.   Естествено, че с колата :)

5.   Продавайки колата

6.   Не ти трябва кола. Аз даже бих я купил за 2000 хиляди лева. Напиши каква марка е, модел, година, гориво, цвят и ще се опитам да я намеря в сайтовете за продажба. А там в описанието напиши, че си сметкаджията от сподели.

8.   5 и 6 и като съм без кола как ще преместя покъщнината в друг апартамент? !

9.   Аз живея, братле, без кола от 8 години и не ми липсва ама никак. Познавам хора с по 3 деца без кола, как - гледай в интернет, ако ли не - просто гледай да намалиш някак фиксираните разходи...