Споделена история от На работното място

Ужасна работа
На 27 съм. Работата ми е ужасна. Работя почти всеки ден, даже понякога и събота и неделя също. Много се уморявам като се прибера и нямам време за нищо, защото съм уморен и веднага ми се доспива. Даже не мога да гледам и любимите ми неща по телевизията вечерта. А като ми се падне да работя събота и неделя направо е ужасно. Няма ли някаква възможност да спра да работя, но да получавам пари. Още повече че стана инцидент с мен и станах глух.

Коментари

1.   Търси друга работа. За съжаление няма от къде да дават пари. В социална предлагат храна, но ще ти трябват някакви пари за сметки и тн.

2.   А защо в свободния си ден не учиш нещо, за да намериш по-добра работа? Замени времето пред телевизора с нещо, което ще ти е от полза в живота. Глупостите по телевизията няма да избягат. За да получиш трябва да дадеш. Ако си хамалин със средно трудно ще намериш по-добро. Вече и за продавачи търсят чужди езици

4.   Щом си глух, можеш да кандидатстваш за ТЕЛК и пенсия, но имай предвид, че са мизерни и сумата едва ли ще ти хареса.
Не знам какво работиш, но помисли да смениш професията, бранша, мястото, да си повишиш квалификацията, за да не си толкова изморен и отчаян от работата.

5.   От къде си, търси голяма международна компания, реални осигуровки. 5 дневна работна седмица.

6.   Пробвай с ТЕЛК, но да спреш напълно работа не е решение, лишаваш се от много плюсове. Ако имаш образование и работата ти ще е по -лека

7.   Автор: От Пловдив съм, имам образование, но тогава трябваше спешно да почна работа, заради проблем с финансите.

8.   Смени работата

9.   Авторе, не си само ти така. Много сме. Нека да чуят всички, които ми говорят как в Пловдив било много добре за живеене хаха. Бил красив и т. н. Истината е, че и с образование нямаш шанс, ако нямаш някой зад гърба си в този град. Ще работим каквото има, защото трябва от нещо да живеем. Колкото пъти опитах да практикувам по специалността си толкова повече се сблъсквам със стена... Трябвало стаж, а реват, че нямало кой да работи. Затова ще замина далече и не искам да чуя повече за Бг и Пловдив. По-добре роб в чужбина, отколкото в собствената си родина. Чужденците били лицемерни, а нашите какви са искрени хейтъри хаха

10.   2 освен ако не учи за програмист, а не всеки става за това, няма да има смисъл. Ако учиш право, но нямаш връзки ще разнася папки и ще пише сухи доклади за някой наследствен юрист. Ако учи икономика и няма връзки ще работи в кол център или някаква скучна и безсмислена бек офис позиция, която и не е добре платена. Да, няма да се претоварва физически, но психически ще е претоварен, особено с разните протнивни типчета и кучки, каквито масово работят в офиси.

И това го пиша като човек, който е от София. Тук поне може да минеш между връзкарите някак си, но извън София е съвсем връзкурщина, уви, защото София се преналеси и щеше да е добре да отида в по-спокоен град.

11.   До 10 от 9, да ти кажа в София може да работиш в някой офис без връзки, но в Пловдив НЕ можеш. Тук никога не им е достатъчно желанието за работа, трябва да имат и други "бенефити" от теб. Особено ако си жена. В прав текст ми беше казано, че трябва да знам къде да си отварям краката. Колкото и цинично да е. Кандидатите за работа в офисче са много тук, даже да е за смешни пари. Казвам го съвсем сериозно. Другият вариант е да си роднина на шеф или мениджър, но ако беше така авторът нямаше да се оплаква. Отвращавам се от родната действителност. Само София развиха и то донякъде.